sajt dizajn

Meni se licno najvise dopada 3 verzija, s tim da bi trebalo malo da promenis font, pored onih slicica levo, i da smanjis font ono 'svi moguci modeli i materijali uz razne...'
Takodje bilo bi lepo da si digao HTMl verziju, da se vidi postoje li tu neki roll overi iil mozda neki animirani gif.

Mozda bi bolje bilo da odradis neke ivice, umesto onog drop shadow na onim opisima modela.
 
Prva ne dolazi u obzir, druge dve su ok. Kod svih moras da poradis malo na tipografiji.
To je na prvi pogled koji je trajao 0.2 sekunde :)

pozdrav!
 
Fala svima na komentarima. Zanima me samo ima li flat argumente zasto ne prva (sl 0.jpg).

Meni licno su druge dve isuvise "vec vidjeno" i prazne, bez duha, a prva ima neki karakter, pa me zanima sta je tebi toliko odbojno kod nje (ako ti nije tesko da potrosis jos 0.2 sec na odgovor :))
 
Pa ne svidja mi se zbog boja...levo crvena sa gradijentom, gore bledunjavo zelena, pozadina isprana narandzasta...nekao mi sve to lici na jeftin butik :D Jos kad se dodaju sitni sareni detalji sa onih kosuljica i majcica sve je ko neki paprikas :D

Druga verzija ti je daleko najbolja. Ona je najcistija, koristis samo zelenu i belu boju sto sa dodatnim sitnim sarenim detaljima (majce i kosulje) ostavlja utisak profesionalnog sajta (a i dobre radnje)
Trudi se da ti sajt ostane "cist". To znaci da ima dosta bele boje, a ostale boje da budu lepo uklopljene (koristi najvise 2-3 boje i vodi racuna da se slazu).
Tipografija. To ti je izgleda slabija strana... Koristi npr. Arial ili Verdana font, i nemoj da ih podebljavas, a velicina obicnog teksta neka ne prelazi 10, eventualno 11... i jos jednom, nemoj da koristis bold tekst...

Optimizacija grafike. Trudi se da ne preteras sa optimizacijom...Ako koristis Pohotoshop 7 na opciji File/Save for Web, eksperimentisi sa vrednostima, da dobijes najbolji odnos kvalitet/velicina fajla. U principu, gif format se koristi kada nema nekih velikih prelaza u boji, gradijenta i sl a u suprotnom JPG format...

Uh, potrosih malo vise od 0.2 sekunde...
Ako treba nesto, pitaj...

pozdrav!
 

Back
Top