Saksija koja raste zajedno sa vašom biljkom

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.544
Najbolji izum svih vremena sto se tiče biljaka :vatromet:

Šteta sto nisam videla da se kod nas prodaje.

Ko još nije presađivao velike kaktuse ili palme verovatno ne vidi upotrebnu vrednost istih :)

Uglavnom...


Kako biljke rastu, tako se i javlja potreba za njihovim premeštanjem iz originalne saksije u veću, što podrazumeva često neuredan proces.


Londonski Studio Ayaskan osnovali su blizanci Bajk i Begum Ajaskan koji su osmislili zanimljivu ideju kako olakšati proces rasta biljke te ga učiniti što manje zahtevnim za održavanje. Njihovo rešenje dolazi kao ‘Growth’ saksija origami oblika koja se razvija zajedno s biljkom te se prilagođava životnom ciklusu biljke, prenosi Fbl.ba.

Dizajneri su koristili pažljivo osmišljen origami uzorak te će takva saksija što vernije pratiti prirodni tok razvoja biljke te se transformisati zajedno s njom. Njihove instalacije imaju svrhu kreiranja uzbuđenja kroz jednostavne procese koji uz malo kreativnosti mogu dobiti potpuno novu dimenziju.

938ac4_79ab218c22bc42dfbdfc9b64846d7389~mv2.gif

https://zadovoljna.nova.rs/dom-i-dizajn/growth-saksija-koja-raste-zajedno-sa-vasom-biljkom/
https://www.ayaskan.com/growth
 
Dizajneri su koristili pažljivo osmišljen origami uzorak te će takva saksija što vernije pratiti prirodni tok razvoja biljke te se transformisati zajedno s njom. Njihove instalacije imaju svrhu kreiranja uzbuđenja kroz jednostavne procese koji uz malo kreativnosti mogu dobiti potpuno novu dimenziju.
Jedva čekam da nabaviš ovakvu saksiju i da nam fotkaš kako će saksija
pratiti prirodni tok razvoja biljke.
Garantujem da će da se preturi na jednu stranu posle nekog vremena. :lol:

Koren se u saksijama prilagođava obliku saksije, kada ima slobodu, putuje
nepravilno i nepredvidivo.
 
Jedva čekam da nabaviš ovakvu saksiju i da nam fotkaš kako će saksija
pratiti prirodni tok razvoja biljke.
Garantujem da će da se preturi na jednu stranu posle nekog vremena. :lol:

Koren se u saksijama prilagođava obliku saksije, kada ima slobodu, putuje
nepravilno i nepredvidivo.
Ja sam to zamislila tako da se ne transformse sama:mrgreen:
Na svim slikama koje sam guglala su svugde 3 varijante, oblika. Mislim barem da kliknes ili sta vec kada hoces da je uvecas:rumenko: Nisam sigurna
 
Ja sam to zamislila tako da se ne transformse sama:mrgreen:
Na svim slikama koje sam guglala su svugde 3 varijante, oblika. Mislim barem da kliknes ili sta vec kada hoces da je uvecas:rumenko: Nisam sigurna
ovo mi izgleda super samo ne znam koliko je za biljke koje rastu u visinu i imaju jak korenast sistem
na primer moja dracena ima preko 2 metra i ima tri grane .trenutno je u velikoj saksiji..na prolece cu morati da je presadim u još vecu
 

Back
Top