Sablja se vraca. Nova sansa za Srbiju.

Hayek

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
380
MUP: Povratak otpisanih
3. februar 2006. | 08:02 | Izvor: B92
Beograd -- Bivši načelnik beogradske policije Milan Obradović imenovan je za visokog savetnika u MUP-u Srbije.

Prema saznanjima B92, disciplinski sud MUP-a je nakon četiri meseca vođenja postupka, odlučio da Milan Obradović ostaje na mestu Savetnika za organizovani kriminal načelnika Resora javne bezbednosti generala Miroslava Miloševića.

Podsetimo da je Milan Obradović bio načelnik beogradske policije tokom akcije "Sablja" 2003. i sa te funkcije je smenjen u martu 2004. godine, posle paljenja Bajrakli džamije. Zatim je premešten na mesto načelnika policije u Kuršumlijil, da bi 22. marta prošle godine protiv njega bio pokrenut postupak zbog navodnih zloupotrebapolicije prilikom hapšenja "Makine grupe". U pritvoru je proveo dva meseca, a nakon izlaska iz zatvora, Milan Obradović je za Insajder pičao o tome kako je završio u zatvoru, a osumnjičeni za ubistvo policijskog generala Boška Buhe na slobodi. Posle tog intervjua, sledi njegova suspenzija i disciplinski postupak zbog neovlašćenog istupanja u javnost i iznošenja informacija u emisiji Insajder.

Novinar Vremena Miloš Vasić za B92 kaže da do smenjivanja Milana Obradovića sa čelnih funkcija u MUP-u nije ni trebalo da dođe. On se nada da su motivi sadašnjeg vrha policije, da čoveka protiv koga su vodili dva postupka vrate na funkciju, ispravni.

"U svim normalnim okolnostima, ja bih to pozdravio. Zadržao bih ga tu od samog početka, da ne govorimo da ga ne bih ni smenjivao s mesta načelnika beogradskog SUP-a. Ali dobro. Ako je postao savetnik za organizovani kriminal, to je odličan potez, pošto nema boljeg poznavaoca organizovanog kriminala od Milana Obradovića, dodao bih još Boru Banjca, Mileta Novakovića i još nekoliko drugih. Svi su isto tako bili najureni iz UBPOK-a. Da li je to povratak zdravom razumu ministra Jočića i načelnika Miloševića – iskreno se nadam da jeste. Ne bih voleo da je nešto drugo osim toga", rekao je Vasić.
 
Прво, што ти је битна толико Србија?!? Да ниси ти неки "нацош"?! Ако је одговор "зато што живим у њој", па можеш се вратити и тамо где си завршио средњу.

Друго, Сабља се враћа (сутра у пола петнест и шеснест), нова шанса за комунце да хапсе неистомишљенике. Кад би се зезали... (мислим то да се "Сабља" враћа).
sa.gif

Ова играчка има и други крај...

Треће, врати се тамо на "Примедбе и сугестије", па објасни свој аватар.
 
Duh Sekire:
Прво, што ти је битна толико Србија?!? Да ниси ти неки "нацош"?! Ако је одговор "зато што живим у њој", па можеш се вратити и тамо где си завршио средњу.

Друго, Сабља се враћа (сутра у пола петнест и шеснест), нова шанса за комунце да хапсе неистомишљенике. Кад би се зезали... (мислим то да се "Сабља" враћа).
sa.gif

Ова играчка има и други крај...

Треће, врати се тамо на "Примедбе и сугестије", па објасни свој аватар.[/QUOTE]
Nemojte biti na kraj srca zbog gospodinovog avatara.Gospodinu su ga nakacili i mora da odradi par tura sa njim a onda se vraca po novi i normalno nove pesmice.Pa kad ih nauci sutnu ga opet onako incognito da prica sam sa sobom.
 
Јесте у праву сте господине. Треба поновити најмање СЕДАМ ПУТА исту ствар, за "Сабљу", русофиле или добре Американце и још боље председнике можда неко тако буде и уверенем.

А уваженом господину Хајеку, за његово добро, саветујем да СЕДАМ ПУТА понови како неће бити банован онај чији му аватар није по вољи. Можда тако најзад схвати да губи време на овом форуму и излечи се од мисионарских илузија и месијанских компелкса.
 
eIvin:
Мени Беб'ца и Чед'ца баш личе на неке шеике,тј. својевремено су личили,било, не поновило се.
Eh Elvine,ali ovi bolesnici zele incognito da te ubede da ih ponovo tako gledas.
A sta mislis do kada ce djonovi usmrdelih patika izdrzati tu setnju.Znas trk na onaj forum po pesmicu i avatar,pa sprint na krstu da se prosvete srBski slepci, i sve tako kad progledaju a prvi prizor pred ocima bude nam onaj sta mu je baba pusila lulu a dedu mu ubio konj na marvenoj pijaci.
 
