sadasnjost.....

Moji roditelji su se poznavali 7 dana, odlučili da stupe u brak, i ostali zajedno do groba, a posle groba- svako na svoju stranu. Nisu se držali za ruke, ni pisali pesme jedno drugom, bilo je i svađa(uglavnom zbog siromaštva), ali nije bilo niskih udaraca, ni razvoda posle nekoliko meseci braka.
Pitajte vaše roditelje koliko su bili u "vezi" pre nego što su stupili u brak.
Bićete zapanjeni, ako njih ne bude sramota da vam kažu istinu.

Moji su se poznavali 2 meseca. Jos su zajedno, ali da je u pitanju idilican brak... pa nesto bas i nije. Da su vise cekali, verovatno se ne bi ni uzeli, a cemu bi to odvelo, ne znam. Mene ne bi bilo, valjda tome.
Ja i kazem da 3-4 meseca u nekim slucajevima moze biti dovoljno vremena da se donese jasna odluka, ali to ne znaci da zbog iste covek kasnije nece zazaliti.
A i verujem da su okolnosti u kojima su tvoji i moji roditelji stupili u brak bile nesto drugacije od ove situacije iz teme. Moji su bili mladji, svezi, neoprljeni ljubavnim neuspehom iz prethodnog braka. Slozices se da je ocekivano da osoba koja je jednom izasla iz institucije braka teze u zrelim godinama ponovo staje na lud kamen, da nema optimisticna ocekivanja i neustrasivost dvadesetogodisnjaka u pogledu braka.

Da sam ja razvedena sa detetom, nisam sigurna da bih pomisljala opet na brak. Ono, zvanican, sa pecatom i potpisom. Da, zelela bih kraj sebe muskarca koji ce sa mnom da ostane do kraja svog ili mog zivota, ali ne znam da li bi mi vencanje vise ikada trebalo u zivotu. Mozda ako se pokaze kao prakticno resenje za neke birokratske probleme, ali ne kao koncept partnerstva sa tim muskarcem.
 
Moji su se poznavali 2 meseca. Jos su zajedno, ali da je u pitanju idilican brak... pa nesto bas i nije. Da su vise cekali, verovatno se ne bi ni uzeli, a cemu bi to odvelo, ne znam. Mene ne bi bilo, valjda tome.
Ja i kazem da 3-4 meseca u nekim slucajevima moze biti dovoljno vremena da se donese jasna odluka, ali to ne znaci da zbog iste covek kasnije nece zazaliti.
A i verujem da su okolnosti u kojima su tvoji i moji roditelji stupili u brak bile nesto drugacije od ove situacije iz teme. Moji su bili mladji, svezi, neoprljeni ljubavnim neuspehom iz prethodnog braka. Slozices se da je ocekivano da osoba koja je jednom izasla iz institucije braka teze u zrelim godinama ponovo staje na lud kamen, da nema optimisticna ocekivanja i neustrasivost dvadesetogodisnjaka u pogledu braka.

Da sam ja razvedena sa detetom, nisam sigurna da bih pomisljala opet na brak. Ono, zvanican, sa pecatom i potpisom. Da, zelela bih kraj sebe muskarca koji ce sa mnom da ostane do kraja svog ili mog zivota, ali ne znam da li bi mi vencanje vise ikada trebalo u zivotu. Mozda ako se pokaze kao prakticno resenje za neke birokratske probleme, ali ne kao koncept partnerstva sa tim muskarcem.
Zar postoji idila, bilo gde?
Misliš da su srećniji i uspešniji oni što su 10 godina bili u vezi, pre braka.?
Sve ostalo što si napisala- i ja to isto pričam.
(možda ne izgleda tako, ali navijam za glavnog lika iz ove romanse, i za srećan kraj:))
 
Zar postoji idila, bilo gde?
Misliš da su srećniji i uspešniji oni što su 10 godina bili u vezi, pre braka.?
Sve ostalo što si napisala- i ja to isto pričam.
(možda ne izgleda tako, ali navijam za glavnog lika iz ove romanse, i za srećan kraj:))

