Са ким СНС прави коалициону Владу?

Ко ће бити коалициони партнер СНС у новој Влади

  • Коалиција око Ђиласа и Маринике

    glasova: 2 6,5%
  • СПС

    glasova: 18 58,1%
  • НАДА

    glasova: 2 6,5%
  • Морамо

    glasova: 3 9,7%
  • Двери-ПОКС

    glasova: 1 3,2%
  • Српска странка Заветници

    glasova: 1 3,2%
  • Само националне мањине

    glasova: 2 6,5%
  • Влада народног јединства

    glasova: 2 6,5%

  • Ukupno glasova
    31
Koliko je SPS proruski najbolje se vidi po predizbornom spotu u kojem Dačić govori kako ne smemo da izdamo Rusiju. Em što je neverovatno da političar iz jedne zemlje tokom predizborne kampanje poziva na zaštitu interesa druge zemlje, em što svi ti rusofili zaboravljaju kako je Rusija bez '92. problema glasala za sankcije SRJ.
Takva sRanka moze da egzistira samo u Belorusiji, (Kazah)stanu, Jermeniji, eventualno Moldaviji.

Slatkoca bre.
 
Da li misliš da bi za tebe, kao tvrdokornog socijalistu, bilo pametno da odeš među četnike sa petokrakom na čelu?
Мислим да уопште није паметно да трчимо код оних који су нас бомбардовали,гушили нам економију санкцијама, признали противправну сецесију дела наше територије, подржавали све наше непријатеље, и подржавали све ненародне режиме у Србији почев од 2000 године па до данас.

Нас су у прошлости непријатељи освајали и покоравали, а ово је први пут да сами трчимо под скуте непријатеља.
 
Мислим да уопште није паметно да трчимо код оних који су нас бомбардовали,гушили нам економију санкцијама, признали противправну сецесију дела наше територије, подржавали све наше непријатеље, и подржавали све ненародне режиме у Србији почев од 2000 године па до данас.

Нас су у прошлости непријатељи освајали и покоравали, а ово је први пут да сами трчимо под скуте непријатеља.
OK, barem si dosledan taktici nemanja saveznika ili savezništva sa nekima koji ni sebi ne mogu da pomognu a kamoli nama. Baš kao i '99. Poštujem.
 
Нисам веровао да ће доћи тај дан, али овде се потпуно слажем са тобом, друже Саво.СПС је како ветар дува, а не проруски, прозападни или не знам шта. Они су про-власт, дај нам власт па ћемо водити политику какву хоћеш.
Тако да, видећемо шта ће бити, али не би ме чудило да СНС поново формира власт са СПС-ом и да притом уведе и санкције и све остало што ови из ЕУ траже.

Само, мислим, ко год да формира власт, мораће да уведе те мере, ако то странци буду тражили. Јбг, демократија је мртва.

Све то стоји, под условом да је СНС (Вучић) тај који бира коалиционог партнера.

Међутим, шта ако госпођа Виола бира коалиционог партнера за СНС?

Đilas je rekao i da SSP neće biti deo Vlade Srbije. "Niti smo takav poziv dobili, niti bismo ga prihvatili", kazao je Đilas.

https://www.slobodnaevropa.org/a/djilas-vucic-sastanak-izbori-beograd/31797556.html

Сумљам да је цела ова прича јер су се тројка (Вучић, Виола фон ..., и Ђилас) договорили да Вучић добије републичку а Ђилас београцку власт,

али да су резултати избора мало неочекивани, а кад се Виола нешто договори, то мора овде тако да буде.
 

NAJNOVIJE POSTIZBORNE KVOTE: KO ĆE U VLADU? Brnabić prvi favorit za premijera, Đilasu skočile šanse da postane ministar!


Kada je reč o premijerskoj funkciji najmanje "plaća" opklada na Anu Brnabić sa kvotom 1.8 ili svega "čistih" 800 dinara na uloženih hiljadu.Drugi favorit za predsednika Vlade je dosadašnji ministar finansija Siniša Mali sa kvotom 1.85 što donosi profit od 850 dinara na uloženih 1.000.Na trećem mestu je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević sa kvotom 1.95.Interesantno da lider SPS-a Ivica Dačić koji je u izbornoj kampanji sebe najavljivao kao budućeg premijera ima kvotu 3.50 što omogućuje tri i po puta veći dobitak od uloga.

