Sad je svima jasno kakva je to "zapadna demokratija"

Тирани и недемократе су и западњаци и источњаци.

Опет, ти тиранство видиш само на западу, а слеп си на тиранство на истоку.
cak i da je i na zapadu i na istoku problem je ipak taj zapadni jer istocni ne dira druge a zapadni zeli sve da kontrolise i sve da porobi.
 
cak i da je i na zapadu i na istoku problem je ipak taj zapadni jer istocni ne dira druge a zapadni zeli sve da kontrolise i sve da porobi.

Наравно да и источни дира друге, попут западног. Само што је западни јачи, па може више да дира друге од источног.
 
Predstavnicka demokratija je velika manipulacija
Treba uvesti direktnu demokratiju ,nema poslanika,nema ministara ,politicara koji sluze vladarima iz sjene vec se narod direktno izjasnjava po svakom pitanju i vlada sam nad sobom ovakav sisitem bi se mogao implementirati danas preko interneta ..e vlada svaki gradjanin odlucuje o svakom pitanju jednim klikom .

I vjece mudraca nije losa opcija ali tu postoji mogucnost manipulacija kao u predstavnickoj demokratiji da ih stave pod kontrolu bankari
zato samo direktna demokratija
narod da se pita za sve
nije izvodljivo, jer je korupcija velika od vrha do baze, tako da mora autokratija: i najveci optimisti za predstavnicku demokratiju su vec digli ruke od tog koncepta, ne nadaj se badava

jos malo mora da protekne vremena u brukanju ''demokrata'', pa cemo posle da poradimo na autokratiji
 
objasni malo sire
sta ti nije jasno, da sto vise vreme odmice sve vise vlada goli korumpirani hostapler? nije ti jasno da negativna selekcija nije od juce, vec je sistemska, i to ko zna od kada?
nisi cuo da ljudi kazu da su nekoga sa ulice pokupili bolji bi bio predsednik od vucica ili bajdena/kamale? pa jel mi obicni ljudi imamo dlake na jeziku, ili sa razlogom psujemo ove?
 
Poenta teme - da se Srbi pokaju što su rušili Miloševića, da se svi socijalisti obeštete za godine provedene u opoziciji + dodatna nadoknada za pretrpljeni bol, strah, šišanje dece, da se vrati petokraka umesto orla kod skupštine grada i da se sve dosmanlije a naročito Đinđić otpreme iz Srbije negde daleko kako bi socijalisti mogli što lakše da zaborave taj mukotrpan period njihovih života.
 
objasni malo sire
evo sad me slusaj pazljivo:

amerika kada shvati da je evropa upropascena, posao obavljen, i da se stvara azijski savez, rusija, kina, indija, doci ce srbiji na kolenima da je nagovara da sa rusijom pravi SVESLOVENSKI savez, jer u suprotnom kina ce asimilovati rusiju za 50-100 godina, ali to samo pod uslovom da ne udjete u nato

nasi zapadni partneri, kako putin kaze, ce se osvestiti, samo je pitanje vremena, ali onda je pitanje i pregovarackih pozicija i naravno ideologije koja ne moze biti neki libtard kapitalizam [monetizacija neke nove svetske valute] pod plastom neke placenicke, korupcionaske demokratije

istorija se samo u nekim segmentima ponavlja, jer ako bi se ponavljala 100% onda bi buducnost bila proslost, a rusi trenutno samo gledaju da udju u buducnost, da ne zaglave sa ideologijom antifasisticke borbe iz 2.s.r.
tako i mi da ne zaglavimo sa vucicem koji je umislio da je tito [ima analiza], mada ce se paralele moci da povuku sa sfrj

Борба која се шири светом биће: ко ће кога одсећи од будућности и који део светског становништва ће у ту будућност доспети. Наш задатак сада није да градимо будућност, него да уђемо у њу​

https://srbin.info/svet/sta-stoji-u-pozadini-sukoba-rusije-i-zapada-kraj-evrope-stize-epoha-ratova/

bukvalno gledaju da preteknu, a ne da diktiraju idelogiju za buducnost, koju i nemaju

a ko je ima, pitas.
 
Poslednja izmena:
da probamo meritokratiju?
Можемо, тек кад утврдимо неке критеријуме за избор који није пропагандом контролисан.
То не подразумева капитализам, у којем су медији у рукама приватног сектора.

da probamo meritokratiju?
Можемо, тек кад утврдимо неке критеријуме за избор који није пропагандом контролисан.
То не подразумева капитализам, у којем су медији у рукама приватног сектора.
 
Biće i to.Vrlo verovatno.
Znam da trolaš i da veruješ u sasvim suprotne stvari ali pustimo da vreme pokaže svoje.
ma sta oni u bazniji znaju?

Zaveštanje Sv. Petra Cetinjskog: Ruski car da bude i srpski!


moracemo da se vratimo na monarhiju, vec se ne zna ko pije, a ko placa,, ali nas kralj je slaba licnost, tako da cekamo ruskog cara koji ce da bude i srpski car, ako je verovati svetitelju

a zasto ne bi bilo? demokratije siguran sam nece biti, iskompromitovana je do zla boga..
a nesto mora da bude, zasto ne monarhija SVESLOVENSKO CARSTVO

A, DOBRA IDEJA? SIRI DALJE!
 
