Šala ili uvreda?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.875
Dakle, da...Will Smith kao inspiracija za temu :cistinaocare:

No...

Kako razlikujete šalu od uvrede?
Da li postoji i jedna šala koja ne vređa nikoga?
Da li bi iko trebao da trpi šalu?
Kako reagujete na šale upućene vama?
Da li bi cenzurisanjem svih šala eventualno stvorili duhovno "sterilno" društvo?

Ukoliko su usmerene prema vašoj devojci, ženi, majci, sestri, detetu...Kako biste reagovali? Da li biste uopšte reagovali?

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.117
To je kompleksna tema nema jednostavnog odgovora tipa ne bi reagovao nikako ili reagovao bi žustro ne dam na sebe pogotovu ne na svoje i sl. ali konkretno ovo za Vil Smita mislim da je to sve to izrežirano vole Ameri da prave ta dramatična proseravanja sve u službi rejtinga,gledanosti itd.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.875
To je kompleksna tema nema jednostavnog odgovora tipa ne bi reagovao nikako ili reagovao bi žustro ne dam na sebe pogotovu ne na svoje i sl. ali konkretno ovo za Vil Smita mislim da je to sve to izrežirano vole Ameri da prave ta dramatična proseravanja sve u službi rejtinga,gledanosti itd.
ma nije on tema...vec samo inspiracija za temu :)

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.547
Slabo se salim na tudj racun pa se retko ko na moj sali iako nemamo preozbiljne teme
Nije prema svakoj zenskoj osobi isto, ako je neko nepoznat posebno nema mesta sali,ako se dete ili majka ne mogu same odbraniti normalno da ih muski clan familije brani,sa devojkama je druga prica jer se smatraju ravnopravnim i da se mogu sama odbraniti,mnogo puta sam video da zene zele da se osete sigurnim i zasticenim i da ocekuju da se umesa partner,jedva cekaju da vide i tamne strane sto cesto iniciraju sto sigurno ne izlazi na dobro,1 ce najebati a mozda je sama kriva,i to se desilo da ne stavlja do znanja da ne zeli produbljivanje komunikacije ,sto svaki muskarac smatra prolazom,nema izgovora da nije pomenula vezu od 5 godina na pr i muskarac nastavlja pricu,ako otvoreno stavi tacku a on nastavi onda se podrazumeva muska reakcija

paketije

Ističe se
Poruka
2.444

No...

Da li bi cenzurisanjem svih šala eventualno stvorili duhovno "sterilno" društvo?

Ukoliko su usmerene prema vašoj devojci, ženi, majci, sestri, detetu...Kako biste reagovali? Da li biste uopšte reagovali?
Glumci trebaju da budu seksi,i da znaju da citaju tekst, ili da ga ponove ,jer imaju slusalicu u uhu.Mozak im nije jako potreban.
Saljenje na neciji racun je uvijena uvreda, i znak potcjenjivanja/izazivanja.
Ima ljudi koji ne znaju odgovoriti na "salu", zbog svoje pristojnosti, i neiskustva
"Sale" nadredjenih morona (armija,posao) je bolje zaboraviti, nego odgovoriti
Ako odrzavate distancu u komunikaciji sa osobama, i izbegavate intimnosti, nema podloge da se neko sali na vas racun (izuzev iza vasih ledja)

