Sahraniti Srbiju?!

tomcat318

Ističe se
Banovan
Poruka
2.412
  Тема поста: pismo Vilija Vimera
_
Ovo pismo je od izuzetnog znacaja... Pismo Vilija Vimera, tadasnjeg potpredsednika Skupstine OEBS, upuceno tadasnjem nemaskom kancelaru Srederu.
_
Berlin, 02. 05. 00 Veoma cenjeni gospodine kancelaru, Krajem protekle nedelje bio sam u prilici da u slovačkom glavnom gradu Bratislavi prisustvujem konferenciji, koju su zajednički organizovali američko ministarstvo inostranih dela i American Enterprise Institut ( Spoljnopolitički institut Republikanske stranke). Glavne teme skupa bile su Balkan i proširenje NATO-a. Konferenciji su prisustvovali veoma visoki politički predstavnici, na što ukazuje prisustvo velikog broja predsednika vlada, kao i ministara inostranih poslova i ministara odbrane iz tog regiona. Među brojnim važnim tačkama, o kojima se raspravljalo, neke od tema zaslužuju da ih se naročito istakne:
_
1. Organizatori konferencije su zahtevali da se u krugu savezničkih država što je moguće brže izvrši međunarodno priznanje nezavisne države Kosovo.
_
2. Organizatori su izjavili da se Savezna Republika Jugoslavija nalazi van svakog pravnog poretka, a pre svega izvan Završnog dokumenta iz Helsinkija.
_
3. Evropski pravni poredak predstavlja smetnju za sprovođenje planova NATO-a. U tom smislu znatno je pogodniji američki pravni poredak za primenu i u Evropi.
_
4. Rat protiv Savezne Republike Jugoslavije vođen je da bi se ispravila pogrešna odluka generala Ajzenhauera iz doba Drugog svetskog rata. Zbog toga se iz strateških razloga tamo moraju stacionirati američki vojnici, te da se tako nadoknadi ono što je propušteno godine 1945.
_
5. Evropski saveznici su učestvovali u ratu protiv Jugoslavije da bi, de facto, prevazišli prepreku i dilemu koja je nastala posle usvajanja “Koncepta nove strategije” Alijanse u aprilu 1999. godine, odnosno nastojanje Evropljana da se prethodno dobije mandat UN ili KEBS-a.
_
6. Ne umanjujući važnost naknadne legalističke interpretacije Evropljana da je, naime, kod širenja zadataka NATO-a preko granica zakonski dogovorenog područja u ratu protiv Jugoslavije, bila reč samo o izuzetku, ipak je jasno da je u pitanju presedan, na koji se u svako doba svako može pozvati, i tako će mnogi ubuduće i da postupaju.''
___
Ukoliko je sve ovo tačno,a izgleda da jeste,zašto se svi prave naivni,posebno SNS,koji su naprasno postali proevropski nastrojeni.
Sledi nastavak...
 
Nastavak:
_
7. Zbog toga Poljska mora da bude okružena sa severa i juga demokratskim državama kao susedima, a Rumunija i Bugarska da obezbede kopnenu vezu sa Turskom. Srbija (verovatno zbog obezbeđivanja nesmetanog vojnog prisustva SAD) TRAJNO mora da bude ISKLJUČENA iz evropskog razvoja.
_
8. Severno od Poljske treba da se ostvari potpuna kontrola nad prilazima Sankt Peterburga Baltičkom moru.
_
9. U svakom procesu pravu naroda na samoopredeljenje treba dati prednost nad svim drugim odredbama ili pravilima međunarodnog prava.
_
10. Tvrdnja da je NATO prilikom napada na Saveznu Republiku Jugoslaviju prekršio sva međunarodna pravila, a naročito sve odgovarajuće odredbe međunarodnog prava – nije osporavana. Posle ove konferencije, na kojoj se raspravljalo veoma slobodno i otvoreno, ne može da se izbegne važnost i dalekosežnost njenih ocena, naročito kada se ima na umu visok i kompetentan sastav učesnika i organizatora. Američka strana, izgleda, svesna je i spremna da u globalnom okviru, zbog ostvarivanja svojih ciljeva, potkopa u ukine međunarodni pravni poredak, koji je nastao kao rezultat Drugog svetskog rata u prošlom veku. Sila ima da stoji iznad prava. Tamo gde međunarodno pravo stoji na putu, treba ga ukloniti. Kada je sličnu sudbinu doživelo Društvo naroda, Drugi svetski rat nije više bio daleko. Način razmišljanja, koji vodi računa samo o sopstvenim interesima, može da se nazove samo totalitarnim.
_
S prijateljskim pozdravima, (Potpis Vilija Vimera)
_
Izvor je NIN, 8.2.2007. prevod Nikole Zivkovica sa nemackog
 