Predstavnicka demokratija je velika manipulacija
Treba uvesti direktnu demokratiju ,nema poslanika,nema ministara ,politicara koji sluze vladarima iz sjene vec se narod direktno izjasnjava po svakom pitanju i vlada sam nad sobom ovakav sisitem bi se mogao implementirati danas preko interneta ..e vlada svaki gradjanin odlucuje o svakom pitanju jednim klikom .

I vjece mudraca nije losa opcija ali tu postoji mogucnost manipulacija kao u predstavnickoj demokratiji da ih stave pod kontrolu bankari
zato samo direktna demokratija
narod da se pita za sve
zabavljao se ludo sa tom idejom jednom pre ... ali sad posle nekog vremena malo sam skeptican.

Sad mislim da bi nam trebao jedan super kompjuter sa mnogo AI da razabere sta smo odlucili, da bi uopste mogli da postavimo neku funkcionalnu DD. Zapravo radni termin je bio bolji - zvalo se 4D - Distribuirana Digitalna Direktna Demokratija. Postoje cak i neki nacrti za sve to.

Pre svega treba uvesti digitalni potpis i blokchain za izborne liste, a to je predlagano jos pre 10 godina, ne znam da li je to ikada uvedeno u smislu izbora. Ili zakonski vaze samo papirici? Ima digitalnih potpisa danas (ovi sto rade sa APRom ih koriste) ali ne znam ima li ikakve druge primene osim reketiranja.
 
sta ti nije jasno, da sto vise vreme odmice sve vise vlada goli korumpirani hostapler? nije ti jasno da negativna selekcija nije od juce, vec je sistemska, i to ko zna od kada?
nisi cuo da ljudi kazu da su nekoga sa ulice pokupili bolji bi bio predsednik od vucica ili bajdena/kamale? pa jel mi obicni ljudi imamo dlake na jeziku, ili sa razlogom psujemo ove?

to je najvise zbog opsteg siromastva (prevenstveno onog u glavi). Cak i taj koga bi izabrao na ulici, pre ili kasnije bi posta isti kao kao i oni pre.

da ostavimo meritokratiju po strani zasad, pa da razmislimo o negativnoj selekciji. Radna ideja je kako preci iz negativne selekcije u pozitivnu?

Narodna izreka kaze - riba od glave smrdi. Problem je sto je trenutna istina da ovde riba smrdi i od glave, i od repa, a sredina se pravi da ne oseca sopstveni smrad - svi smo u tome (niko ne mora da prizna meni, samo sebi da je to tako). Uvek se pokazuje prstom na onog drugog - on vise smrdi. Zapravo isto kao gore da izaberes na ulici da bude predsednik tako isto mozes pokazati prstom na bilo koga.

Dakle, sta je to sto mi treba da promenimo, da bi presli na pozitivnu stranu? Umemo li mi to uopste da ustanovimo sta je?
 
Sad mislim da bi nam trebao jedan super kompjuter sa mnogo AI da razabere sta smo odlucili, da bi uopste mogli da postavimo neku funkcionalnu DD. Zapravo radni termin je bio bolji - zvalo se 4D - Distribuirana Digitalna Direktna Demokratija. Postoje cak i neki nacrti za sve to.
mi biraci biramo na 4 godine neke, a oni za te 4 godine vladaju svaki dan

trebalo bi da je obrnuto:

kao sto banke izdaju nama razne kartice, retko kada se desi neka greska, isto tako bi trebali da imamo i biracke kartice, sa mogucnoscu da biramo svaki dan po raznim pitanjima

to da ja jednu kreditnu karticu gurnem po 10 puta na dan i obavim svakakve transakcije, a da ne moze isto da se napravi i sa demokratijom, pa to su price za malu decu...
Pre svega treba uvesti digitalni potpis i blokchain za izborne liste, a to je predlagano jos pre 10 godina
ma, kakvi
jel meni traze potpis, ili pin kada placam svaki dan? ne
pravi se bezrazlozna fama, nikakve vece sigurnosne mere ne trebaju za demokratriju od onih koje vec imamo sa kreditnim karticama

jel ti razumes da mi jednom u 4 gpdine imamo kao neko demokratsko pravo da biramo, da odlucujemo?

a politicari vladaju 4 po 4 godne, svaki dan!

i sad ko kaze da nam treba blockchain da to promenimo? ma, kakvi, blockchain je samo alibi zasto to ne menjamo unazad decenijama
 
Poslednja izmena:
mi biraci biramo na 4 godine neke, a oni za te 4 godine vladaju svaki dan

trebalo bi da je obrnuto:

kao sto banke izdaju nama razne kartice, retko kada se desi neka greska, isto tako bi trebali da imamo i biracke kartice, sa mogucnoscu da biramo svaki dan po raznim pitanjima

to da ja jednu kreditnu karticu gurnem po 10 puta na dan i obavim svakakve transakcije, a da ne moze isto da se napravi i sa demokratijom, pa to su price za malu decu...

