Sablasniji film od Sabirnog centra?

Ne.Ali japanski film Mracne vode mi je ostavio podjednako cudan osecaj.Pa i film Haunted mislim da se tako zvao, gde se glavni lik, zena zvala Elenor i u nekom zamku je gde treba da pomogne zarobljenim duhovima ubijene dece...Sva tri filma navode na to da se ipak zamislis koliko god ne verovao da li ima nekog zivota posle smrti.
Gledam sad ovaj film na rts, tockovi, isto tako dodje malkice sablasan na neki svoj nacin
 
Kad sam gledala sabirni centar nije da sam se uplasila, ali je nekako sablasno cudan
Ni da te uplasi ni da te zabavi, nesto bas ni tamo ni ovamo, neki cudan osecaj, brrrr
Ja sam se smejao tim scenama filma,pogotovo kad Bata Stojkovic brija radeta markovica,a ovaj se meskolji,jer ga golica pena ispod nosa,pa sve dok Bata ne padne u nesvest.Uopste je vise smesan nego strasan.
 
Sabirni centar je satira, a Vriola vera nije horor film već prikaz onoga što je tada zaista bilo.
Preporučujem film Langolijeri The Langoliers.
Jeste Variola prikaz po istinitim dogadjajima,ali je ipak da se najezis.
Sjecate li se samo scene kad onaj lik vadi frulu iz vatre...a od nje je sve pocelo....znaci,moze biti opet...
 
Kud ces sablasnijeg filma od "Leptirice",a "Sabirni centar" je film za zabavu.
Samo na prvu.

Kad se udubis ima bome dobro da se prerazmislis o zivotu i odnosima izmedju ljudi, zivih i mrtvih.

Ustvari tako je to sa vecinom knjiga filmova, pozorisnih komada.

Mozda najdrasticnije u mom slucaju je kad gledam Balkanski Spijun.
Nekad sam se smejao, a sad bome hoce i suza da krene.
 
Samo na prvu.

Kad se udubis ima bome dobro da se prerazmislis o zivotu i odnosima izmedju ljudi, zivih i mrtvih.

Ustvari tako je to sa vecinom knjiga filmova, pozorisnih komada.

Mozda najdrasticnije u mom slucaju je kad gledam Balkanski Spijun.
Nekad sam se smejao, a sad bome hoce i suza da krene.
Zavisi kako se gleda,ako ne mogu da zamislim suzivot mrtvih i ljudi u komi,smesno mi je,a bio sam jednom u komi i nisam imao slicne surete,zato mi je Sabirni centar parodija na to, susret zivih sa mrtvima.Mada sam od starijih slusao price da su imali slicne scene,sa mrtvima.
 
Zavisi kako se gleda,ako ne mogu da zamislim suzivot mrtvih i ljudi u komi,smesno mi je,a bio sam jednom u komi i nisam imao slicne surete,zato mi je Sabirni centar parodija na to, susret zivih sa mrtvima.Mada sam od starijih slusao price da su imali slicne scene,sa mrtvima.
Ne bih to zvao parodijom.

Pre nekom vrstom opomene, da se zapita covek.

Ne znas kom od likova je mrtvom veca nepravda ucinjena.

Prosto ti dodje da se ne vracas medju zive kad pogledas s onog sveta kako zivi postupaju prema mrtvima.
 
Ne bih to zvao parodijom.

Pre nekom vrstom opomene, da se zapita covek.

Ne znas kom od likova je mrtvom veca nepravda ucinjena.

Prosto ti dodje da se ne vracas medju zive kad pogledas s onog sveta kako zivi postupaju prema mrtvima.


Cini mi se da mi je bilo gore kad pogledam kakav je svet gde su odlazili mrtvi, sumoran, ne rade tamo nista, samo jezivo stoje i postoje i zamisljeni su ko zna gde
 
Cini mi se da mi je bilo gore kad pogledam kakav je svet gde su odlazili mrtvi, sumoran, ne rade tamo nista, samo jezivo stoje i postoje i zamisljeni su ko zna gde
To je samo dok su u sabirnom centru.