Tekst ovog pisma sam jedva iskopao,mnogi linkovi i stranice na koje sam nailazio prilikom pretrage su bile već sistematski obrisane...
Ovome bi mogli dodati i izjavu Angele Merkel da se EU neće proširivati (razmatra se još prijem CRO i Irske) kao i javni izveštaj CIA-e da Srbija neće biti deo EU ni do 2020.
Simptomatično je da opozicija (kojoj bi to bilo u interesu) uglavnom preskače krunske dokaze koji govore da mi nismo ni predvidjeni za EU,jer da je ,,Brisel'' to hteo-mi bismo već bili član EU poput Bugarske i Rumunije koje su po nekim standardima i dalje ispod nas.
Ovakve tvrdnje iz korena čupaju jedinu preostalu tezu koalicije za evropsku srbiju-da EU nema alternativu.
Ovo zvuči kao poziv u otvoren i pažljivo pripreman grob.
 
U mojim ranijim postovima a koji pojedinci ocito ne zele da vide sasvim jasna stvar je SRBIJA JE MRTVA ONOGA TRENUTKA kada je Kosova dobila nezavisnost i na tlu nekadasnje Srbije napravljena je druga po velicini u Europi baza SAD-A poslije Ramstajna...svi znate sta je KOSOVO BILO ZA Srbiju dakle poslje Kosova nema ni Srbije ona postoji jos samo na google-u i to je jedina drzava koja je izgubila dio svoje teritorije u njenim besmislenim ratovima, poslje Kosova umro je identitet Srbije odnosno svakog pravoslavca koji zivi na tim prostorima.
Minuta sutje ....posljednja pocast "drzavi"Srbiji.....e jes vas Sloba pokojni z...... nesta

Ehehe, baš je divno videti bošnjačkog primata kako umire od tuge i boli što je BiH pokojna od 1992. što je BiH najluzerskija država na svetu ikada, jer je izgubila 49% teritorije :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

A Srbija je izgubila samo 12,5% teritorije, a sa druge strane dobila RS, koja je dva i po puta veća od Kosova :ok::ok::ok:

K-urva = Bosna je umrla :mrgreen:

Bošnjaci luzeri, izgubili Banjaluku, Foču, Podrinje, Hercegovinu, Posavinu, Krajinu...
Bosne ima samo u bajkama :lol:

Ali ko je kriv Bosni, sama je izabrala smrt, jer je izabrala rat i separaciju od Jugoslavije
Sada postoji naša RS, majka svih građana RS, svi narodi u RS vole RS i grade je kao svoju kuću! Živeli Republikosrpci, odajmo počast BiH

2cct75k.jpg


:super:
fedbih.jpg
 
6. Ne umanjujući važnost naknadne legalističke interpretacije Evropljana da je, naime, kod širenja zadataka NATO-a preko granica zakonski dogovorenog područja u ratu protiv Jugoslavije, bila reč samo o izuzetku, ipak je jasno da je u pitanju presedan, na koji se u svako doba svako može pozvati, i tako će mnogi ubuduće i da postupaju.''
:per::per::per::per:
 