Da li idila u braku postoji, ja ne znam. No, postoje manje i vise srecni brakovi, svakako. Ne mislim da su oni koji su pre braka 10 godina bili zajedno nuzno srecniji, posle tih 10 godina oni se mogu rastati umesto da nastave zajednicki zivot, vencani. Cak ce tih 10 godina veze pre biti znak da se to dvoje ipak nece vencati kad im je toliko vremena trebalo da se smisle. Nije pravilo, naravno. Prica ima svakojakih. Ja i ne pricam o tome da treba da budu 10 godina zajedno pre nego sto se registruju. Ja samo mislim da 3 meseca najcesce nije dovoljno, pogotovu za nekog ko nije planirao i trazio brak.

Evo ti mog primera. Ja sam u vezi skoro 4 meseca. Trenutno sam toliko zaljubljena i on mi se cini savrsenim da nam se oboma cini da je to to za ceo zivot. Ali ako bismo se sad vencali i posle nekoliko meseci taj prvi ljubavni zar prodje i neke stvari koje smo pod utiskom zaljubljenosti prevideli dobiju na tezini kad se um razbistri, mozda bismo sve zazalili. U brak ne treba srljati, slobodno mozemo dati sebi i partneru vremena za sleganje utisaka. Bolje tako nego da se razvodimo posle.

Znam da ono ostalo sto sam pisala i ti mislis, citam te. Samo ti to malko drugacije mislis. ;)
 
Ko hoće, taj nađe način, ko neće, taj nađe izgovore.
Ponekad privid da ima mnogo izbora i puteva odvuče ljude sa pravog puta.
Postoji jedan pravedni i nepogrešivi sudija koji će presuditi ko je , i koliko je bio u pravu.
Vreme.
 
Ko hoće, taj nađe način, ko neće, taj nađe izgovore.
Ponekad privid da ima mnogo izbora i puteva odvuče ljude sa pravog puta.
Postoji jedan pravedni i nepogrešivi sudija koji će presuditi ko je , i koliko je bio u pravu.
Vreme.

ne mozes gledati tako.....odluke donosimo sada i sa sadasnjim iskustvom i one su uvek ispravne ako se rukovodimo dobrim namerama, skladom sa sobom i zdravim razumom....krst svoj cemo svakako da nosimo ali bez kajanja jer znamo da smo u tom momentu odradili najispravnije moguce....
 
ne mozes gledati tako.....odluke donosimo sada i sa sadasnjim iskustvom i one su uvek ispravne ako se rukovodimo dobrim namerama, skladom sa sobom i zdravim razumom....krst svoj cemo svakako da nosimo ali bez kajanja jer znamo da smo u tom momentu odradili najispravnije moguce....
Pa, ovo je dobro razmišljanje koje daje snagu da se ponese teret odgovornosti.
 
Ko hoće, taj nađe način, ko neće, taj nađe izgovore.
Ponekad privid da ima mnogo izbora i puteva odvuče ljude sa pravog puta.
Postoji jedan pravedni i nepogrešivi sudija koji će presuditi ko je , i koliko je bio u pravu.
Vreme.

Ovo zvuci demagoski, odseceno od teme i primenljivo na jos mnogo drugih situacija, ali se slazem.
 
Ko hoće, taj nađe način, ko neće, taj nađe izgovore.
Ponekad privid da ima mnogo izbora i puteva odvuče ljude sa pravog puta.
Postoji jedan pravedni i nepogrešivi sudija koji će presuditi ko je , i koliko je bio u pravu.
Vreme.

Ali na zalost vreme ne mozes da vratis unazad i moras da zivis sa svojim odlukama...Zato u datom trenutku moras da doneses najbolju mogucu odluku za taj trenutak...
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......
"prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi...."
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

Nastavi da razmisljas samo o sadasnjosti i neces imati nepotreban vishak briga i dilema. :)
 

Back
Top