San

Romana Kuhar

Aktivan član
Poruka
1.830
Noćas sam sanjao najlepši, ali i najtužniji san. Moja Vilmica i ja, kao i obično, dok je moja slatka i mila sa mnom bila, odlutali smo do prelepih obala Havaja. Dok je ona blaženo spavala nečujno sam izašo iz našeg apartmana i došao na našu omiljenu plažu. Tu su mi već bili doneli 1000 balona, najrazličitijih boja, ali svaki je imao oblik srca i na svakome je pisalo:

VOLIM TE, NA SVETU NAJVIŠE, MOJE NAJMILIJE!

Kada sam proverio da je sve, čak i predivan buket belih hrizantema, na svom mestu otišao sam i poljupcima probudio je. Ustala je, mada se je mnogo nećkala, na pidžamu je samo zaogrnula lagani, snežno beli, ogrtač, svezao sam joj oči i na rukama sam je odneo do plaže. Kada smo tamo prispeli odvezao sam joj povez sa očiju i ona je vrisnula od zadovoljstva. Najviše su je oduševili baloni - skakutala je od sreće. Tada sam joj rekao da ih odvežemo. Pitala me je:

"Zašto? Hoću da ih gledam, makar ovaj prelepi dan."

Odgovorio sam joj:

"Neka baloni polete i poruče svetu i vasioni koliko volim te."

Niz obraze su joj se tada slile suze radosnice. Upijao sam ih svojim usnama, a ona me je tako čvrsto zagrlila oko vrata da sam jedva disao. Tog trena sam se probudio. Bio sam veseo što mi je ona došla u san, ali neizmerno žalostan što mi sa njom ne započinje i na javi svaki dan... I meni su se, onako same od sebe, niz lice slile biserne suze, ali ne od sreće, jer nemam je ...
✍️
😢


Krstan Đ. Kovjenić

MORE - LEP PAR.jpg
 
Bio je to naporan san..između dremanja i pravog dubokog sna.Volim budna
sanjati..nego spavati bez snova.Pitam se gde smo kad spavamo bez snova.
Možda tada i nismo više..ne postojimo..nema nas.
U čemu je razlika...biti budan a sanjati,ili spavati a biti van sna? E,pa velika je razlika!!
Više volim snove u budnosti,nego uspavane noći...prazne,bez sna i bez jave,onako polovično...
to je ono što te vodi u bezdan,u nepojavne snove a osećaš da spavaš.Jalovo je to,bez poente
neprisutno...Snovi budni vode me uvek k njemu koga nema na javi,koji plovi morima beskraja
i lebdi u lepoti plavetnila nebeskog,a tu je za mene i uvek je sa mnom u mojim budnim snovima.
A želja raste..nemerljiva.Grlim te rukama teškim,ali toplim i nežnim...a milina u meni raste i dobija
neki slatki miris Orijenta,sunca i lepote...a beskonačno more zapljuskuje naše želje pažnjom za
dvoje koji su vezani čvrstim sponama,iako su privremeno razdvojeni.Šumi more tiho da nas ne
rastavi u našim budnim snovima..i ne dajte mi da da spavam besanim snovima,jer to je put u
moje nestajanje..u ništavilo.
Poli
3af06d10.jpg
 

Back
Top