Hvala bogu da je Sablja bila i dace bog da se desi nastavak, ali ne kada nam ubiju nekog buduceg premijera ponovo, vec zato sto tako treba.
Za vreme Sablje je jedino vreme kada su kriiminalci bili kriminalci i svi su se slagali da treba da budu u zatvoru a ne na slobodi kao Srpski "biznismeni". Onoga trenutka kada su se ugrozili ljudi koji su bili i u prosloj i u ovoj sadasnjoj Vladi i pocelo ono eee "ako se on uhapsi onda cu ja da izadjem iz poslanickog kluba DOS-a" kada su se interesi nerasformiranih Milosevicevih obavestajnih sluzbi ugrozili Sablja je "otupela" zahvaljujuci kuknjavi Voje NEobavestenog kako su ljudska prava ugrozena hapsenjima secikesa ubica narkodilera otimaca dece iljudi "heroja sa crvenim beretkama koji samo sindikalno protestvuju sxa onim uniformama u kojima rade" to je jedini period koji je imao perspektivu da se Srbija rastavi od proslosti i postane normalna drzava.

Da li se secate reci koje je rekao Zoran Zivkovic, koji je video da ne vlada uz pomoc vecine u palamentu vec da svak iput prevagne jedan ili dva glasa, zbog stana Kolesara i Afere Bodrum, nasxpam cega te afere izgledaju kao kradja zvake u prodavnici u poredjenju sa onim sta se desava Vojinoj Vladi, rekao je:

Dosla je demokratija u srbiju zbog toga smo se borili 5.Oktobra da bi svaka vlast bila smenljiva. Sada idemo mi a sutra kada neka druga vlada ne bude valjala otici ce i ona.

Samo sto NEobavesteni ce pre da formira vladu sa SRS i SPS nego da ode sa vlasti. Tuzno vreme diktature SM se vraca po drugi put medju gradjane Srbije jos samo da Sloba preko Rusije dodje nazad u srbiju i da totalno obesmislimo tekovine borbe za demokratiju.

Sablja je najlepsa stvar koja se dogodila za zadnjnih 16 godina u Srbiji i krivo mi je sto nije potrajala 100 dana sa istim entuzijazmm kao prvih 15.
I jedno pitanje --zasto niko ne pita gde je to bio ,kako neko rece"Gospodin Legija", od 12.03.2003 do hapsenja.
 
U Sablji je liseno slobode oko 12000 ljudi, a protiv vecine nije podignuta nikakva optuznica. Bilo je tu i poznatih licnosti pa se moze misliti da je neko imao razloga da im napakosti. Uhapseni su i pusteni bez ikakve optuznice Ceca, Aca Tomic, Rade Bulatovic...
Bilo kako bilo kada podelimo rezultate sa brojem uhapsenih dobijemo koeficijenat korisnog dejtva Sablje -> 29 / 12000 = 0.0024167 ubistva po uhapsenom, dalje tom metodologijom 0.0024167 ubistva u pokusaju po uhapsenom, 0.001167 silovanja po uhapsenom, 0.00067 otmica po uhapsenom, 0.005833kg droge po uhapsenom.
Resavanje Sablje je pitanje katarze. Ova katarza krsenja ljudskih prava u ime Evrope i reformi je sada bitnija od katarze po pitanju ratnih zlocina. To je prosto zato sto su ratovi proslost, a evropske integracije buducnost i potrebno je da rascistimo sta je sve radjeno u ime evropskih integracija, reformi, demokratije i tranzicije.
 
blok_63:
Ja zelim da se Sablja ponovi.
neko spomenu Rade Bulatovica i njemu slicne pa ni Al Kaponea nisu osudili za 300 likvidacija vec za neplacen porez.
A cekaj da li to bese onaj sto je kompletnu arhivu DB predao CIA ufff mislim da je taj

Српски се каже Радета Булатовића, а то је генитив једнине властите именице Раде која је мушког рода...
 
Hayek:
Povratak sablje zele svi oni kojima nisu kriminalci u srcu i koje je radovalo to kada se je konacno sljam bio lovljen po Srbiji, a kada su normalni gradjani hodali normalno.

Cyberalbijanicu, pobrkao si me sa nekim, ja sam srednju skolu zavrsio u Srbiji.

Браво Урке, Чеда се није купао по Шиптаровим базенима (осим да очисти руке од "чишћења Србије", какво дивно створење :oops: :oops: ), Сурчинци су локална фолколорна дружина посвећена очувању домаћег колорита кроз песму, шалу и повремени хуманитарни рад :roll: , Пера Луковић је Ноублпрајзматиријал :wink:, Цеца Лукић је и лепа и паметна, рат је мир, незнање је моћ...

Само понављајте своје мантре, можда вам стварно буде лакше током сеансе.
 

Back
Top