Quantcast

Sa „Jatovog“ aviona otpadali šrafovi

ПАПРИКАРИУС

Elita
Banovan
Poruka
20.839
Прво нису шрафови него заковице тј нитне!!!
Друго нитне се не извлаче, него пуцају!!!

avion-kvar-v.jpg

Треће погледајте мало боље слику са линка, па упоредите сенку на првом и четвртом "шрафу"!!!
Не браним ЈАТ, али је очигледно реч о дезинформацији, потурању и подметању!!!
Сем тога неко већ рече - када се то задњи пут ЈАТ-ов авион срушио!?

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.807

avion-kvar-v.jpg

Треће погледајте мало боље слику са линка, па упоредите сенку на првом и четвртом "шрафу"!!!

Pogledaj samo koliki su ti vijci (sraf je njemacka rijec - Srbine ;) ) u odnosu na krilo. Nema teoretske sanse da budu toliki i jos slikani sa udaljenosti od cca 3 metra.
To je cista fotomontaza.

ПАПРИКАРИУС

Elita
Banovan
Poruka
20.839
Pogledaj samo koliki su ti vijci (sraf je njemacka rijec - Srbine ;) ) u odnosu na krilo. Nema teoretske sanse da budu toliki i jos slikani sa udaljenosti od cca 3 metra.
To je cista fotomontaza.

Вијци нису, исто колико ни шрафови!!!
Заковице, закивци или нитне!!!:ok::ok::ok:
Па и ја кажем да је монтажа, додуше мени је упала у око сенка, али си потпуно у праву и за величину, а обашка што их на само пар центиметара од "ових зумираних", са друге стране ребра уопште нема - тј. не виде се!!!:sad2::sad2::sad2:

Узгред нисам ја користио реч шраф него неко други, а ја сам само поновио, и то у негативном контексту!!!

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.807
Вијци нису, исто колико ни шрафови!!!
Заковице, закивци или нитне!!!:ok::ok::ok:
Па и ја кажем да је монтажа, додуше мени је упала у око сенка, али си потпуно у праву и за величину, а обашка што их на само пар центиметара од "ових зумираних", са друге стране ребра уопште нема - тј. не виде се!!!:sad2::sad2::sad2:

Узгред нисам ја користио реч шраф него неко други, а ја сам само поновио, и то у негативном контексту!!!

Zakovice i zakivci su jedno te isto ali nisu isto sto i nitne.

Sto se tice te fotomontaze cini mi se da je lose odradjena. Kome i zasto to ide u prilog ni sam ne znam.

ПАПРИКАРИУС

Elita
Banovan
Poruka
20.839
Zakovice i zakivci su jedno te isto ali nisu isto sto i nitne.
:ok::ok::ok:
Знам да нису, али се у авијацији користе сва три , а највише термин заковица!!!

Sto se tice te fotomontaze cini mi se da je lose odradjena. Kome i zasto to ide u prilog ni sam ne znam.

Сигурно не теби и мени!!!
То неко треба и да купи!!!
Наравно за што мање паре!!!

Tex707

Domaćin
Banovan
Poruka
4.437

Nisu zakivci u pitanju, vec zavrtnji. Tak deo koji zavrtnji drze je aerodinamicka oplata nosaca motora, moze da se skine skroz i avion bi ponovo leteo bez problema. Pri servisiranju sve se to rasklopi za nekoliko minuta, isto tako i sklopi. Bilo je slucajeva da avioni (bas kao ovaj - B737) polete bez mnogo vecih delova nego sto je taj na slici (kao npr. fairing flapa), cak i da im otpadnu u letu i da se i ne primeti do sletanja...no big deal.

Zakivci tesko pucaju, cak se u slucaju potrebe i ne skidaju lako (postoje specijalni alati za to).

Fotografija je OK, sunce je na 12 sati i senke su bas kakve treba da budu.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.