Quantcast

Сабор СПЦ: КосМет је прва тема

fosilvaso

Elita
Poruka
15.151
Od bosnjaka nema nista, to je na danasnjoj svetskoj mapi neki minoran narod, ostatak od povlacenja otomanske imperije pre vise stotina godina.
A još ako nastave sa masovnim prijemom migranata, biće zatvoreni u rezervat i ograđeni ŽILET žicom, na jad i patnju bosanskih PRAVIH medveda i ostalih živina!

eremita

Zaslužan član
Poruka
109.365
Нико не одговори на ово моје питање са почетка теме:ceka::ceka::ceka:

Још бих додала и ово питање. Да ли ће СПЦ (са све патријархом) одиграти "неку" своју улогу у вези "Вучићевог" решавања питања Косова и Метохије? И уопште, треба ли Црква да се укључи у преговоре са Шиптарима око Косова и Метохије:?:
Наравно да СПЦ мора бити укључена у било какву расправу о Косову и Метохији ЈЕР ТАМО СЕ НАЛАЗИ 1 500 ХРАМОВА СПЦ...... свашта.......

eremita

Zaslužan član
Poruka
109.365
POLITIKA I CRKVA
VUČIĆ I DODIK NA SABORU SPC: Predsednik Srbije u Patrijaršiji sa vladikama razgovara o Kosovu već 3 SATA (UŽIVO)
Zasedanju Sabora, u Patrijaršiji, prisustvuje i predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik
13.05.2019.

Predsednik Aleksandar Vučić prisustvovuje danas, na poziv patrijarha Irineja, sednici redovnog godišnjeg zasedanja Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve, prenose beogradski mediji.

Zasedanju Sabora, u Patrijaršiji, prisustvuje i predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik.

Predsednik Srbije će se obratiti članovima Sabora, sa kojima će da razgovara na temu aktuelne situacije u vezi sa Kosovom i Metohijom, ali i drugim pitanjima od značaja za Srbiju i srpski narod uopšte, kao i za odnose države i crkve.
foto: Tanjug/Dimitrije Goll

Vučić je juče izjavio da je ponosan što će imati priliku da prisustvuje Saboru SPC na kojem će, kako je najavio, govoriti o KiM, današnjoj poziciji Srbije i odnosu države prema crkvi, kao i da će istinama i činjenicama odgovoriti svima onima koji su tražili "njegovu anatemu i govorili najlošije stvari o njemu".
On je, povodom medijskih navoda da su neke vladike protiv njegovog obraćanja, naglasio da je za njega velika čast što će prisustvovati tom događaju i da je to prilika da predstavi ono što radimo i da odgovori na sve neistine.
foto: Tanjug/Dimitrije Goll

- Uopšte se neću se libiti da onima koji su tražili moju anatemu i govorili najlošije stvari o meni odgovorim, ne uvredama, nego činjenicama i da govorim o budućnosti Srbije - rekao je Vučić.
Predsednik je zahvalio patrijarhu Irineju na pozivu da učestvuje na Saboru i naveo da će imati mnogo volje i energije da govori o Kosovi i Metohiji, poziciji Srbije danas i odnosu države prema crkvi.
Izrazio je uverenje da će njegovo prisustvo Saboru biti od značaja za dijalog i razgovor onih koji ne moraju uvek isto da misle.

Poruka
18.097
Када Ново-Српкиња-Комуно -Православка отвори тему о СПЦ.....бррррр

ево једне пригодне песмице за Вас са чланском картом КПЈ

Какве везе имам ја са КПЈ :roll: Ако се већ упушташ у дискусију, а нарочито да пишеш о неком члану Крстарице (А ШТО НИЈЕ НИ ДОЗВОЉЕНО!!!)
онда си макар требао да погледаш шта сам ја и о чему до сада писала. Овако све то што си написао је пуко блебетање и ВРЕЂАЊЕ!

Имаш једну тему
https://forum.krstarica.com/threads/gracanica-pred-samim-potopom-pomozimo.751379/page-13#post-32167797

па мало оштри закржљале сиве мождане вијуге, можда нешто и укапираш по питању мог става о СИТУАЦИЈИ У СПЦ.

Poruka
18.097
Ко не схвата које су намере појављивање Вучића на Сабору СПЦ, нека добро проанализира само овај део његове изјаве...

Govorio sam otvoreno, iskreno, upozoravajući na, a i neke vladike su to dobro primetile, da nekada nismo bili u punom saglasju sa realnošću i da nas je to skupo koštalo. Ne bih da nam se slične stvari događaju, kao u ne tako dalekoj prošlosti,
мислим, да је јасно као дан,....шта се спрема.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
31.451
a irinej i sve vladike osim.one satane amfilohija dive se vucicu..:D
Kako mozes za vladiku Amfilohija da kazes da je staana, nije li te nimalo stid?