Sudeći po kladionicama, novi-stari ministri u Vladi bi morali da budu predsednik PUPS-a Milan Krkobabić, dosadašnji ministar finansija Siniša Mali i potpresednik SPS-a pošto imaju kvotu svega 1.05. To znači da donose svega 50 dinara na uloženih hiljadu.Slede, Tomislav Momirović, Nikola Selaković,, Darija Kisić Tepavčević, Irena Vujović, Branislav Nedimović i Zorana Mihajlović sa kvotama od 1,2 do 1,5.Zanimljivo da je u odnosu na vreme pre izbora lideru SSP-a Draganu Đilasu drastično skočile šanse da bude ministar u Vladi jer takav scenario ima realnu kvotu - četiri ili 4.000 dinara na ulog od 1.000. Verovatno je na to uticao sastanak sa predsednikom SNS-a Aleksandrom Vučićem.Kvotu ko Đilas ima i bivši košarkaš Marko Kešelj koji je podržao listu SNS.

https://www.blic.rs/izbori-2022/beo...=push&utm_campaign=2022-04-13-NAJNOVIJE-POSTI
 

Политика, математика и Ивица Дачић​

Дачић неће бити премијер, али тврдње да се лажно представљао и да је довео у заблуду бираче су, на неки начин, и увреда гласача.
677z381_ivica-dacic-ds.jpg


Изборни процес у Србији још није завршен и потрајаће још најмање десетак дана, али извесно је да поновљено гласање на парламентарним изборима неће утицати на број освојених мандата листа које су прешле цензус, као и да ће напредњаци одлучивати колика ће бити скупштинска већина и ко ће је чинити. Док они то не обелодане, сви се баве математиком, у којој нема Дачићевих социјалиста, али је Ивица Дачић незаобилазна тема. Судећи по изјавама, Србија, благо нама, већи проблем од лидера СПС-а готово да и нема.Када је у изборној ноћи лидер СНС-а и, у предизборним причама опозиционара, „одлазећи председник” Александар Вучић, захваливши се грађанима на фантастичној подршци његовом новом мандату са скоро 60 одсто гласова, као један од разлога за лошији резултат напредњачке парламентарне листе навео украјинску кризу и „неодговорно понашање неких коалиционих партнера” тим поводом, сви су у његовим речима препознали Ивицу Дачића. И не само то. Многи су моментално осули паљбу по Дачићу, такмичећи се, такорећи, ко ће већи „камен” потегнути. Од тада трају објашњења, позваних и непозваних, како је „Дачић због ситних политичких поена нанео немерљиву штету држави”, зашто он не сме бити део нове владе, уз обавезну причу о „паразитима, имели на кори дрвета”, „штеточинском деловању”... Како је ко и колико инспирисан.

https://www.politika.rs/scc/clanak/504875/Politika-matematika-i-Ivica-Dacic
 
Vučić je govoreći o formiranju vlade rekao da mu tek predstoje konsultacije.

- Kada se izbori formalno završe, pozvaću sve na konsultacije, odrediti mandatara, sve u skladu sa zakonom - rekao je Vučić.On je dodao i da ima dobru komunikaciju sa Dačićem, i da se često čuje sa njim.Ja veoma poštujem SPS i ljude koji glasaju. Imam dobar lični odnos sa Dačićem, i od mene nije čuo nijednu lošu reč. On može da pretpostavi sa kakvim se pritiscima suočavam, pošto je deo toga prošao 2013. godine, kada sam ja veliki deo tereta preuzeo na svoja leđa. Mi smo juče u Beogradu i Srbiji dobili mnogo glasova ljudi koji su glasali za druge partije 3. aprila. LJudi su razočarani ponašanjem dela opozicije, i shvatili su ozbiljnost situacije.

On kaže da su SPS, ali i desničarske partije, osvojile daleko manje glasova na ponovljenim izborima.

https://www.pink.rs/vesti/394466/pinkrs
 

Back
Top