Sa 25 godina kupio kuću

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.517
Moj rođak je u inostranstvu sa 25 godina kupio kuću.
Ali ono što je naj bitnije. Nije nikakav genije, nikakav ekspert, nikakav ultra sposoban čovek, nikakav student generacije već običan prosečan, vredan i radan čovek sa radnim vremenom od 8 sata. I ne samo on neko 99% njegovih vršnjaka tamo, običnih radnih i vrednih ljudi u tim godinama sebi može da obezbedi krov nad glavom. Ali šta je još jako bitno, bez ikakve gimnastike, bez da kume mamu i tatu da dignu krediti, bez da jedu leba i masti da bi imali za ratu kredita.

Suština mog posta je da vi možete u normalnoj državi da kao jedan običan, radan i vredan homosapijens, ne genije, ne mladi ekspert, ne mlada nada univerziteta već radan i vredan čovek, koji ustane ujutru ode i vrati se sa posla da sebi obezbedite krov nad glavom.
ovde bi najmanji problem bio stan da troskovi zivota nisu tako visoki...

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
U SAD-u ili u Engleskoj to je cesto i prosecno.
Imaju pogodnosti na mladost i imaju pogodnosti na prvu kupovinu, rate su nize spram prihoda i manji su zahtevi.

Moj prijatelj je imao samo problem kada se rastao od te devojke sa kojom je kucu pazario na kredit.
On je '81 godiste a kupovinu su obavili '11 u Irskoj.
Po raskidu su imali nevolju ali su prevazisli, on je njoj ustupio kucu a ona je njemu vratila placeno.

Daleko brze idu zivoti u te dve drzave i od mladih se ocekuje da su svoji ljudi u 25-oj...sto ja licno podrzavam.
uz cinjenicu da je ogroman procenat na zapadu mladih bez posla a i oni sto rade jedva da prezivljavaju. Kredit ne dobijaju nezaposleni , socijalni problemi , pocetnici sa malim platama...........Sada ako u Minhenu par mladih uzme kredit jer su imali i "Anzahlung" od 20 posto (za kredit od 400 000 evra treba 80 000 depozit pri platama mladih koje su u 90 posto slucajeva tek 1500 evra.) ocigledno da u kredit upada i pomoc od najblize familije..............................
I opet ponavljam, u celom svetu je recesija (iako to politicari ne priznaju) , uslovi prezivljavanja su sve tezi, kriza sve veca,...........SAMO NASIMA TECE MED I MLEKO. ..................kako da ne.

A to stvarno ne nadje za primer neku normalnu drzavu, naprimer Svedsku, nemacku...........nego bas 2 najgore drzave sto se tice mogucnosti da mlade osobe pocnu normalan zivot. I svrake znaju kolko su amerika i engleska propale..................al , TAMAN POSLA DA NE VERUJEMO POZNANICIMA I FAMILIJI KOJI SU TAMO EMIGRIRALI TRBUHOM ZA HLEBOM...................I TAMO I DANAS ZIVE konkretno SAMO SA HLEBOM U TRBUHU.

Prespartao sam zapad na jednoj drugoj osnovi (ne trbuhom za hlebom) i zabelezio da samo par procenata gastosa moze se pohvaliti da su kako-tako dosegli prosecan standard zapadnog gradjanina..................OSTALO JAD, BEDA, ZALOST.....................
Ti koji su dospeli do prosecnog standarda zapada, ne dolaze na letovanje u Gornju Trnavu, ne prave velelepne vile po blatnjavim selima srpske provincije, ne voze skupe terence,.......................i o njima se malo zna jer se ne reklamiraju svaki praznik, svako leto, svaku novu godinu.......pred siromasnim srpskim narodom u Srbiji.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
А где је тај твој из примера у иностранству купио кућу?

Зашто не одговориш на горепостављена питања?
licno pozanjem jednog iz Austrije kod koga sam i bio...........kupio kucu , staru preko 100 godina u fazi rusenja, 15 km od prvog veceg grada gde i radi..........PLATIO, VEROVALI ILI NE, 40 000 EVRA............renovirao, stavio stiropor i novu farbu na fasadu, ofarbo 100-godisnje prozore sa belu farbu ..............Farba na fasadi se jos nije osusila a slika velelepne kuce u Austriji vec je bila na Fejsbuku.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
Jel na kredit ili u keshu? Ako je u keshu onda je imao ili pomoc roditelja ili je kuca bila jeftina ili je dobro placen. Ja znam progarmere u Srbiji koji sa 22-25god radeci za strane firme zaradjuju 6000-10000usd/mesecno.

