Salivanje strave

apocalypse_iki

Aktivan član
Poruka
1.497
Malopre sam se cula sa tatom, a trenutno je tetka kod nas u gostima i u toku razgovora mi je rekla da joj treba moj ves da odnese nekoj zeni da nam se svima u kuci salije strava. Moja prva reakcija je bila da se nasmejem, jer smatram da mi nije potrebno a i skepticna sam, ali ona i tata su za to, jer "nikad se ne zna, mozda sam se uplasila", i jos neke druge nase rodjake su to radile..
Ja bas i ne verujem previse u to, mada sam cula od nekih ljudi da pomaze. E, sad, imam par pitanja:
Prvo, ako neko zna, kako se uopste radi to sa mojim vesom kad ja necu biti prisutna?
Drugo, je li neko radio i pomaze li?
Trece, kakvu stravu da mi saliva kad se ja ne plasim? Mislim, plasim se buba :) ali ne ide ona zbog toga da mi saliva stravu

U danasnjem svetu tehnologije i nauke te neke alternativne stvari mi dodju nerealne (sto opet ne znaci da ne postoje, samo sto ja ne verujem u njih). A jos vise me, zapravo, nervira taj stav koji mi serviraju "takvi su obicaji, valja se". Pa eto, zanimaju me vasa iskustva s tim.... :)
 
Meni su to radili ko klinci. Budila sam se svaku noc u dvanaest i vristala do zore. Secam se da sam se plasila sijalice.Zena koja je to radila je bila iz Pariza i imala 2 faxa zavrsena. Nemam pojma dan danas sta se tu desilo, secam se kroz maglu. Posle je i mom mladjem bratu isto radila, secam se nekog olova, vode, al bilo nam je bolje obojima. On je vidjao nekog coveka crvenih ociju koji hoce da ga odvede. Stvarno ne znam sta da mislim o svemu tome. Ovo je moje iskustvo, ti kako hoces. Da se nadjem u slicnoj situaciji sad, opet ne znam sta bih uradila na mestu moje majke.
 
Meni su to radili ko klinci. Budila sam se svaku noc u dvanaest i vristala do zore. Secam se da sam se plasila sijalice.Zena koja je to radila je bila iz Pariza i imala 2 faxa zavrsena. Nemam pojma dan danas sta se tu desilo, secam se kroz maglu. Posle je i mom mladjem bratu isto radila, secam se nekog olova, vode, al bilo nam je bolje obojima. On je vidjao nekog coveka crvenih ociju koji hoce da ga odvede. Stvarno ne znam sta da mislim o svemu tome. Ovo je moje iskustvo, ti kako hoces. Da se nadjem u slicnoj situaciji sad, opet ne znam sta bih uradila na mestu moje majke.
Odvela dete kod psihijatra?

Malopre sam se cula sa tatom, a trenutno je tetka kod nas u gostima i u toku razgovora mi je rekla da joj treba moj ves da odnese nekoj zeni da nam se svima u kuci salije strava. Moja prva reakcija je bila da se nasmejem, jer smatram da mi nije potrebno a i skepticna sam, ali ona i tata su za to, jer "nikad se ne zna, mozda sam se uplasila", i jos neke druge nase rodjake su to radile..
Ja bas i ne verujem previse u to, mada sam cula od nekih ljudi da pomaze. E, sad, imam par pitanja:
Prvo, ako neko zna, kako se uopste radi to sa mojim vesom kad ja necu biti prisutna?
Drugo, je li neko radio i pomaze li?
Trece, kakvu stravu da mi saliva kad se ja ne plasim? Mislim, plasim se buba :) ali ne ide ona zbog toga da mi saliva stravu

U danasnjem svetu tehnologije i nauke te neke alternativne stvari mi dodju nerealne (sto opet ne znaci da ne postoje, samo sto ja ne verujem u njih). A jos vise me, zapravo, nervira taj stav koji mi serviraju "takvi su obicaji, valja se". Pa eto, zanimaju me vasa iskustva s tim.... :)

Gluposti. To se radilo nekada na selu kod mog oca, i uvek mi je bilo odbojno to primitivno lecenje.
 