ma, kakvi
jel meni traze potpis, ili pin kada placam svaki dan? ne
pravi se bezrazlozna fama, nikakve vece sigurnosne mere ne trebaju za demokratriju od onih koje vec imamo sa kreditnim karticama

jel ti razumes da mi jednom u 4 gpdine imamo kao neko demokratsko pravo da biramo, da odlucujemo?

a politicari vladaju 4 po 4 godne, svaki dan!

i sad ko kaze da nam treba blockchain da to promenimo? ma, kakvi, blockchain je samo alibi zasto to ne menjamo unazad decenijama

da li znas uopste o cemu pricam? mislim zasto digitalni potpis i zasto blockchain?

Na stranu bankarske kartice. Ti mozes meni da das tvoju bankarsku karticu i da mi kazes pin i ja da odem na automat da uzmem pare sa tvog racuna. Zamisli kako bi se to reflekovalo na izbore.

Drugo, postojao je predlog za digitalno glasanje, predlozili neki ljudi koji su se bavili tom oblascu. Pokrenuta je zvanicna inicijativa. Tadasnja vlada je to odbacila. To je bilo pre cirka 10 godina. I dalje pitam - mozes li digitalno da glasas?

Trece. To sto oni vladaju 4 godine je zato sto nema mehanizma opoziva delegata. Ti biras i prepustis dalje odlucivanje partiji. Onog trenutka kad ti kao izborno telo mozes da zahtevas I DOBIJES MOGUCNOST OPOZIVA tvog delegata, svi bi se zamislili jer mozes da ih skines posle nekoliko dana, nedelja, meseci. Mi nemamo taj mehanizam, oni se zakucaju na 4 godine a ti i ja - posle ebanje nema kajanje.
 
Poslednja izmena:
da li znas uopste o cemu pricam? mislim zasto digitalni potpis i zasto blockchain?

Na stranu bankarske kartice. Ti mozes meni da das tvoju bankarsku karticu i da mi kazes pin i ja da odem na automat da uzmem pare sa tvog racuna. Zamisli kako bi se to reflekovalo na izbore.
pa, recimo da sam laicki upucen u digitalne sertifikate i blockchain
i opet ti kazem da je fama bezrazlozna, a tvoju logiku ne razumem

mogu da ti dam karticu, ali zasto bih? jel neko nekome dao? pojasni mi molim te logiku; mogu da glasam i za onog ko mi da paket, moze neKo i da mi ukrade glas, ali karticu cuvam kuci, i proverAvam za koga sam GLASAO ILI KOME SAM PLACAO
Trece. To sto oni vladaju 4 godine je zato sto nema mehanizma opoziva delegata
Jel tebi jasno d a mi vec imamo tehnologiju i pre blockchaina za direktnu digitalnu demokratiju, da glasamo svakog dana,a ne da prizeljkujemo opozive - svaki dan bi mogli da opozivamo... ali ne, sada se neko setio da bi blockchain mogao da se primeni sada na zalasku demokratije, koju nikada nismo ni imali, koja ni ne postoji

nove tehnologije se uvode, da se ti i ja cipujemo da sa nama lakse upravljaju, a ne da mi upravljamo i odlucujemo
ja razumem tvoj idealizam, samo kazem da budemo realni
 
Poslednja izmena:
^ Naravno da je! Pogledaj samo kako maltretiraju necjepljene u "najdemokratskijim i najprogresivnijim" državama EU! Pogledaj samo kako je policija tukla prosvjedike u Nizozemskoj i Francuskoj koji su prosvjedovali protiv COVID potvrda i besmislenih i štetnih epidemioloških mjera. A kad se nedavno prosvjedovalo protiv rata u Ukrajini onda prosvjednici nisu kršili stroge protuepidemiološke mjere i nije ih trebalo rastjerivati pendrekom, vodenim topovima, suzavcem i psima. U naprednoj demokraciji smiješ prosvjedovati ali samo za ono sa čim se vlast složi.
 
Demokratija na zapadu ne postoji. U to je moglo da se sumnja do pre oslobodilacke intervencije Rusije ali danas ko to negira taj je zapadni placenik. Naime, nakon sto je zapad ukinuo sve medije iz Rusije jasno je da na zapadu je totalni medijski mrak gde se cuje samo njihova laz i propaganda zarad obmanjivanja njihovih gradjana.

Zapad vise nema prava nikome da natrljava na nos da je tiranin, da gusi medijsku slobodu, da gusi slobodnu misao i rec, da siri lazi, da gusi demokratiju, da je tiranin, da siri propagandu to jest lazi i slicno jer su upravo sve to ONI!!!!!! A ako nekome u buduce i prigovore za medijske neslobode ili lazi onda su oni i ogromni licemeri.

Prošlo je vreme divljeg zapada na internetu i u medijima.

Vraćamo se u vremena jače cenzure.
 

Back
Top