Sve je to ok i jeste delimicno tacno al Srbija nije jos uvek kapitalisticko drustvo. Da jesmo onda bi bila zajebana situacija, takodje prosek plata je kod nas problem, prosek od oko 600-700e nije dovoljan da kupis 1/3m2 u N.Sadu ili BG-u, al zato mozes da za par godina kupis kucu u Beceju koji je na <60min od NS-a. Sto znaci da lokacija nekretnine igra bitnu ulogu, recimo na 5toj Aveniji gde je kvadrat i preko 20,000e
Takodje cene nekretnina u Srbiji nisu realne, mozes da kupis kucu u Spaniji na nekoj obali za manje para nego za kucu u BG-u ili NS-u
a i taj podatak je interesantan da neverovatno veliki broj nasih "rade za strane firme"............a onda su im "vrata o licitaciji" sa platama sirom otvorena.............."dizu" platu kolko oce jel, molim te oni rade za americke i nemacke firme....................sto je dovoljno da im poverujes i kada kazu da ih nekakva programerska nemacka firma placa 18 000 evra mesecno............ne, stavi 20 000 ,..........verovace ti , jer ti "radis za zapadnu firmu".
Nema veze to sto je prosecna plata programera u Sloveniji 2000 evra, u Austriji 2700 evra, u nemackoj 3500 evra..............ne, NEMACKA FIRMA VISE VOLI DA PLACA SRBE U BEOGRADU DUPLO VISE NEGO DA ISTU FIRMU OTVORI U LJUBLJANI I DA TROSKOVE PLATA SMANJI ZA POLOVINU
...............................sacuvaj boze kaki smo narod.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
Kada si zadnji put ušao u npr TC Ušće da vidiš koliko ima beskućnika koji čekaju da neko ostavi nešto hrane? Pun je Beograd beskučnika.

U Americi ti imaš IZBOR. Radan, vredan, česti čovek će uvek imati krov nad glavom i hranu na stolu. Tamo ljudi biraju da žive na socijalnoj pomoći na ulici jer im tako odgovara to je tamo izbor.
pa i mi smo bogati ko svajcarska al eto, demokratija, pa narod izabrao da zivi ko u somaliji. Sloboda izbora ko u americi.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
evo par slicica iz amerike (nije ukrajinski Mariupolj iako lici)

0002030811-978x646.jpg

usa-south-bronx-new-york-city-august-1977-aufgegeben-von-ausgebrannten-mietskasernen-blocke-so...jpg

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
u tim bajka zemljama opusteno putuju po 100km do posla jer i treba da zive dalje od grada,inace mnogi rade od kuce
zapadnjaci da al ne moze gastarbajterka da cisti tudje stanove od kuce a ni njen muz ne moze da kopa kanale od kuce........ipak, kupuje gastarbajterka ruiniranu kucu 30 km od grada gde "radi" , putuje sa opel kadet star 35 godina, pod nastresnicu audi 6 skoro nov, ceka "Urlaub" pa tutanj u Srbiju na promociju uspeha cistacice i baustelca na bogatom zapadu.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
I sta si ti dokazao ovim slikama?
Da se stare zgrade ruse i zidaju nove, nista drugo. Nikakve veze nemaju ni sa temom ni sa tvojom tiradom.
ma ne , nego ovde neki kazu da u Srbiji prave kuce po tri sprata, gornji spratovi ostaju decenijama bez prozori jer tamo niko ne zivi a ja sa ove slike ocu kazem da prozori nisu vazni jer , eto, u americi narod zivi u stanovima bez prozora, vode, struje, puta.................pa sta im fali.
Al nemos ti srbinu nikada da ugodis.On oce i struju i vodu i engleski wc,....eto, oce cak i prozore na kuci.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.703
ma ne , nego ovde neki kazu da u Srbiji prave kuce po tri sprata, gornji spratovi ostaju decenijama bez prozori jer tamo niko ne zivi a ja sa ove slike ocu kazem da prozori nisu vazni jer , eto, u americi narod zivi u stanovima bez prozora, vode, struje, puta.................pa sta im fali.
Al nemos ti srbinu nikada da ugodis.On oce i struju i vodu i engleski wc,....eto, oce cak i prozore na kuci.
Ja znam nekolko ljudi koji su sazidali kuce po 300kvm i bar jedan sprat je ostao prazan, ili potpuno neizradjen, bez prozora i vrata.
Megalomanija, i onaj poriv da komsije budu zavidne.

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.559
Moj sestrić i njegova žena su 96 godište. Nisu studirali, počeli da rade poslije srednje škole. Zajedno imaju platu preko 5000€. Kupili plac i sad će praviti kuću. Na kredit naravno. Samo što nije isto kredit kod nas i kredit u nekim uredjenim zemljama. Rata će im biti nešto veća od kirije koju plaćaju ali ulažu u svoje i meni je to skroz razumno.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
277.753
u inostranstvu kupio kucu:))
gde to tacno? znam ljude koje su vani 20+godina i jos su podstanari, jer prosecna cena stana iznosi 500.000e
mism ok, mozda negde u nekoj pripizdini ima za manje :)
bas tako..mada ima primera da su kupili kuce ali na kredit i u zavisnosti koliko zaradjuju tj da li mogu da otplacuju kredit
za kes tesko da je neko od nasih gastarbajtera kupio kucu ..tesko je kupuju i zapadnjaci na primer a kamoli naši gastosi

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.