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.765
Slabo se salim na tudj racun pa se retko ko na moj sali iako nemamo preozbiljne teme
Nije prema svakoj zenskoj osobi isto, ako je neko nepoznat posebno nema mesta sali,ako se dete ili majka ne mogu same odbraniti normalno da ih muski clan familije brani,sa devojkama je druga prica jer se smatraju ravnopravnim i da se mogu sama odbraniti,mnogo puta sam video da zene zele da se osete sigurnim i zasticenim i da ocekuju da se umesa partner,jedva cekaju da vide i tamne strane sto cesto iniciraju sto sigurno ne izlazi na dobro,1 ce najebati a mozda je sama kriva,i to se desilo da ne stavlja do znanja da ne zeli produbljivanje komunikacije ,sto svaki muskarac smatra prolazom,nema izgovora da nije pomenula vezu od 5 godina na pr i muskarac nastavlja pricu,ako otvoreno stavi tacku a on nastavi onda se podrazumeva muska reakcija
Ne znam nikoga kome smeta sala, medjutim, sala nije sala, ako je nasilna. Znaci zavisi kada, s kim, u kakvom drustvu i s kojom namerom, gde je namera najbitnija.
Pravo da proceni kakva je sala ima onaj na ciji racun je sala, a onaj ko se sali o tome mora da vodi racuna, ako je sala stvarno sala. U svakom drugom slucaju sala nije sala, vec prvokacija, a odgovor zavisi od okolnosti.
Sto se tice dodele oskara i "samara" ako je postojao scenario sa samaranjem, o tome da li je sala ili nije odlucuje javnost, a sa njom i organizator dodele oskara, pa ako se javnost uznemirila...posledice mogu da budu razlicite.
Iako ja ne bih tako reagovao, ali ne osudjujem reakciju willa Smitha...ako neko sebi da za pravo, bio to organizator ili sam komicar, da javno vredja zenu onda samar nije nista tezi postupak.

Poslednja izmena:

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
21.731
Zavisi od sale, coveka koji se sali...Nije svaka sala ista, i nije od svakog coveka isto prijemciva.
Ja imam kolegu sa kojim se salim uvek, ponekad i grubo (obostrano, ne samo ja) ali kad bilo ko pokusa da se umesa i dodaje, obicno bude sasecen u dve reci. Ono sta on meni kaze, a i ja njemu, za nekoga koga jedva znam ili ne znam bio bi razlog da ga bar opomenem, ako ne i udelim cusku.
Isto tako i sa meni bliskim osobama zenskog pola, sve zavisi od situacije. Ali sa bilo cijom bolescu se saliti je zasluzno samara iz uvoda.

Poslednja izmena:

KraNp

Poznat
Poruka
8.037
Ја имам људе са којима се тако грубо шалим (обострано) да то саблажњава људе који слушају. Али то су људи који су "проверени" кроз "милион" ситуација и где знам да се неће наљутити. Међутим, кад неко покуша тим грубим стилом да се шали а да га притом веома мало познајем онда му врло озбиљно саопштим да не може са мном тако разговарати. После тога га држим на дистанци у сваком смислу.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.120

No...

Sve zavisi od šale ako je šala umerena prihvatam na moj racun uvek jer volim da se šalim
ali ako je šala izrecena da ismeje, uvredi ili je gloopa, onda reagujem, ne kao Vil Smit ali vatru sunem :mrgreen:

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.179
Dvosmerna komunikacija , koja dosta zavisi i od one druge strane , sposobnosti da se prihvati i prepozna šala i emotivne stabilnosti te osobe ali i od same situacije . Sve u svemu , klizav teren , treba dobro znati osobu sa kojom bismo se i grublje našalili a da se ona ne uvredi jer onda šala gubi svoj smisao.

Kosta2

Legenda
Poruka
63.701
Šala je šala a uvreda je uvreda.
Šale u vezi nečijeg zdravstvenog stanja nikad nisam koristio. Ako su mi i pale na pamet pregrizao sam jezik i prećutao.

Na uvrede reagujem rečima, a ako treba mogu i klofuto da udelim, nije problem. :mrgreen:

Mystic+

Legenda
Poruka
69.842
Другари,

Све сте испромашивали, јер нико није рекао да ли се шали на свој рачун, па на општи/заједнички, јер после истом мером може и на туђ.

BojaMagije

Buduća legenda
Poruka
29.453

No...

onaj moron bi popio dva metka u glavu pred svima da se sprda na racun bolesti zene ili devojke....

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.139

No...

Will smith je zeznuo stvar

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.