Салвинију укинут имунитет, потенцијална казна затвора од 15 година

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.413
Салвинију укинут имунитет, потенцијална казна затвора од 15 година
Италијански сенатори гласали су данас за укидање имунитета крајње десничарском водји Матеу Салвинију, отварајући пут потенцијалном суђењу.

ИЗВОР: ТАЊУГ СРЕДА, 12.02.2020. | 17:28 -> 17:42
15576713165e4429b5b3299153436295_v4_big.jpg

Суђење би могло да значи крај његове каријере због оптужби да је прошле године задржао мигранте на мору.

Резултат гласања требало би да буде званично објављен око 18.00 часова, али према сазнањима Ројтерса, већина је била за укидање правне заштите Салвинију.


Одлука Сената омогућиће судијама на Сицилији да подигну оптужницу против Салвинија јер је одбио да дозволи групи миграната да пристане у Италији прошлог јула, док је чекао да се друге европске државе сложе да их приме.

Салвини, који је у то време обављао функцију министра унутрашњих послова, могао би се на крају суочити са затворском казном до 15 година ако буде проглашен кривим на крају правног поступка, који обично траје годинама.

С обзиром да је знао да ће гласање у парламенту готово сигурно бити против њега, Салвини је желео да извуче политички капитал из случаја приказујући се као бранилац италијанских националних интереса, навела је британска новинска агенција.

"Одлучио сам против својих интереса ... да идем на суд и ослоним се на непристрасност судства. За разлику од других који беже, ја не бежим и смирено ћу чекати пресуду, прво суда, а потом и италијанског народа када буде гласао", казао је Салвини новинарима.

Током 14 месеци на месту министра унутрашњих послова Салвини је непрестано спречавао улазак миграната у Италију и ометао активности спасилачких бродова, претећи хуманитарним организацијама казнама и покушавајући да натера друге европске земље да прихвате мигранте.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=02&dd=12&nav_category=78&nav_id=1653734
 
није баш тако , мислим да можемо једну анкету о томе ко је следећи

Kako god okrenes, mediteranske i istocnoevropske zemlje nikad nece izaci van EU. Cak je i vecina plebsa tamo protiv izlaska iz EU, a o vlastima i da ne govorim...
 
Genijarac, a s kim je to bivsa SFRJ trebala da bude u savezu? Sa prozapadnim klerofasistima tipa grcke, pinocea i franka ili sa ultrakomunistickim ludacima iz SSSR-a , Albanije, Rumunije, Bugarske, DDR?
Prvo, mi smo imali ludacku komunisticku vlast. Ne znas ili se ne secas?

Drugo, ja sam pisao o onima koji hoce da kazne Salvinija jer je omeo prihvat izbeglica. Svi znamo kad i kako je to krenulo, i ko to organizuje i placa. Ako ne znas trazi po netu, to je raspravljeno jos pre 5 godina kad je i bilo aktuelno.

Naseljavanje izbeglica u Evropu je PLAN, koji nikako nema za cilj tvoj i moj boljitak.

Tako da bih ja, na mestu Salvinija, te brodove POTOPIO ako se ne vrate odakle su dosli. Ako im ne odgovara tamo odakle su, neka ruse sistem i prave novi i bolji, a ne da siluju i ubijaju po Evropi.

Ali kao sto vidimo neke cike "tamo gore" ne daju da se dira u "njihove", koji su nekoc bili "Titini". Pa sam ja izracunao za koga je Tita radio. I mnogo mi se to ne svidja.

A sad idi u cosak i placi sto je Tita umro, a mozes da se tesis da ti ljubljeni imigranti dolaze u neogranicenim kolicinama, samo je pitanje trenutka kada cemo i ti i ja da zavrsimo kao Gadafi.
 
Prvo, mi smo imali ludacku komunisticku vlast.

SFRJ jeste bila komunisticka, ali barem nisu bile zabranjene neke sasvim bezazlene stvari poput Koka-Kole, muzickih ploca, zvakacih guma, rock and roll-a, arkadnih igrica, pop-muzike ili stripova. Tu je razlika u odnosu na SSSR i Varsavski pakt. 😉

Drugo, ja sam pisao o onima koji hoce da kazne Salvinija jer je omeo prihvat izbeglica. Svi znamo kad i kako je to krenulo, i ko to organizuje i placa. Ako ne znas trazi po netu, to je raspravljeno jos pre 5 godina kad je i bilo aktuelno.

Podjednako sam protiv ''jadnih i ugrozenih migranata'' a i protiv fasistickih katolibana ''koNJzervativaca'' tipa AfD, salvini, poljski naZiJonaNisti i slicno.

Tako da bih ja, na mestu Salvinija, te brodove POTOPIO ako se ne vrate odakle su dosli.

Sa stanovista nas u Srbiji, bolje da migranti zavrse u italiji nego da ih recimo deportuju u Srbiju ili recimo CG, BiH (RS) i slicno. 😉
 
SFRJ jeste bila komunisticka, ali barem nisu bile zabranjene neke sasvim bezazlene stvari poput Koka-Kole, muzickih ploca, zvakacih guma, rock and roll-a, arkadnih igrica, pop-muzike ili stripova. Tu je razlika u odnosu na SSSR i Varsavski pakt. 😉



Podjednako sam protiv ''jadnih i ugrozenih migranata'' a i protiv fasistickih katolibana ''koNJzervativaca'' tipa AfD, salvini, poljski naZiJonaNisti i slicno.



Sa stanovista nas u Srbiji, bolje da migranti zavrse u italiji nego da ih recimo deportuju u Srbiju ili recimo CG, BiH (RS) i slicno. 😉

Period terora od 1945 - 1960. bio je daleko od takvih trivijalnosti tipa koka-kola i zvake. Ta i takva vlast jeste bila ludacka.
 

Back
Top