Dok jos ne uspevaju da se odlepe od potrebe da gledaju zive.

Kad prevazidju potrebu da se bave zivima, odlaze dalje.

I to je jedna od poruka filma koju nisam shvatao ni posle vise gledanja.
 
Kad sam gledala sabirni centar nije da sam se uplasila, ali je nekako sablasno cudan
Ni da te uplasi ni da te zabavi, nesto bas ni tamo ni ovamo, neki cudan osecaj, brrrr
Znam kako ti je, i ja sam imao isti osecaj, i to ne samo na ovaj domaci film, vec na vise njih...;):)
U pitanju je ta nasa, ne znam kako drugacije reci sem - odvratna uravnilovka izmedju sumorne, depresivne stvarnosti
koja se po sistemu ekvilibricnosti, jednacenja ili neke morbidne vage, preliva cak i na drugi, trebalo bi obecani svet... ;)
Taj osecaj beznadja zaista budi jezu i ne ostavlja puno prostora za iskren, vec vise za jedak smeh, ukoliko se uopste nalazi kapaciteta za to...ironicno, da.
Ne bih to zvao parodijom.

Pre nekom vrstom opomene, da se zapita covek.

Ne znas kom od likova je mrtvom veca nepravda ucinjena.

Prosto ti dodje da se ne vracas medju zive kad pogledas s onog sveta kako zivi postupaju prema mrtvima.
Ovo i jeste jedan od uzroka sablasne atmosfere filma, jer su mrtvi senka besprizorno urusenih odnosa bez perspektive i moci za promenom,
tek samo s bledom nadom, kako u zivotu, tako i smrti... S druge strane, komika nastaje kad se tugaljiva ravnoteza narusi otvaranjem portala
izmedju dva sveta, cime i ta nada dobija komicna krila, sto potom daje motoriku celom filmu... Svejedno, kao kod automobila, motor koji daje
snagu i kretanje vozila sakriven je pod haubom grozomorne prevozne konstrukcije u ovom slucaju, te je ovaj film stvarno viseslojan... Neko ce se
zgroziti spoljnim izgledom `automobila`, jezivim utiskom koji ostavlja na prvi pogled, a drugi ce se provozati njime naposletku od pocetka do kraja
i doziveti sve performanse koji jak motor pod haubom pruza... :cool:
 
Znam kako ti je, i ja sam imao isti osecaj, i to ne samo na ovaj domaci film, vec na vise njih...;):)
U pitanju je ta nasa, ne znam kako drugacije reci sem - odvratna uravnilovka izmedju sumorne, depresivne stvarnosti
koja se po sistemu ekvilibricnosti, jednacenja ili neke morbidne vage, preliva cak i na drugi, trebalo bi obecani svet... ;)
Taj osecaj beznadja zaista budi jezu i ne ostavlja puno prostora za iskren, vec vise za jedak smeh, ukoliko se uopste nalazi kapaciteta za to...ironicno, da.

Ovo i jeste jedan od uzroka sablasne atmosfere filma, jer su mrtvi senka besprizorno urusenih odnosa bez perspektive i moci za promenom,
tek samo s bledom nadom, kako u zivotu, tako i smrti,... S druge strane, komika nastaje kad se tugaljiva ravnoteza narusi otvaranjem portala
izmedju dva sveta, cime i ta nada dobija komicna krila, sto potom daje motoriku celom filmu... Svejedno, kao kod automobila, motor koji daje
snagu i kretanje vozila sakriven je pod haubom grozomorne prevozne konstrukcije u ovom slucaju, te je ovaj film stvarno viseslojan... Neko ce se
zgroziti spoljnim izgledom `automobila`, jezivim utiskom koji ostavlja na prvi pogled, a drugi ce se provozati njime naposletku od pocetka do kraja
i doziveti sve performanse koji jak motor pod haubom pruza... :cool:
Nije to jednostavna komika.
Steta sto film nije doziveo neki rimejk.
Da je recimo Dzarmus napravio nesto slicno onom filmu sa Dzoni Depom
 

Back
Top