sadasnjost.....

z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

Vrlo sam prakticna po tom pitanju (a i drugim aspektima svog zivota) u uvek idem one step in a time. U globalu ja znam sta bih, ali dok ne zavrsim prethodni korak ne zapocinjem sledci.
 
on se boji da ja nikada necu moci prelomiti i iskobeljati se iz zamke sadasnjosti i da ce nas to drzati na ovom novou veze i se ona nece moci razvijati.....da nikad necu moci videti i pozeleti nasu zajednicku buducnost.....jako ga volim i sada ne mogu da zamislim zivot bez njega....vidis, opet to sada :D.....

Mnoge devojke kukaju što nisu u tvojoj situaciji, nego savim obrnutoj.
Meni jedna govorila da nikad neće da se uda, imala je dete, ali nije ni bila udavana, to dete beše đetić nekog neznanog junaka...
Boga mi, dok je to govorila, igledala je kao zaista uverena u to što priča.
Nije prošlo ni godinu dana, a ona se udala za nekog tipa, takoreći u komšiluk.:aha:
 
Mnoge devojke kukaju što nisu u tvojoj situaciji, nego savim obrnutoj.
Meni jedna govorila da nikad neće da se uda, imala je dete, ali nije ni bila udavana, to dete beše đetić nekog neznanog junaka...
Boga mi, dok je to govorila, igledala je kao zaista uverena u to što priča.
Nije prošlo ni godinu dana, a ona se udala za nekog tipa, takoreći u komšiluk.:aha:

Nikad ne reci nikad :mrgreen:
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

isti slučaj i ovde...: )
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

Ta ti je varijanta mnogo bolja, kod mene je obrnuto i ne umem da uživam u sadašnjosti... zbog razmišljanja čemu, kome, zašto... I ne umem da budem srećna Sada. Uvek mislim da ću biti tek sutra, a u stvari šta god planirao, komplikuješ samom sebi, tražeći razloge za otići ili ostati zbog nekih stvari koje mogu i ne moraju da se dese... Ne znam kako da se isključim iz te priče. Povremeno uspevam, ali ne uvek... možda nije toliko do iskustva, koliko do karaktera. I nisam dobila kritiku, konstantno ih dobijam... z:)
 
Znaš kako...
Ako i uspem da poverujem na kratko, uskoro se vrlo brzo dozovem svesti i shvatim kako ne postoje trajni odnosi među ljudima i kako zapravo čovek je sebi jedina konstanta a ni on nije nepromenjiv i kako ništa ne traje večno i onda se nekako i uspem opustiti i uživati bar u sadašnjosti, dok traje.

Bem li ga, ne verujem u ljubav za sva vremena :neutral:
 
:D e ovo mogu da prihvatim kao spasonosno resenje

pa normalno da je spasonosno... gde kriza drma odnosom kada zena i muskrac samo egzistiraju kao stvari gde nema ni nagovestaja stare vatre, strasti, razgovora, finih vecerinki sa najintimnijim drustvom do duboko do u noc, kada depresivna razmisljanja preuzmu volan stvarnosti i voze odnos u ambis onda nema druge no da kreativniji od to dvoje uradi nesh totalno blesavo kao sto predlozih ono sa vesanjem de se neizrecivoj ukoci vilica od kvarnog osmeha.... il' kao sto rece junakinja kod frederika begbede-a u upomoci molim za oprostaj.... kaze svom dragom dok se qaraju, toliko si los u krevetu pa moram da mislim na vibrator da bih svrsila :))) znaci kad se pogubis radi sumanute stvari, dovedi drugaricu i sa njom i dragim napravite triolu, poebite se negde na javnom mestu, otputujte nekoliko dana negde gde niste bili nikad...oma ce ti biti bolje...
 
z:) dobila sam kritiku da nisam sposobna da razmisljam o buducnosti....da, znam da uzivam u sadasnjosti, znam da se posvetim partneru i da mu ugadjam, ali kad zapocnemo temu o buducnosti ja nemam sta da kazem....kao neka blokada....prestala sam da verujem trajnost ljubavnih odnosa, u brak za ceo zivot, u dugorocno postovanje i poverenje izmedju dvoje ljudi....kako vi o tome razmisljate i imate li neki savet......

O buducnosti(sto se tice odnosa izmedju mene i njega)nikada ne razmisljam.Apsurdno je, jer ne mogu garantovati za svoje postupke a ne za njegove.Potrudim se da sve funkcionise najbolje sto moze,a sad,kako ce biti jednog dana.....razmisljacu tada o tome.
 