Ко не схвата које су намере појављивање Вучића на Сабору СПЦ, нека добро проанализира само овај део његове изјаве...

мислим, да је јасно као дан,....шта се спрема.
Ne znam....ovo nikada nije bilo do sad, a bilo je i mnogo tezih momenata.

Ali i mene brine ta recenica, i ne samo ta.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.952
"Kosovo vise nikada nece biti Srbija!" izjavili su jednom prilikom Amerikanci....

I to je JEDINA REALNOST, sve drigo su mastalja, snovi i fantazije.

KPCTAHK

Primećen član
Poruka
977
У манастиру Жича, 9. маја, почиње заседање Светог архијерејског сабора СПЦ. Биће речи и о патријарховој иницијативи о преговорима за суживот на КиМ. ...

СИТУАЦИЈА на Косову и Метохији, у време када се ломи судбина јужне српске покрајине, биће једна од најважнијих тема предстојећег редовног заседања Светог архијерејског сабора СПЦ, које почиње у петак у манастиру Жича.

Сабор ће, како се најављује, размотрити учинак дипломатских активности везаних за правну и политичку будућност Косова и Метохије, али и оценити деловање Цркве у овим околностима.

- Врх цркве једнодушно одбија сваки вид признања независности и поделе Косова и Метохије - подсећа саговорник "Новости" из СПЦ. - Постоји, међутим, и снажна
свест да се мора тежити некој врсти компромиса са Албанцима.

Хоће ли СПЦ, на челу са садашњим патријархом ПОМОЋИ издајничкој политици Вучића - издајничкој, јер све време издаје интересе Срба на КиМ, и највећег лажова на функцији председника Србије, или ће стати уз свој народ, штитећи тако све оне вредности које су одувек красиле наш народ, а нарочито вредности оних који су дали свој живот за слободу, ову коју сада уживамо?
Јели то последња вечера ? Где је Јуда ? :mrgreen:

KPCTAHK

Primećen član
Poruka
977
Кад опозиција бира свог патријарха? :lol:
Садашња опозиција и јесте изабрала тога патријарха са намером да се тако заташка оно о чему сам давно писао и на овом медију - како је и зашто је прва жена Бориса Тадића, Веселинка Заставниковић, завршила у манстиру, и то у јединој српској патријаршији - оној Пећкој, а како је она прошла упитајте Вучића ... :mrgreen:

Poruka
18.097
Садашња опозиција и јесте изабрала тога патријарха са намером да се тако заташка оно о чему сам давно писао и на овом медију - како је и зашто је прва жена Бориса Тадића, Веселинка Заставниковић, завршила у манстиру, и то у јединој српској патријаршији - оној Пећкој, а како је она прошла упитајте Вучића ... :mrgreen:
Тачно је да је Тадић на неки начин имао удела у избору овог садашњег патријарха, али не баш само са том намером.

.

Dumbarton

Zainteresovan član
Poruka
106
Svinjirinej je sebi obezbedio najmračniji ugao pakla. Biti takva gnjida, da najvažniju crkvenu instancu opoganiš učešćem najvećeg ološa i šljama u istoriji srpske politike, mora biti kažnjeno na najstravičniji način. Gorećeš polako u paklu Svinjirineju, jer zbog pozicije na kojoj se nalaziš, gori si od svih pedofila i ubica dece zajedno. Biće potrebne decenije, možda i vekovi, da se spere ljaga kojom si Srpsku Pravoslavnu Crkvu uprljao.

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
183.806
https://www.danas.rs/drustvo/vucic-pretio-vladikama-poverljivim-papirima/

Vucic pretio vladikama poverljivim papirima

„Crkvena skupština“ se nije izjašnjavala o Vučićevoj politici, a dobar deo Sabora je bio protiv Vučićevog prijema, tvrde izvori našeg lista. Prema nezvaničnim najavama, na patrijarhove poslednje izjave o Vučiću, Sabor kojim patrijarh predsedava, trebalo bi da odgovori saopštenjem o KiM.

U visokim crkvenim krugovima spekuliše se da je Vučićev dolazak u Patrijaršiju sinoć više ličio na pokušaj „disciplinovanja“ episkopa koji su kritični prema njegovoj politici, nego razgovoru najviših predstavnika Crkve i države o gorućim državnim i nacionalnim problemima.

Iako je koliko u nedelju u Skoplju tvrdio da su „vladike oduševljene njegovim dolaskom“, predsednik Srbije je navodno na prijem došao sa „papirima“ državnih službi, među kojima, spekuliše se, ima i izveštaja obaveštajnih agencija, kojim je „mahao“ episkopima.

Danasovi izvori u vrhu SPC smatraju da je pritisak Vučićeve vlasti na Crkvu nezabeležen u poslednjih nekoliko decenija.