Sa „Jatovog“ aviona otpadali šrafovi

"JAT" je jedna od najbezbednijih avio-kompanija.
Ukupno od svog osnivanja do danas JAT je imao samo tri ozbiljna udesa:

datum: 26.01.1972.
tip aviona: McDonnell Douglas DC-9-32
broj poginulih: 27
mesto: Hermsdorf, Czechoslovakia
oznaka: YU-AHT
uzrok: ustaše postavile bombu u avionu;
preživeli. stjuardesa Vesna Vulović

datum: 11.09.1973.
tip aviona: Aérospatiale Caravelle
broj poginulih: 41
mesto: Babin Zub, Maganik, Crna Gora
oznaka: YU-AHD
uzrok: kontrola leta u Titogradu u uslovima slabe vidljivosti naložila pilotu da spusti avion na manju visinu, prilikom čega je avion udario u planinu
preživeli. nema


datum: 23.11.1974
tip aviona: McDonnell Douglas DC-9-32
broj poginulih: 0
mesto: Beograd, Srbija
oznaka: YU-AJN
uzrok: usled slabe vidljivosti avion je prinudno sleteo van piste pri prilazu
preživeli: 50
 
"JAT" je jedna od najbezbednijih avio-kompanija.
Ukupno od svog osnivanja do danas JAT je imao samo tri ozbiljna udesa:

datum: 26.01.1972.
tip aviona: McDonnell Douglas DC-9-32
broj poginulih: 27
mesto: Hermsdorf, Czechoslovakia
oznaka: YU-AHT
uzrok: ustaše postavile bombu u avionu;
preživeli. stjuardesa Vesna Vulović

datum: 11.09.1973.
tip aviona: Aérospatiale Caravelle
broj poginulih: 41
mesto: Babin Zub, Maganik
oznaka: YU-AHD
uzrok: kontrola leta u Titogradu u uslovima slabe vidljivosti naložila pilotu da spusti avion na manju visinu, prilikom čega je avion udario u planinu
preživeli. nema


datum: 23.11.1974
tip aviona: McDonnell Douglas DC-9-32
broj poginulih: 0
mesto: Beograd
oznaka: YU-AJN
uzrok: usled slabe vidljivosti avion je prinudno sleteo van piste pri prilazu
preživeli: 50

..ti pričaš o prošlom..stoljeću...pazi ...sad.... je 2009g..:hahaha:...
 
Koliko čujem, JAT-ovi avioni jesu u stanju raspadanja, zato svako malo otkazuju letove. Zaebite JAT.

Ma hajde, jel??? A gde si ti to čuo? Jesi li leteo nekada avionom?

Pogledaj samo koliki su ti vijci (sraf je njemacka rijec - Srbine ;) ) u odnosu na krilo. Nema teoretske sanse da budu toliki i jos slikani sa udaljenosti od cca 3 metra.
To je cista fotomontaza.
Šraf je nemačka reč, a vijak ustaška. Mi kažemo zavrtanj i navrtka.

Naravno da je fotomontaža, nema tako velikih zakivaka ni na Empire State Buildingu, a ne na avionu, a i po senci vidiš da je montirano.

Imao je JAT mnogo vise udesa nego sto je ovde nabrojano...ali, generalno gledano, ima dobar safety record.

Na primer, kojih, pored ovih?

A da ipak nije bio AN-2?

Leteća krava je bre 124ka, on je ogroman, ako je skakao kao padobranac onda je verovatno AN2
 
Ma hajde, jel??? A gde si ti to čuo? Jesi li leteo nekada avionom?

Šraf je nemačka reč, a vijak ustaška. Mi kažemo zavrtanj i navrtka.

Naravno da je fotomontaža, nema tako velikih zakivaka ni na Empire State Buildingu, a ne na avionu, a i po senci vidiš da je montirano.

<snip>

Tek sada shvatih sta si napisao...:)...uz opasku da ne postoje ustaske reci, samo da te obavestim da to na fotografiji JESU zavrtnji, mali su (u poredjenju sa mnogima koji na avionu postoje) i mogu da se odvrnu usled vibracija ukoliko neko nije propisno pritegnuo. Inace, sluze da pricvrste deo wing fairinga. Senka je tacno onakva kakva treba da bude.
 
U, al smo nadrkani od jutros...Hoćeš kafu? :D

Čula od rođaka koji radi na aerodromu da je pitanje vremena kad će neki da gekne. Možda je to patka, zato sam se i ogradila.
Avionom putujem stalno, fala na pitanju.
A vi, kako te? :D

Dobro je, fala... Samo da znaš (pitaj rođaka), avioni koji će da geknu, ne lete i stoje dugo, predugo dok se ne oprave i to je problem, jer su stari, ali ne lete pokvareni avioni, jer JAT ima zaista vrhunske mehaničare za sve. Počevši od rutinskih pretpoletnih kontrola, preko 100satnih i ostalih, odlično rade posao i imaju ovlašćenje da ne puste avion na pistu, a u tom slučaju je njihava reč amin... Ako putuješ stalno - onda znaš.

Lepo, znaš kako, ima ženske i sve ;)
 
Ma taman posla, zasto bih zamerio. Doduse, kada sam prvi put usao u to cudo (krajem 70-ih) smucilo mi se...a pamtim i danas :)

..imam negdje slike..postovat cu ih..skakao sam ..s PD-08 i PD-07..kasnije sam dobio UT-4..."krila"...su bila samo za povleštene i one koji su išli na takmičenja...volio bih opet skočiti...imam 47 sokova..dobio sam i one značkice...ali to gdje je sada..iskreno...nemam pojma..odavno se zagubile...
 
Poslednja izmena:

Back
Top