SAD odobravaju vojnu pomoć Kosovu od najmanje 14 miliona dolara

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
257.413
Američki Stejt department obavestio je Kongres SAD o predloženoj dozvoli za izvoz odbrambenih artikala, tehničkih podataka i odbrambenih usluga Kosovu od 14 miliona dolara ili više od toga.

Kosovo je i ranije kupovalo vojnu opremu iz SAD.

U februaru 2025. godine Kosovo je dobilo dronove kupljene od SAD-a, a nekoliko meseci kasnije, oklopna vozila.

Kosovo je 2024. podnelo zahtev za kupovinu 200 protivtenkovskih raketa "džavelin".

Iz SAD-a su 2018. na Kosovo stigla vojna vozila "hamvi" (Humvee). Za 51 vozilo Vlada Kosova je te godine potpisala ugovor sa američkom kompanijom "AM dženeral" (General).

Dve godine kasnije Kosovo je kupilo i druga vojna vozila iz SAD-a, dok je 2021. američka vlada poklonila Kosovu 55 vozila tipa ASV (Armored Security Vehicle).

Kosovske bezbednosne snage (BSK) su u procesu transformacije u vojsku. Taj proces je počeo 2018. godine, posle izmene zakona i očekuje se da će trajati deset godina.

Sjedinjene Američke Države su od početka podržavale tu transformaciju, ali ne i NATO koji insistira da se BSK pridržava svojih prvobitnih zadataka, kao što su reagovanje na krize ili civilna zaštita.

BSK se priprema da se pridruži Međunarodnim stabilizacionim snagama za Gazu, na osnovu plana za mir u tom regionu, koji je predložio američki predsednik Donald Tramp.

https://www.021.rs/info/srbija/4434...nu-pomoc-kosovu-od-najmanje-14-miliona-dolara

Šta ste ono pisali ''Trampe Srbine''? Na osnovu čega je nekom uopšte palo na pamet da on za nas može biti dobar?
Kosovu vojna pomoć, a nama sprema sankcije. Eto.
 
images
 
Kosovo je 2024. podnelo zahtev za kupovinu 200 protivtenkovskih raketa "džavelin".
Znaju šiptari da im ovo ne treba alči moraju da plate reket za "zaštitu":
Tramp se vidno izvlači iz Evrope pa bi šiptarima bilo bolje da počnu da plaćaju zaštitu evropejcima.

Srbija bi trebala da da Rusima neki potez blizu Kosova da naprave bazu i špijuniraju amere dok im se ne smuči i ne isele se odatle
 
Šta ste ono pisali ''Trampe Srbine''? Na osnovu čega je nekom uopšte palo na pamet da on za nas može biti dobar?
Kosovu vojna pomoć, a nama sprema sankcije. Eto.

Na osnovu toga sto su Demokrate jos bile gore po Srbe i Srbiju pa eto u nadi da pobedi manje zlo. Eto. Nije komplikovano za shvatiti ako neko zeli da shvati.
 
Ne sećam se da je Tramp nešto nama obećavao. Ali se sećam da mu nismo dali generalštab, a on je zlopamtilo...
Kakav generalštab. Nemoj da zaboraviš da je tvoj voljeni Oskar prevario Trampa Srbina jer je po Vašingtonskom sporazumu trebao da ambasadu Srbije iz Tel Aviva premesti u Jerusalim, a on to nije uradio. A to premeštanje ambasade je Trampu Srbinu simbolički dosta značilo.
 
Američki Stejt department obavestio je Kongres SAD o predloženoj dozvoli za izvoz odbrambenih artikala, tehničkih podataka i odbrambenih usluga Kosovu od 14 miliona dolara ili više od toga.

Kosovo je i ranije kupovalo vojnu opremu iz SAD.

U februaru 2025. godine Kosovo je dobilo dronove kupljene od SAD-a, a nekoliko meseci kasnije, oklopna vozila.

Kosovo je 2024. podnelo zahtev za kupovinu 200 protivtenkovskih raketa "džavelin".

Iz SAD-a su 2018. na Kosovo stigla vojna vozila "hamvi" (Humvee). Za 51 vozilo Vlada Kosova je te godine potpisala ugovor sa američkom kompanijom "AM dženeral" (General).

Dve godine kasnije Kosovo je kupilo i druga vojna vozila iz SAD-a, dok je 2021. američka vlada poklonila Kosovu 55 vozila tipa ASV (Armored Security Vehicle).

Kosovske bezbednosne snage (BSK) su u procesu transformacije u vojsku. Taj proces je počeo 2018. godine, posle izmene zakona i očekuje se da će trajati deset godina.

Sjedinjene Američke Države su od početka podržavale tu transformaciju, ali ne i NATO koji insistira da se BSK pridržava svojih prvobitnih zadataka, kao što su reagovanje na krize ili civilna zaštita.

BSK se priprema da se pridruži Međunarodnim stabilizacionim snagama za Gazu, na osnovu plana za mir u tom regionu, koji je predložio američki predsednik Donald Tramp.

https://www.021.rs/info/srbija/4434...nu-pomoc-kosovu-od-najmanje-14-miliona-dolara

Šta ste ono pisali ''Trampe Srbine''? Na osnovu čega je nekom uopšte palo na pamet da on za nas može biti dobar?
Kosovu vojna pomoć, a nama sprema sankcije. Eto.
Srbiji nema pomoci pa makar za predsednika Amerike i direktora Cia i FBI i svih tajnih i netajnih sluzbi i svetskih organizacija i institucija dosli Srbi.Uvek bi se nasla masa koja bi se prodala za jedan stan ili jednu skolarinu deteta ili kola ili kucu na Hvaru.
 
Šta ste ono pisali ''Trampe Srbine''? Na osnovu čega je nekom uopšte palo na pamet da on za nas može biti dobar?
Kosovu vojna pomoć, a nama sprema sankcije. Eto.
Ја нисам... Руси су били у праву када су формално честитали и рекли само "видећемо".

Очекујем твоје питање - а са киме ће Косовци да ратују? (пошто за нас редовно питаш то исто, када ми купујемо)
 
Ja bukvalno ne vidim nista sporno u celoj prici 🤷 Mada mi vise lici na kupoprodajni ugovor, nego kao vojna pomoc, pri tom 14 miliona je nista u kontekstu naoružanja.

A to sto su se naivni popalili kao hepo kocke na Trampa, pa cak zajednica Srba u Americi, od kojih je samo hteo da izmami glasove.
Dosta govori o nivou svesti ovog naroda, isto je i sa " hepo kockama" iz 5tog oktobra, hepo kockama blokaderima, hepo kockama ćacijima, i svim drugim hepo kockama idealistima.
Emocije guse logiku i razum, a takve je i najlakse manipulisati i šišati. Samo interes i to je to.
 
Znaju šiptari da im ovo ne treba alči moraju da plate reket za "zaštitu":
Tramp se vidno izvlači iz Evrope pa bi šiptarima bilo bolje da počnu da plaćaju zaštitu evropejcima.

Srbija bi trebala da da Rusima neki potez blizu Kosova da naprave bazu i špijuniraju amere dok im se ne smuči i ne isele se odatle
Majko moja. :hahaha1: :hahaha1:
 

Back
Top