sadasnjost.....

Može li slobodna i iskusna žena od 38 godina, kojoj se muškarci nude na svakom koraku, makar samo za seks, koja je uredila svoj život kako njoj odgovora i kojoj niko nije potreban(osim za seks) jer je još uvek mlada i privlačana svima...da odlepi za bilo kim?

ne da moze nego je nenormalno ako ne moze i ako uredi zivot po tim prozaicno infantilnim muskim merilima ... mis ne tvojim vec citiranim....
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

Po nekim mojim razmisljnjima veza ima najveci potencijal za srecu upravo onda kada JE, sada i u ovom trenutku, dalekorocno planiranje bi verovatno narusilo tu fantasticnu ravnotezu a brak bi bio smrt za takvo nesto lepo i ljubavno,
Moje misljenje, ne mora da je kod svih tako.
Enjoy the moment Neizreciva, ono sto u svojem srcu osecas to je pravilo koje treba da postujes, ti si iskrena i dobronamerna osoba, nema niko pravo da sudi o tvojim sposobnostima ili nesposobnostima!

;)
 
Meni se cini da se tvom decku zuri. On bi da se zeni, da osniva porodicu, da zapocne zivot koji ceka i sada kada je nasao tebe i u tebi vidi sve sto u jednoj zeni trazi, njemu se zuri. Shvatam iz tvog pisanja da nije previse napadan i povlaci se pred tvojom neozbiljnoscu, ali mu ipak ne polazi za rukom da te postedi pritiska koji ocigledno osecas cim postavljas ovu temu. Ne svidja mi se sto je doslo do tog pritiskanja, iako nenamernog, a sa druge strane razumem njega i njegovu potrebu da resi svoje bracno stanje za koje je uveren da je nasao resenje. Razumem i da on ne zeli da ceka 500 godina na tebe da se smislis, jer vreme ide, a on sa vremenom ne biva mladji, ali treba da razume da je tebi jos rano, da ti nisi ni bila u fazonu da se opet vezujes za ceo zivot.

Cini mi se da 3-4 meseca u nekim slucajevima moze da bude dovoljno vreme da se proceni da li sa nekim zelimo zajednicki zivot, ali ne verujem da je to cest slucaj. Posle 3 meseca, veza je jos sveza i nisam sigurna da je covek u stanju trezveno da proceni osobu sa kojom je u vezi i sanse za zajednicku buducnost.

Mozda se do tog maja u tvojoj glavi razbistri i stvari razjasne. Trebalo bi.
 
hvala vam svima na odgovorima....sjajni ste.....i vidim da se otprilike sve vrti oko toga da je ipak najvaznije sta je sada i da i nije tako losa ta moja blokada....:D....razmisljam ja intenzivno o svemu i definitivno je rano da ocekuje od mene da prelamam bilo sta....tako sam se i postavila....da, dacu sansu ovoj vezi da se uozbilji, ali i trazila sam vreme da se bolje upoznamo....
 
Cini mi se da 3-4 meseca u nekim slucajevima moze da bude dovoljno vreme da se proceni da li sa nekim zelimo zajednicki zivot, ali ne verujem da je to cest slucaj. Posle 3 meseca, veza je jos sveza i nisam sigurna da je covek u stanju trezveno da proceni osobu sa kojom je u vezi i sanse za zajednicku buducnost.

Mozda se do tog maja u tvojoj glavi razbistri i stvari razjasne. Trebalo bi.
Moji roditelji su se poznavali 7 dana, odlučili da stupe u brak, i ostali zajedno do groba, a posle groba- svako na svoju stranu. Nisu se držali za ruke, ni pisali pesme jedno drugom, bilo je i svađa(uglavnom zbog siromaštva), ali nije bilo niskih udaraca, ni razvoda posle nekoliko meseci braka.
Pitajte vaše roditelje koliko su bili u "vezi" pre nego što su stupili u brak.
Bićete zapanjeni, ako njih ne bude sramota da vam kažu istinu.
 
Moji roditelji su se poznavali 7 dana, odlučili da stupe u brak, i ostali zajedno do groba, a posle groba- svako na svoju stranu. Nisu se držali za ruke, ni pisali pesme jedno drugom, bilo je i svađa(uglavnom zbog siromaštva), ali nije bilo niskih udaraca, ni razvoda posle nekoliko meseci braka.
Pitajte vaše roditelje koliko su bili u "vezi" pre nego što su stupili u brak.
Bićete zapanjeni, ako njih ne bude sramota da vam kažu istinu.

odrzali su postovanje i poverenje sto je i najteze...ako mene pitas, ovaj covek je skroz za mene....tako osecam a ne bih mogla da se zaljubim u njega da mi i srce i dusa nisu u skladu....ali, ti ne mogu vise pouzdam se u osecaje kao kad sam imala 20.....to je prokletstvo koje dobijamo s godinama i losim iskustvima....
 
