Quantcast

Салвинију укинут имунитет, потенцијална казна затвора од 15 година

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.992
DAj ne lupaj gluposti , živeli smo i pre EU pa toga ničega nije bilo , uostalom neka EU i postoji sa tih par zemalja uključujući Albaniju i S. Makedoniju.
Komunisti su navikli na socijalna davanja, oni su vecni zavisnici od nekoga. Nekad davao “Tito”, sad je Brisel najbliza sisa za muzu. Jedni misle da je to zato sto su dobri a drugi zato sto su glupi, kao covek koji radi za platu pa misli da ga neko placa jer ga voli. :lol:

GrdobanS

Poznat
Poruka
8.737

krinka5

Elita
Poruka
15.995
Kako god okrenes, Estonija, Letonija, Litvanija, Poljska, Ceska , Slovacka, Madjarska... su pre ulaska u EU bili niko i nista. Na nivou zapadnog Balkana recimo. A sada su presisali po BDP-u po glavi stanovnika cak i neke starije clanice EU. Slucajnost, a?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita
Nije slučajnost već neko nivelisanje od ranije pre nego što su okupirani od SSSR-a , drugačije rečeno to je realno stanje. EU jeste pomogla svojim subvencijama tm državam ali treba dodati da su u tim državama različitre prilike. Te baltičke republike, Rumunija Bugarska iako su doživele u proseku viši razvoj , porast bdp-a itd. privredna i demokratska struktura se promenila , to su postale države hobotnice, ogroman glavni grad , povećanje broja stanovnika još dva grada a ostalo je doživelo demografski slom i jednu dugoročnu stagnaciju. S druge strane Poljska , Češka Slovačka imali su blagodeti od EU.

GrdobanS

Poznat
Poruka
8.737
Te baltičke republike, Rumunija Bugarska iako su doživele u proseku viši razvoj , porast bdp-a itd.

S druge strane Poljska , Češka Slovačka imali su blagodeti od EU.

Samo potvrdjujes ono sto i ja mislim. :ok: To sto su grci trosili ko nenormalni pre 2008. na zadriglu birokratiju i partijase pa su propali ne znaci i da je EU ''a priori'' losa. Ima i uspesnih prica u njoj - istocna Evropa.

krinka5

Elita
Poruka
15.995
Samo potvrdjujes ono sto i ja mislim. :ok: To sto su grci trosili ko nenormalni pre 2008. na zadriglu birokratiju i partijase pa su propali ne znaci i da je EU ''a priori'' losa. Ima i uspesnih prica u njoj - istocna Evropa.
PA i ja ne kažem da su Jugoslavija, socijalizam, fašizam loši , ali kako kome.

GrdobanS

Poznat
Poruka
8.737
Populizam vodi u corku.

I u nevidjenu bedu. Npr. Argentinu su ti populisti satrli nacisto. MMF lesinari su samo namirisali lesinu i odradili ostatak posla.
Brazil je isto u qrtzu od kada je onaj fasista Bolsonaru na vlasti - za vreme socijaldemokrate Lule da Silve Brazilci su ekonomski razbijali. Itd itd.

комшија

Legenda
Poruka
62.181
https://www.blic.rs/vesti/svet/mate...e-i-moguca-kazna-od-15-godina-zatvora/p78fe85

Mateu Salviniju ukinut imunitet, čeka ga suđenje i moguća kazna od 15 GODINA ZATVORA

1581547444000.png

• 12.02.2020
Italijanski Senat izglasao je danas da se Mateu Salviniju ukine imunitet, nakon što su senatori izjavili da žele da ga optuže jer je odbio da dozvoli grupi migranata da pristane u Italiji prošlog jula, dok je čekao da se druge evropske države slože da ih prime.

Salvini, koji je u to vreme obavljao funkciju ministra unutrašnjih poslova, mogao bi na kraju da se suoči sa zatvorskom kaznom do 15 godina ako bude proglašen krivim na kraju pravnog postupka, koji obično traje godinama.

Lider italijanske desničarske partije Liga i sam je zatražio danas da mu se sudi zbog zadržavanja migranata na moru prošle godine, u pokušaju da izvuče politički kapital iz slučaja, piše "Rojters".

- Odlučio sam protiv svojih interesa... da idem na sud i oslonim se na nepristrasnost sudstva. Za razliku od drugih koji beže, ja ne bežim i smireno ću čekati presudu, prvo suda, a potom i italijanskog naroda kada bude glasao - kazao je Salvini novinarima.

Tokom 14 meseci na mestu ministra unutrašnjih poslova Salvini je neprestano sprečavao ulazak migranata u Italiju i ometao aktivnosti spasilačkih brodova, preteći humanitarnim organizacijama kaznama i pokušavajući da natera druge evropske zemlje da prihvate migrante.

У БУКАГИЈЕ!:bravo:
1581547388100.png

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.385
Inače ne treba da kukate , neće Salvinji na mardelj ,malo ga drkaju pošto je već počeo da gubi podršku na svim frontovima,tako da više nije interesantan i da ga nešto ozbilinije sudski gone i dižu mu rejtig,

Tako nekako! 15 godina robije, samo JEDNA godina manje od kapetana Kosta Konkordije koji je utopio 36 putnika i uništio malo veči brod! Živa lakrdija! :zcepanje:

GrdobanS

Poznat
Poruka
8.737
Tako nekako! 15 godina robije, samo JEDNA godina manje od kapetana Kosta Konkordije koji je utopio 36 putnika i uništio malo veči brod! Živa lakrdija! :zcepanje:

Podrzavas lika koji bi da salje migrante u Srbiju jer je van EU (ko da ih vec nema!) te koji pokazuje siptarsku kokosku, sav nasmejan... :roll:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.385
Podrzavas lika koji bi da salje migrante u Srbiju jer je van EU (ko da ih vec nema!) te koji pokazuje siptarsku kokosku, sav nasmejan... :roll:
A koga do daljnjega briga taman da sve druge države i priznaju Kosovo? Bila je i Bravareva Truloslavija uvažena, cenjena i priznata... i pukla kao prezrela (trula) lubenica! :super:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.385
Ja bih Kosovo dao talijanima pod koncesiju na 10 godina, neka se onda malo šiptari , ameri i Talijani međusobo natežu i zabavljaju! :zcepanje:

krinka5

Elita
Poruka
15.995
Joj bre dosadan si , on je veliki Albanac baš kao što je i veliki četnik (gde je držao srpsku zastavu) , čovek traži podršku svih nacionalista u Evropi mogli su da mu poture da pokazuje tri prsta ili slovo L ili orla svejedno mu je..

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.385
I na takvog se loze pojedinci da ce im vratiti KiM, RS, RSK i sta vec.... :roll:
Neki se očigledno spremaju na novo deljenje karata! Razhebali smo Truloslaviju, razne d*bilčine uzimaju sebi za pravo da kroje svoje državotvorne 'vukohebine'! Ali, niko ništa ne pita i neke druge komšije? Da se podsetiomo: Italija je u WW1 bila na strani pobednika i dobila je svoj deo kolača! Onda su joj to oteli?

krinka5

Elita
Poruka
15.995
Cak i da nije pokazao siptarsku kokosku, opet bih ga prezirao jer je populista, lazov i fasista. Takvi bi samo napravili jos vece sr*nje nego sto jeste.
Pokazao je tu kokošku koja je uzgred i naša ali to uopšte nije bitno , čovek traži podršku i simpatije kod svih gde onih od kojih može imati , znači nacionalista , neće se pačati u srpsko-albanske odnose ima mnogo važnije probleme u Italiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.