САД од Русије „под санкцијама” узимају респираторе

U SAD je zdravstvo potpuo privatizovano sve je potpuno prepusteno sudu trzista dok u Rusiji je jos uvjek komunisticki sistem gde je zdrastvo u rukama drzave i gde drzava organizovano i dogovoreno rukovodi zdravstvenim sistemom plus st drzava ima vlasnistvo nad sterdstvima za proizvodnju i fabrikama gde se proizvodi oprema
I normalno je da su sada Rusi u ovoj situaciji koja je sve zatekla u prednosti
Mislim da je slobodna trzisna ekonomija u daleko vecoj predosti nego komunisticka dogovorena ekonomija
 
Руска фирма од које је Америци стигла медицинска помоћ стављена је под ембарго због своје улоге у украјинској кризи

http://www.politika.rs/scc/clanak/451765/SAD-od-Rusije-pod-sankcijama-uzimaju-respiratore
KRET proizvodi odlicne respiratore, po kvalitetu su rame uz rame sa Dräger, a znatno su jevtiniji.
Samo sta ce Amerima ti respiratori kad ne znaju cirilicu?
 
Poslednja izmena:
U SAD je zdravstvo potpuo privatizovano sve je potpuno prepusteno sudu trzista dok u Rusiji je jos uvjek komunisticki sistem gde je zdrastvo u rukama drzave i gde drzava organizovano i dogovoreno rukovodi zdravstvenim sistemom plus st drzava ima vlasnistvo nad sterdstvima za proizvodnju i fabrikama gde se proizvodi oprema
I normalno je da su sada Rusi u ovoj situaciji koja je sve zatekla u prednosti
Mislim da je slobodna trzisna ekonomija u daleko vecoj predosti nego komunisticka dogovorena ekonomija
Ova danasnja situacija tako ne svedoci,a ovoga ce biti u buducnosti koliko hoces....
 
U USA je privatna svojina i privatni kapital svetinja, a mi hocemo jos makar sto godina da nas neko gura u krda, da se u njima kad-kad volimo, a kad-kad podmecemo noge, dok je noz i pogaca u rukama jednog centra...
Samo do onog momenta dok ta svojina ne postane "opasnost po nacionalne interese USA", inace za cas posla ona promeni vlasnika.
Nacionalni interesi USA se ne rasprstranjuju samo na teritoriju USA nego na celu planetu, pa i sire...

Da nije tako, ne bi Tramp mogao da potpise ukaz da USA eksploatisu resurse Meseca i da love astereoide:

1586340284145.png


U stvari treba da budemo sretni da Sunce ne proglsi 52. Saveznom drzavom USA. Inace bi ladno mogao da nam naplacuje sunceve zrake.
 

Back
Top