Mnoge devojke kukaju što nisu u tvojoj situaciji, nego savim obrnutoj.
Meni jedna govorila da nikad neće da se uda, imala je dete, ali nije ni bila udavana, to dete beše đetić nekog neznanog junaka...
Boga mi, dok je to govorila, igledala je kao zaista uverena u to što priča.
Nije prošlo ni godinu dana, a ona se udala za nekog tipa, takoreći u komšiluk.:aha:

ej, ja ne govorim da necu, ja ne govorim nista....:D...ne bezim ja ni od toga, ako treba to da se desi, desice se, jer ne mogu bez njega....samo, da bi se desilo ipak o tom treba pricati i planirati....razvijati odnos....a ja to ne mogu i ne znam...mada, on shvata situaciju i preuzeo je na sebe....juce mi rece, ako ne pre, idemo u maju kod mojih na slavu....:).....a maj je tako blizu :D.....
 
ja se ne radujem, nego slavim njegov gest ;)

aaaaa....pa da znas da imam utisak da ovako spretnog i sposobnog muskarca jos nisam imala u zivotu....dobro je shvatio moj stav prema vezama i takticki me obradjuje....:D....na kraju cu ja biti ta koja ce pozeleti vise....tacno me navodi na to...stalno me obasipa paznjom, toletantan je, okupira me da ne stignem previse da povucem....u isto vreme imamo neverovatan sex i dobro se zezamo....puno imamo i ozbiljnih razgovora gde mi govori i o nasoj zajednickoj buducnosti, bez pritiskanja...predivan muskarac....ne znam kome da zahvalim sto se pojavio u mom zivotu :)
 
mislim da ti sve to laska. umesto da zaista sama sa sobom rascistis sta zelis sa njim. ukoliko on zaista zeli zajednicku lepu buducnost, razmslili ozbiljno o tome, sama sa sobom, da ne ispadne tokom vremena da si vukla za nos nekoga ko je zeleo sve najbolje, a tebi to samo hranilo tastinu.
 
mislim da ti sve to laska. umesto da zaista sama sa sobom rascistis sta zelis sa njim. ukoliko on zaista zeli zajednicku lepu buducnost, razmslili ozbiljno o tome, sama sa sobom, da ne ispadne tokom vremena da si vukla za nos nekoga ko je zeleo sve najbolje, a tebi to samo hranilo tastinu.
Vrlo je verovatno da će tako i biti:aha:
Možda i neće, treba biti optimista:)
 
Treba svakako razmisljati o buducnosti i planirati neke stvari dugorocno. Ali protivim se onom razmisljanju da sve, ali bas sve, mora biti isplanirano u detalj. Kao sto je neko vec napisao...takve osobe same sebe ubijaju u pojam ako ne ide sve po planu, takve osobe se sk*njaju ako im tramvaj zakasni tri minuta. Veoma nesrecne osobe, po mom misljenju.
Treba uvek imati na umu da te svakog dana moze neka budala pregaziti autom, da postoji milion nacina da te jednostavno sutra nema. z;)
 
mislim da ti sve to laska. umesto da zaista sama sa sobom rascistis sta zelis sa njim. ukoliko on zaista zeli zajednicku lepu buducnost, razmslili ozbiljno o tome, sama sa sobom, da ne ispadne tokom vremena da si vukla za nos nekoga ko je zeleo sve najbolje, a tebi to samo hranilo tastinu.

razmisljam i o tome mada nemam jos odgovor....znam da mi je stalo do njega jako, i da ga volim....ali, isto znam da ljubav nije dovoljna...svestan je i on da se to moze desiti, da ne mogu da prelomim, ali se prepustio i daje sve od sebe da se i ja prepustim....mislim da je na dobrom putu, svaki dan je sve lepsi i laksi.....:)
 
Treba svakako razmisljati o buducnosti i planirati neke stvari dugorocno. Ali protivim se onom razmisljanju da sve, ali bas sve, mora biti isplanirano u detalj. Kao sto je neko vec napisao...takve osobe same sebe ubijaju u pojam ako ne ide sve po planu, takve osobe se sk*njaju ako im tramvaj zakasni tri minuta. Veoma nesrecne osobe, po mom misljenju.
Treba uvek imati na umu da te svakog dana moze neka budala pregaziti autom, da postoji milion nacina da te jednostavno sutra nema. z;)

to se zovu control freak-ovi....ovde to nije slucaj.....naravno da treba uzivati u sadasnjosti ali treba se izjasniti sta se zeli od veze u buducnosti....on je jasan da hoce samom da proba da izgradi porodicu, ja jos ne mogu da razmisljam o tome....nije to precizan plan i program, ali okvir jeste....
 
to se zovu control freak-ovi....ovde to nije slucaj.....naravno da treba uzivati u sadasnjosti ali treba se izjasniti sta se zeli od veze u buducnosti....on je jasan da hoce samom da proba da izgradi porodicu, ja jos ne mogu da razmisljam o tome....nije to precizan plan i program, ali okvir jeste....

Aj´ odrasli smo, pa mozemo konkretno da pricamo. Dakle, u prevodu, ti jos nisi sigurna da li zelis sa njim porodicu ili zelis samo da se kresete kao do sada, a mozda i nesto sa strane da se odradi. J*biga...moras da rascistis sama sa sobom. Ali ako to potraje previse dugo, moze ti se desiti da ces izgubiti lika. z;)
 

Back
Top