Sadizam na forumu...

Kalimer0

Zainteresovan član
Poruka
349
Govorim o ovom podforumu...
Na forumu si brutalno iskren (bar prema onima koje ne poznajes licno). Znaci, kada se otarasimo obaveze da postujemo pravila lepog ponasanja i otarasimo se identiteta, ostaje esencija nase duse (licnosti, kako god...). Zasto iz svih nas (ili bar vecine), u takvim okolnostima ispliva monstrum koji uziva da bude cinican, drzak, koji daje sebi za pravo da se sprda sa tudjom mukom? Jel se osecas superiorno dok plljujes po necijem problemu? Da li to radis zato sto prezires njegovu slabost, jer eto, tvoji problemi su mnogo veci pa ti ne kukas o njima ovde? Zasto pokusavas da ga ucinis nesrecnijim nego sto vec jeste?

Ako pogledate teme ljudi koji stvarno imaju problem, videcete da cim se pojavi prvi neozbiljan (neumesan, nepristojan, cinican) post, skoro svi posle njega budu takvi... Kao da se ceka da neko prvi bude zao (neretko je to prvi post), jer kad se probije led i ti stices pravo da budes pokvaren...
 
Jel se osecas superiorno dok plljujes po necijem problemu? Da li to radis zato sto prezires njegovu slabost, jer eto, tvoji problemi su mnogo veci pa ti ne kukas o njima ovde? Zasto pokusavas da ga ucinis nesrecnijim nego sto vec jeste?
ko jel ja?


(mislim, pretera sad, ljudi su uglavnom baš raspoloženi da pomognu ako se javi neko sa baš baš ozbiljnim problemom. a zafrkanti su najglasniji i najzabavniji pa ih možda zato toliko primećuješ)
 
Sta je tu pokvareno..svako ima svoj smisao za humor..da su to 'pravi' problemi ne bi se ovde resavali..ako neko kapira sarkazam bice mu samo zanimljivo da takve sale procita..ako ne neka postavi temu na zdravlju..uostalom u dosta slucajeva se provali da se sam postavljac sprda.
 
iskreno, mislila sam da se radi o drugacijoj vrsti sadizma:).

salim se. pa u pravu si, mada je bitan tvoj dozivljaj foruma, koliko ga ozbiljno shvatas.ja ga ne shvatam ozbiljno i nema mi tu tezinu koju ti navodis.
 
Zasto iz svih nas (ili bar vecine), u takvim okolnostima ispliva monstrum koji uziva da bude cinican, drzak, koji daje sebi za pravo da se sprda sa tudjom mukom? Jel se osecas superiorno dok plljujes po necijem problemu? Da li to radis zato sto prezires njegovu slabost, jer eto, tvoji problemi su mnogo veci pa ti ne kukas o njima ovde? Zasto pokusavas da ga ucinis nesrecnijim nego sto vec jeste?
frustracije,kompleksi,traume iz ranog detinjstva,osecaj odbacenosti/nepripadnosti...ko ce to znati
 
mi smo ovde svi ko pomalo iscasena porodica. ili malo vise:). meni licno nedsatju sukobi misljenja jer mislim da smo se svi utopili u neku korektnost. cak retko ko i iznosi svoje pravo misljenje da ne bi bio izlozen paljbi ostalih. time forum gubi ostricu i pravu sustinu. pretvara se u prosecnost i nezacinjenu kashu. meni na primer to smeta. volim zucne rasprave i jaka argumentiranja. al sta ces, niko nije savrsen pa ni forum:P
 
ne bih se slozila sa tobom kalimero u potpunosti...prvo ,ovde nema bas tako cesto ozbiljnih problema a drugo i kada ih ima,forumasi daju odgovore,svoje misljenje a onda mozda krene spamovanje a tema bude zakljucana...
 
evo ja na primer. ja najcesce prvo kazem svoje misljenje vezano za neku temu, posle krenem da se zezam. najvise se zezam na svojim temama i najvise volim kad se drugi zezaju. sta je ovo, pa nije ovo amfiteatar na filoloskom, ovo je forum, halo...
 

Back
Top