Moji roditelji su se poznavali 7 dana, odlučili da stupe u brak, i ostali zajedno do groba, a posle groba- svako na svoju stranu. Nisu se držali za ruke, ni pisali pesme jedno drugom, bilo je i svađa(uglavnom zbog siromaštva), ali nije bilo niskih udaraca, ni razvoda posle nekoliko meseci braka.
Pitajte vaše roditelje koliko su bili u "vezi" pre nego što su stupili u brak.
Bićete zapanjeni, ako njih ne bude sramota da vam kažu istinu.

eh te '60te, opet spominjane :))))))))))
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

Разумем те у потпуности, а савет ............... па нем га, то је ваљда нормално ............... знаш ону причу о змији и гуштеру ................. пробај да правиш картокорочне, ако већ не можеш дугорочне планове :)
 
Može li slobodna i iskusna žena od 38 godina, kojoj se muškarci nude na svakom koraku, makar samo za seks, koja je uredila svoj život kako njoj odgovora i kojoj niko nije potreban(osim za seks) jer je još uvek mlada i privlačana svima...da odlepi za bilo kim?

ne da moze nego je nenormalno ako ne moze i ako uredi zivot po tim prozaicno infantilnim muskim merilima ... mis ne tvojim vec citiranim....
....da odlepi...? Iznenađuješ me, Karlito.
Evo i potvrde....

odrzali su postovanje i poverenje sto je i najteze...ako mene pitas, ovaj covek je skroz za mene....tako osecam a ne bih mogla da se zaljubim u njega da mi i srce i dusa nisu u skladu....ali, ti ne mogu vise pouzdam se u osecaje kao kad sam imala 20.....to je prokletstvo koje dobijamo s godinama i losim iskustvima....
 
Dušo, zaista ne verujem da iko, (a posebno ne žena) u tim godinama može da "odlepi" za bilo kim.
Nešto drugo da, možda, ali....

pa dobro, veruj :)))
sve je to nadmetanje snage i izdrzljivosti :))) ili ce zadrzati navalu emocija, ili ce brana popustiti :))))
u TIM godinama :)))))))

a sto me zoves dusho? :))))))))))))
 
pa dobro, veruj :)))
sve je to nadmetanje snage i izdrzljivosti :))) ili ce zadrzati navalu emocija, ili ce brana popustiti :))))
u TIM godinama :)))))))

a sto me zoves dusho? :))))))))))))
Nema tu nadmetanja.
Kako odmiče dan ti si sve umornija, sa manje snage i radnog poleta. Nije važno što ima još mnogo posla, što ističu rokovi, i što bi ti želela da sve završiš...ne vredi, nema one jutarnje slatke groznice, sve češće sedaš, lutaju ti misli, popusta pažnja, ovladava te umor...Proziva te savest, možda neko i podvikne na tebe, popiješ kafu da se osvežiš, sedneš da se odmoriš ali se sve teže pokrećeš, sve teže ponovo započinješ, tražiš opravdanja i izgovore kojma ćeš umiriti savest i slagati one kojima objašnjenje duguješ, sklapaju ti se oči od umora i predaješ se snu bez želje za borbom, bez želje da tvoj blaženi san išta remeti....dušo.
 
Док год тражи и проналази оправдања, тешко да ће се потпуно предати, можда на моменте ................. али биће и оних других момената .................. мада све то посматрам из мушке перспективе, трудећи се да задржим објективност .............. али жене сигурно боље знају ............ :))))
 
pa kazem ja lepo majki...bori se sama sa sobom :))))))
ma ne znaju zene :))) zena da zna ne bi trazila savet, misljenje :))) ove diskusije joj sluze samo da sve sagleda iz razlicitih strana :)))
 
pa gde trazis potvrdu u zenskim rechima? :))) pa ona jedva ceka da je neki razoruza :))))) ako nije vec i odlepila samo i dalje drzi gard iz straha :))))

eh, volela bih da je tako....da jedva cekam da mogu da odlepim i da je to gard koji moze da se spusti....samo, moze to da bude i ono sto 76-tica kaze, covek zavoli svoj nacin zivota i iz njega izadje ta zelja za predavanjem i deljenjem svakodnevice....dete zna dosta da ispuni coveka, puno obaveza i desavanja, dinamika koja traje godinama.....a srecan si i ovako....:).....

p.s. kad mi sin odraste obavezno cu nekog da uselim, ako ne pre....:D
 

Back
Top