U mojim ranijim postovima a koji pojedinci ocito ne zele da vide sasvim jasna stvar je SRBIJA JE MRTVA ONOGA TRENUTKA kada je Kosova dobila nezavisnost i na tlu nekadasnje Srbije napravljena je druga po velicini u Europi baza SAD-A poslije Ramstajna...svi znate sta je KOSOVO BILO ZA Srbiju dakle poslje Kosova nema ni Srbije ona postoji jos samo na google-u i to je jedina drzava koja je izgubila dio svoje teritorije u njenim besmislenim ratovima, poslje Kosova umro je identitet Srbije odnosno svakog pravoslavca koji zivi na tim prostorima.
Minuta sutje ....posljednja pocast "drzavi"Srbiji.....e jes vas Sloba pokojni z...... nesta
Из Википедије, слободне енциклопедије
Босна је географска област на Балканском полуострву око истоимене реке и северни део Босне и Херцеговине. Населили су је Словени, а у раном средњем веку је спадала у тзв. Врхбосну и била под влашћу породица српских племића, да би затим као самостална област свој врхунац достигла под највећим српким владаром из Босне Твртком I који се проглашава краљем Срба, Далмације, западних страна итд. Првобитно је обухватала само област око горњег тока истоимене реке и слив Лашве до Криваје, док се данас под термином Босна подразумева много шира област која обухвата северни део Босне и Херцеговине са вододелницом Црног и Јадранског мора као њеном грубо повученом јужном границом.
 
Наши непријатељи заборављају једну ствар: после смрти долази васкрсење!...:D

Господ је са нама, само да ми се мало више потрудимо и победићемо!...:D
 
Ehehe, baš je divno videti bošnjačkog primata kako umire od tuge i boli što je BiH pokojna od 1992. što je BiH najluzerskija država na svetu ikada, jer je izgubila 49% teritorije :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

A Srbija je izgubila samo 12,5% teritorije, a sa druge strane dobila RS, koja je dva i po puta veća od Kosova :ok::ok::ok:

K-urva = Bosna je umrla :mrgreen:

Bošnjaci luzeri, izgubili Banjaluku, Foču, Podrinje, Hercegovinu, Posavinu, Krajinu...
Bosne ima samo u bajkama :lol:

Ali ko je kriv Bosni, sama je izabrala smrt, jer je izabrala rat i separaciju od Jugoslavije
Sada postoji naša RS, majka svih građana RS, svi narodi u RS vole RS i grade je kao svoju kuću! Živeli Republikosrpci, odajmo počast BiH

2cct75k.jpg


:super:
fedbih.jpg

1Otkud tebi da sam ja bosnjak..malo citaj tzv.bosnjake tzv srbe i tzv hrvate koji sebi dodaju epitet npr.srbin iz Bosne prezirem uopste ih ne uzvazavam kao ni tebe lmfao...BosanskoHercegovacka nacija postoji ali posto ti imas razmisljanje kao oni iz sda,snsd i hdz to tebi nikad nece biti jasno...
2 BIH jos uvijek postoji kao drzava i postojace koliko god tvoji vlazni snovi bili..rekao sam ti promjeni ruku probaj ljevom
3 Jedina drzava na ex yu prostorima koja je izgubila teritoriju svetu zemlju Kosovo je "drzava" Srbija prema tome gubitkom svetinje de facto i de jure ona je prestala da postoji
4Bosna i Hercegovina je medjunarodni priznata drzava i nikavu teritoriju nikad nije izgubila niti se ta nekakva teritorija proglasila nezavisnom niti poripojila drugoj drzavi.....