Malopre sam se cula sa tatom, a trenutno je tetka kod nas u gostima i u toku razgovora mi je rekla da joj treba moj ves da odnese nekoj zeni da nam se svima u kuci salije strava. Moja prva reakcija je bila da se nasmejem, jer smatram da mi nije potrebno a i skepticna sam, ali ona i tata su za to, jer "nikad se ne zna, mozda sam se uplasila", i jos neke druge nase rodjake su to radile..
Ja bas i ne verujem previse u to, mada sam cula od nekih ljudi da pomaze. E, sad, imam par pitanja:
Prvo, ako neko zna, kako se uopste radi to sa mojim vesom kad ja necu biti prisutna?
Drugo, je li neko radio i pomaze li?
Trece, kakvu stravu da mi saliva kad se ja ne plasim? Mislim, plasim se buba :) ali ne ide ona zbog toga da mi saliva stravu

U danasnjem svetu tehnologije i nauke te neke alternativne stvari mi dodju nerealne (sto opet ne znaci da ne postoje, samo sto ja ne verujem u njih). A jos vise me, zapravo, nervira taj stav koji mi serviraju "takvi su obicaji, valja se". Pa eto, zanimaju me vasa iskustva s tim.... :)

Ma veruješ ti, to je muka, da ne veruješ ne bi ovde ni piskarala. Ne mogu da verujem da kako kažeš u "današnjem svetu tehnologije i nauke" te neke alternativne stvari mogu da ti uopšte zaokupe maštu, strašnoooooo.
 
Znas sta, setam ja svakih mesec dana kod psihijatra zbog nesanice, ne pomaze. Nek mi neko da neku babu, ima da kazem "hvala"

Ja sam patila od nesanice dok nisam promenila posao. Počela da radim u velikoj firmi gde nas eksploatišu kao stoku, sad se zakucam kao ekser pre nego što spustim glavu na jastuk.
Em veća plata, em bolje spavam. Dupla korist!:lol:
 
Da vam ispricam moju pricu.
Mozda je cista slucajnost, a mozda zaista tu nesto ima, bar neka vrsta placebo efekta na nas starije, pa smo misleci da ce ``to`` pomoci, nadu da ce prestati sve to sto se dogadjalo mom detetu, nasu nadu da ce joj biti bolje od toga preneli na dete... ne znam zaista. Ali nesto se dogodilo.
Moja devojcica nije imala ni punu godinu i odjednom nije htela da spava kad joj dodje vreme za spavanje. To je trajalo danima...
Mislila sam da je muce zubici, mazala sam i masirala joj desni da joj nicanje zubica nekako olaksam, nije imala temperaturu, nije imala grceve, nije bila bolesna, ni prehladjena, nije imala upalu usiju, nista, nista... vodili smo je kod lekara pre toga, naravno...
I jedne veceri mi zaista vise nismo mogli da izdrzimo kako place i koliko se muci, a ne moze nikako da zaspi, nisu vredele ni uspavanke, ni lepe reci, ni poljupci, ni nosenje... i moja majka u nastupu ocajanja mi predlozi da ``salije`` svec`u u posudu sa vodom, te kapljice rastopljene svec`e bi kao bile zamena za olovo...
Pravo da vam kazem, nisam joj rekla ni da ni ne, pomislila sam neka radi sta hoce, jednostavno sam bila u sobi sa detetom, pokusavajuci da je smirim, dok je ona petljala to ``salivanje`` u kuhinji... i sta se desilo? Baka se ``zabavljala`` u kuhinji i sta se desava... dete je odjednom prestalo da place i od tog dana nisam imala problema sa njenim uspavljivanjem.
E sad, sta se tu dogodilo, ja zaista ne znam.
Ja vam sada ovde prenosim moj ``slucaj`` sa tim. Sigurno je mnogima smesno ovo sto sam upravo napisala, ali kad neko ima veliki problem ucinice sve, apsolutno sve samo da ga resi.
Volela bih da znam da li ima jos skeptika, a i onih drugih koji ``vjeruju`` u te stvari.
Ja iskreno ne znam sta da mislim.
A imam jos jedno iskustvo u vezi sa tim nekim predskazanjima, ali ne bih sada o tome da vas davim.
 

Back
Top