Sa svima dobar

Kako shvatate ljude koji su sa svima dobri?

Šta mislite zašto se oni trude takvi da budu?
Zbog izbegavanja konflikta, ulaženja u rasprave ?
Ili su jednostavno takvi?
Da li ti ljudi uopšte imaju neki karakter?

Po meni -ne možeš biti sa svima dobar.
Neko ti jednostavno ne odgovara, nervira te ili ne možeš da ga smisliš.
Nemoguće je da se čoveku dopadnu svi ljudi ovog sveta. Kad sam bila srednjoškolka i kada mi se ne dopada nečiji stav ili ponašanje priđem i kažem toj osobi : Ne dopadaš mi se. Kratko i jasno.
Tragikomično. :lol: Sada mora baš baš baš da me neko toliko iziritira pa da tako nešto izjavim. Pokažem to suptilnije.( Nadam se.)

Vremenom čovek shvati da kada pružiš korektnost, u većini slučajeva se to i vrati , ne treba otpisati čoveka na prvu loptu i padati na sitne greške. Svi grešimo.
Drugo, lepa i prelepa je konstruktivna rasprava hladne glave. Nema tu dopadanja , ali poštovanja ima. I nauči se dosta toga.

Konflikti i prosto uletanje radi pokazivanja nezadovoljstva , neslaganja jesu po meni trenuci slabosti jer ne treba trošiti dragoceno nam vreme na ne dopadanje, već dopadanje.

A ako pričamo o prostom podilaženju " Da,da ..u pravu si " i tapšanju redom po ramenu , to je već stvar nekaraktera.

A zasto bi uopste neko tracio svoju energiju, emocije, zivce i vreme na neke rasprave, konflikte, svadje i sta ja znam, mislim ako vidis da ti neko nije po ukusu, da ti ne prija energija, prisustvo ili senzibilitet te osobe ili da nemate nista zajednicko ili da ti je necije prisustvo opterecujuce, stresno ili zamarajuce i da ti ne prija onda jednostavno klonis se te osobe i to je to (ono ako vec ne mogu da budem dobar sa nekim onda bolje da ni ne budemo ni u kakvim odnosima nego da budemo u losim i da tu kruzi neka negativna energija i da se radja neki animozitet, zla krv ili sta ja znam, uvek je najbolje to izbeci).

Ja sam ta koja je sa svima dobra i to ne doživljavam kao manu, meni je to prednost..
Nemam problem ulaženja u konflikte i nemam potrebu da me svi vole...ali jednostavno mogu da hendlujem
situacije i ljude. Naravno, ne odgovara mi svako i ne volim svakog, ali to oni ne moraju da znaju. Zašto bi i znali?
Od njih zavisi kakva ću biti prema njima...Ako su prema meni korektni, nema razloga da ne budem i ja prema njima, bez obzira na
moje mišljenje o njima.

Idem prvo od sebe, pa od drugih oko sebe.
Ljudi imaju loše dane, frustrirani su u nekom periodu, pod stresom, nenaspavani su ili jedu gluposti, ne kreću se - pa kad nisu sami svjesni svog stanja, onda drugi oko njih imaju dužnost zbog sebe samih, da spriječe nepotrebne svađe, priče...baš zato da ne dođe do toga da se ne volimo ili mrzimo.

Treba se kloniti razgovora sa ljudima koji nisu dobro, jer to samo može izazvati i nervozu kod ovog što pokušava pričati normalno sa osobom koja trenutno nije dobro...

Inače, smatram da ne treba imati komunikaciju kada se čovjek ne osjeća dobro.
Treba se povući i pokušati razrješiti svoje konflikte sam sa sobom, pa onda ići među ljude. To nije jednostavno, ali tako se popravlja kvalitet života, glede socijalizacije ako ništa.

Druga je stvar bezobrazan čovjek, arogantan- tu sam mišljenja da kretene i ljude kretenskog ponašanja treba spuštati.

Kao pametne; samo budala baljezga javno i iznosi svoje licne stavove svima.
To sto je neko pristojan prema tebi ne znaci da te gotivi.

to je stvar mentalne higijene.

Jedna od kategorija ljudi koje mi se baš ne sviđaju. Mislim da to rade jer žele da ostave dobar utisak a i kako bi mogli da traže pomoć kad im zatreba jer eto, dobri su sa svima pa što da im se ne pomogne. To su inače ulizice bez posebnih kvaliteta i znanja i to im je jedini način za opstanak.

Jedna od kategorija ljudi koje mi se baš ne sviđaju. Mislim da to rade jer žele da ostave dobar utisak a i kako bi mogli da traže pomoć kad im zatreba jer eto, dobri su sa svima pa što da im se ne pomogne. To su inače ulizice bez posebnih kvaliteta i znanja i to im je jedini način za opstanak.
da li ti vise cenis osobu koja poznaje samo svoj maternji jezik ili osobu koja govori 10 stranih jezika ?

najpre: mogu sve da "smislim",.. jer volim ljude i znam da nije sve uvek na bini* (na pozornici)

Sretan je onaj ko voli ljudi ( razume ih), ali ih ne mazi, (ne tetoši).. bar ne one koje baš voli,..
Ja jesam sa svima "dobar", ali velika većina nije sa mnom,.. njihov problem, koji moraju sami da reše,..
U rasprave ulazim rado,.. i lako,.. i opraštam, isto lako.
Da li imamo karakter ? ha-ha-ha,.. poznaješ ljude bez karaktera ? ćuj, koja kvalifikacija - Bože me sačuvaj,..

daa,.. volim da te Nerviram,.. možda se i popraviš,.. nikad se ne znaa,.. ( namere imam dobre, a metode,.. e to je upitno)...

Back