Malo si prolupao ali hajd nek nas ima ko nasmijavati
 
1Otkud tebi da sam ja bosnjak..malo citaj tzv.bosnjake tzv srbe i tzv hrvate koji sebi dodaju epitet npr.srbin iz Bosne prezirem uopste ih ne uzvazavam kao ni tebe lmfao...BosanskoHercegovacka nacija postoji ali posto ti imas razmisljanje kao oni iz sda,snsd i hdz to tebi nikad nece biti jasno...
2 BIH jos uvijek postoji kao drzava i postojace koliko god tvoji vlazni snovi bili..rekao sam ti promjeni ruku probaj ljevom
3 Jedina drzava na ex yu prostorima koja je izgubila teritoriju svetu zemlju Kosovo je "drzava" Srbija prema tome gubitkom svetinje de facto i de jure ona je prestala da postoji
4Bosna i Hercegovina je medjunarodni priznata drzava i nikavu teritoriju nikad nije izgubila niti se ta nekakva teritorija proglasila nezavisnom niti poripojila drugoj drzavi.....

Malo si prolupao ali hajd nek nas ima ko nasmijavati

Оооооо смарачаааа :roll: :roll: :roll:
 
Navedeni tekst iz uvodnog posta zapravo opisuje ključnu odluku da se Srbija izostavi iz evrointegracija i prepusti svojevrsnom razbijanju teritorije.
Zaključak je da: umesto da se partije (bilo koja) posvete ovom svojevrsnom sahranjivanju Srbije i najverovatnije ostalih zemalja regiona,one se bave nepostojećim evrointegracijama i samo na osnovu te fikcije opravdavaju svoju politiku i dobijaju izbore zahvaljujući politički nepismenim biračima.
Regionalizacija (opravdana pristupanjem navodnim evrofondovima) ovim otkriva svoje pravo lice-rasparčavanje Srbije pod komandom stranih faktora.
Prisetite se samo posete Bajdena Tadiću posle čega se pristupilo histeričnom i paničnom traženju opravdanja za ,,regionalizaciju'' a zapravo otvaranju novih žarišta secesije.
 
  Тема поста: pismo Vilija Vimera
_
Ovo pismo je od izuzetnog znacaja... Pismo Vilija Vimera, tadasnjeg potpredsednika Skupstine OEBS, upuceno tadasnjem nemaskom kancelaru Srederu.
_
Berlin, 02. 05. 00 Veoma cenjeni gospodine kancelaru, Krajem protekle nedelje bio sam u prilici da u slovačkom glavnom gradu Bratislavi prisustvujem konferenciji, koju su zajednički organizovali američko ministarstvo inostranih dela i American Enterprise Institut ( Spoljnopolitički institut Republikanske stranke). Glavne teme skupa bile su Balkan i proširenje NATO-a. Konferenciji su prisustvovali veoma visoki politički predstavnici, na što ukazuje prisustvo velikog broja predsednika vlada, kao i ministara inostranih poslova i ministara odbrane iz tog regiona. Među brojnim važnim tačkama, o kojima se raspravljalo, neke od tema zaslužuju da ih se naročito istakne:
_
1. Organizatori konferencije su zahtevali da se u krugu savezničkih država što je moguće brže izvrši međunarodno priznanje nezavisne države Kosovo.
_
2. Organizatori su izjavili da se Savezna Republika Jugoslavija nalazi van svakog pravnog poretka, a pre svega izvan Završnog dokumenta iz Helsinkija.
_
3. Evropski pravni poredak predstavlja smetnju za sprovođenje planova NATO-a. U tom smislu znatno je pogodniji američki pravni poredak za primenu i u Evropi.
_
4. Rat protiv Savezne Republike Jugoslavije vođen je da bi se ispravila pogrešna odluka generala Ajzenhauera iz doba Drugog svetskog rata. Zbog toga se iz strateških razloga tamo moraju stacionirati američki vojnici, te da se tako nadoknadi ono što je propušteno godine 1945.
_
5. Evropski saveznici su učestvovali u ratu protiv Jugoslavije da bi, de facto, prevazišli prepreku i dilemu koja je nastala posle usvajanja “Koncepta nove strategije” Alijanse u aprilu 1999. godine, odnosno nastojanje Evropljana da se prethodno dobije mandat UN ili KEBS-a.
_
6. Ne umanjujući važnost naknadne legalističke interpretacije Evropljana da je, naime, kod širenja zadataka NATO-a preko granica zakonski dogovorenog područja u ratu protiv Jugoslavije, bila reč samo o izuzetku, ipak je jasno da je u pitanju presedan, na koji se u svako doba svako može pozvati, i tako će mnogi ubuduće i da postupaju.''
___
Ukoliko je sve ovo tačno,a izgleda da jeste,zašto se svi prave naivni,posebno SNS,koji su naprasno postali proevropski nastrojeni.
Sledi nastavak...

