S koliko dinara se može u Srbiji preživeti?

Normalno bi podrazumevalo da imas i za zubara,da kupis povremeno nesto sebi,da mozes da priustis sebi neki izlet,vikend povremeno negde,da se ne razbacujes sa parama a opet ni da ne gledas uvek da kupis hranu na akciji ili sta je jeftinije,da imas za gorivo,itd...
Ja bih rekla minimum oko 700 evra,bez kirijie.
Moj burazer tako ima i jos nakrca na baksis i fore sigurno 1000€,zena mu ima oko 400€,sad ne rade i nemaju za benzin,ali imaju za pljuge na koje trose soma dnevno,ne prate akcije i bahate se na nebuloze ,kad su prodali kucu i presli u stan ostane im razlika 20 000€ koje spiskase odma,3 automobila u jednom trenutku,ja da imam 500€ mesecno bio bih odavno milioner koliko mi malo treba
 
Moj burazer tako ima i jos nakrca na baksis i fore sigurno 1000€,zena mu ima oko 400€,sad ne rade i nemaju za benzin,ali imaju za pljuge na koje trose soma dnevno,ne prate akcije i bahate se na nebuloze ,kad su prodali kucu i presli u stan ostane im razlika 20 000€ koje spiskase odma,3 automobila u jednom trenutku,ja da imam 500€ mesecno bio bih odavno milioner koliko mi malo treba
Pitanje je bilo za normalan zivot a ne sa koliko se moze preziveti.
Ukoliko su samo hrana i racuni u pitanju mogla bih i ja mozda i sa 30k din,mozda i manje.
Dzak krompira,riza,meso mozda 1-2 nedeljno,pa da vidis...
Tek skontas koliko ti nesto treba (ne daj boze) ako se neko razboli,zagusti,pa lekovi pa taksi ako nemas kola,itd...
 
Moj burazer tako ima i jos nakrca na baksis i fore sigurno 1000€,zena mu ima oko 400€,sad ne rade i nemaju za benzin,ali imaju za pljuge na koje trose soma dnevno,ne prate akcije i bahate se na nebuloze ,kad su prodali kucu i presli u stan ostane im razlika 20 000€ koje spiskase odma,3 automobila u jednom trenutku,ja da imam 500€ mesecno bio bih odavno milioner koliko mi malo treba
Drugar ti ne zna baratati parama i zavisnik je nikotinski
 
Ako zivis u manjem gradu a ne u Bg, onda mozes i sa 500e lagano. I manje cak. U Bg normalan zivot ispod nekih 700-800e tesko.
prc milojka. u bg ako juris akcije i kupujes gde je jeftino mnogo lakse prodjes nego u selu gde imas 2-3 prodavnice koje drze monopol i skuplje za 10-30%
tu se misli na svakodnevne stvari, stvari iz redovne nabavke
 
Pitanje je bilo za normalan zivot a ne sa koliko se moze preziveti.
Ukoliko su samo hrana i racuni u pitanju mogla bih i ja mozda i sa 30k din,mozda i manje.
Dzak krompira,riza,meso mozda 1-2 nedeljno,pa da vidis...
Tek skontas koliko ti nesto treba (ne daj boze) ako se neko razboli,zagusti,pa lekovi pa taksi ako nemas kola,itd...
Ako zivis na selu ili negde izvan grada, treba ti jako malo..
 
Meni na racune ode 20k mesecno, neizbezno je. Mada kad isplatim telenore i sbb, planiram to da redukujem na 14k sa novim provajderom i bez uredjaja na rate. Sve sam kredite i minuse zaobisao pametno (za promenu). Ranije sam stekao u kovertama od internet plata da imam 2-3 meseca unapred za racune, jer jbg ovo je Srbija. Plata, posao moze da nestane svakog meseca sto se upravo i desava (mada svuda). Na tih 20k mi treba jos 30k da se ima crvenka dnevno. Pokrije troskove oko osnovnih namernica. Tu su stvari, garderoba i ostalo, ali ako se pametno trosi, malo vise razmislja i kompenzuje (necu da rostiljam sa gajbom piva ako me boli zub i ceka zubar za 1-2000 dinara primera radi), 50 000 dinara mesecno je dovoljno da se "NORMALNO" zivi, u "manjem" gradu, u centru, zena, dete. Naravno relativno je. Kontam da u BG-u ili NS-u ne moze za tolko nikako, ovde na "jugu" je to sasvim podnosljivo.

Ja sam bar osetio i cetvorocifrene brojke na deviznom racunu kao mesecni prihod, a jesam i minimalac pocevsi od 2011-e kada sam imao 12 000din za platu pa i pre 2 godine kada je to bilo oko 26 000 (ako se dobro secam), a opet znam i sa manjim brojkama. Zavisi od coveka i okoline.. Nekom 500e i mnogo, a nekom ce i 2500e da bude malo.
 

Back
Top