Ma kakvi to da nam rade p[rijatelji iz Evropske unije i Amerike ma nema sanse:mrgreen::mrgreen:
 
Tekst ovog pisma sam jedva iskopao,mnogi linkovi i stranice na koje sam nailazio prilikom pretrage su bile već sistematski obrisane...
.

Pismo je objavljeno u NIN-u pre vise od dve godine. To pismo je bilo glavni argument i opravdanje svim tim likovima iz Prve Srbije,za sve,od paljenja Ambasada,do secenja sake... Ne mogu vise o tome... Jadna i nevina Srbija u raljama zavere.
 
1Otkud tebi da sam ja bosnjak..malo citaj tzv.bosnjake tzv srbe i tzv hrvate koji sebi dodaju epitet npr.srbin iz Bosne prezirem uopste ih ne uzvazavam kao ni tebe lmfao...BosanskoHercegovacka nacija postoji ali posto ti imas razmisljanje kao oni iz sda,snsd i hdz to tebi nikad nece biti jasno...
2 BIH jos uvijek postoji kao drzava i postojace koliko god tvoji vlazni snovi bili..rekao sam ti promjeni ruku probaj ljevom
3 Jedina drzava na ex yu prostorima koja je izgubila teritoriju svetu zemlju Kosovo je "drzava" Srbija prema tome gubitkom svetinje de facto i de jure ona je prestala da postoji
4Bosna i Hercegovina je medjunarodni priznata drzava i nikavu teritoriju nikad nije izgubila niti se ta nekakva teritorija proglasila nezavisnom niti poripojila drugoj drzavi.....

Malo si prolupao ali hajd nek nas ima ko nasmijavati

:hahaha::hahaha: pa BIH moze i sutra da se raspadne zato ne **** :mrgreen::mrgreen:
 
Mislim da je paralela izmedju tema (posebno uvodnih postova) ,,Sahraniti Srbiju'',,,Najveći prorok'' i ,,Američki vojnici stacionirani u Nišu'' -više nego zaprepašćujuća potvrda stavova zapadnih sila iz vimerovog teksta.
 
mislim da pored trunke istine u uvodu teme samo trazimo krivca za svoj bedak a pritom zaboravljamo da smo generalno korumpirani lopovi cim se dograbimo malo vlasti.Nisu nam Ameri i Nemci krivi sto smo lenstine i u fazonu nek umrem i ja al cu neke povuci za sobom.
 
mislim da pored trunke istine u uvodu teme samo trazimo krivca za svoj bedak a pritom zaboravljamo da smo generalno korumpirani lopovi cim se dograbimo malo vlasti.Nisu nam Ameri i Nemci krivi sto smo lenstine i u fazonu nek umrem i ja al cu neke povuci za sobom.

Ne znam koliko ovaj dokument ima veze sa našim odlukama,a još manje s našim osobinama.
Ovde je jasno objašnjeno zašto je Kosovo okupirano,zašto nismo predvidjeni za EU i sve je to odlučeno još pre 9 godina na sastanku zapadnih diplomatija u Bratislavi,bez našeg prisutstva.
Sprovodjenje ovih odluka osećamo vrlo jasno.
U medjuvremenu,dogodile su se mnoge stvari koje potvrdjuju ove navode,pitanje je samo:da li je moguće da su političari upoznati s ovim,a jesu,te ipak i dalje vode politiku pridruživanja EU,dok
nam se u tajnosti servira okupacija pod plaštom SOFA sporazuma koji nikad nije ratifikovan ni u skupštini,žalosno je i pomenuti- ni na referendumu.
 

Back
Top