Rvanje

Izadji9321

Zainteresovan član
Poruka
141
Bez obzira da li je rec o Grcko Rimskom ili slobodnom stilu rvanje je jedan od najtezih sportova. Takodje je odlicna podloga svima koji planiraju da se takmice u MMA. Po mom misljenju je pet puta opasnije kada ti rvac koji trenira rvanje Grcko rimskim stilom uzme ledja nego kada te bokser pogodi pesnicom u glavu.

Rvanje zahteva neverovatnu kondiciju i snagu. Nisam upoznao rvaca, a da je fizicki mekan. Ko god je probao da radi rvanje mogao je videti da nakon tri minute ostaje bez daha. Samo zagrevanje na rvackom treningu je bez sumnje teze od vecine treninga rekreativaca u teretani. Mislim da je rvanje pored dzudoa jedan od najboljih sportova za decu.

Poznata imena dolaze iz USA, Rusije i Kube. Ruske zemlje poput Dagestana su izbacili najbolje rvace danasnjice, primer je neprikosnoveni Sadulaev.

U UFC vecina sampiona ima snaznu rvacku podlogu Usman, Khabib, Stipe i Volkanovski, svima njima prvi borilacki sport je rvanje. P4P najbolji borac Jon Jones je prvo krenuo sa rvanjem, pa tek onda je presao na MMA. Kada se pojavi izvorni rvac relativno lagano dolazi do pobede. Kroz samu istoriju UFC se pokazalo da borci koji su prvo krenuli sa rvanjem, imaju vece sanse da pobede borce iz tekvondoa, boksa ili karatea. Najbolji borci 'GOAT' poput Mighty Mouse, GSP, JJ, Stipe, DC, Cejudo su rvaci.
 
Ne znam zasto to ljudi misle. Mozda trolas, ali ima ljudi koji tako gledaju stvari. Za sve vas koji tako mislite idite na jedan trening bilo u rvacki ili MMA klub i videcete da ce vam homoseksualnost biti zadnje na sta cete pomisliti. Kada padnes na ledja, dupe, kada se rves sa snaznim covekom koji te hoce baciti ni zagoreli homosi nece misliti na sex.
 
Ne znam zasto to ljudi misle. Mozda trolas, ali ima ljudi koji tako gledaju stvari. Za sve vas koji tako mislite idite na jedan trening bilo u rvacki ili MMA klub i videcete da ce vam homoseksualnost biti zadnje na sta cete pomisliti. Kada padnes na ledja, dupe, kada se rves sa snaznim covekom koji te hoce baciti ni zagoreli homosi nece misliti na sex.
a sta da radim kad mi lupi cajpera? :sad2:
 
Rvanje, po meni, ima najbolji sistem zagrijavanja i istezanja od svih sportova. Kao klinac, pohađao sam Siđinu školu u Petrinji i profa nam je bio jedan od najboljih trenera za školsku omladinu, Petar Drobnjak. Kad smo došli u petom razredu imali smo selekciju ko ispunjava fizičke uslove da se bavi rvanjem a i kasnije smo primenjivali dosta fizičkih vežbi za rvače na časovima fizičkog. Kad sam otišao u Gimnaziju u Sisak bio sam u formi kao tipovi koji su se bavili karateom i džudom iako nakon šestog razreda više nisam išao na treninge

A onda sam zaglavio u ženskom razredu pa je prof Džonović puštao mene i Peđu da visimo u gimnazijskom dvorištu i ne radimo ništa.:(

Dobro, nekad smo gledali kako našim školskim drugaricama rastu grudi:mrgreen:

U svakom slučaju rvanje je odličan sport, da imam sina upisao bih ga na časove.
 
Ja sam saznao za rvanje preko MMA. Nakon prvog treninga sam video koliko je tesko. Pre toga sam kritikovao MMA borce kojima je stil vise rvacki, ali od tada kompletan pogled na sport mi se promenio. Ako budem imao musku decu definitivno ce ici na rvanje
 
Ja sam saznao za rvanje preko MMA. Nakon prvog treninga sam video koliko je tesko. Pre toga sam kritikovao MMA borce kojima je stil vise rvacki, ali od tada kompletan pogled na sport mi se promenio. Ako budem imao musku decu definitivno ce ici na rvanje
ma sve je tesko, i boks je tezak, ubija koliko je tezak. kad sam probao iz zajebancije sa drugarom da rvem video sam koliko je tesko i to zato sto nije ista snaga i kondicija kod ova dva sporta a ja sam dosao sa boksa. kad sam njega bacio na dzak onda je on crkao posle jedne runde...
mada on kaze da sam zilav samo nisam dovoljno izdrzljiv i naravno nemam tehniku. ima jedna vezba na boksu to se radi guranje zida, jednostavno stanes ispred zida i guras svom snagom 2-3 minuta
 
ma sve je tesko, i boks je tezak, ubija koliko je tezak. kad sam probao iz zajebancije sa drugarom da rvem video sam koliko je tesko i to zato sto nije ista snaga i kondicija kod ova dva sporta a ja sam dosao sa boksa. kad sam njega bacio na dzak onda je on crkao posle jedne runde...
mada on kaze da sam zilav samo nisam dovoljno izdrzljiv i naravno nemam tehniku. ima jedna vezba na boksu to se radi guranje zida, jednostavno stanes ispred zida i guras svom snagom 2-3 minuta
kod nas kad oces tako, uzmes pa guras zmajevku po dvoristu
 
I mi smo radili te izometričke vežbe ali to i vežbe snage nisam voleo:D Svi smo jedva čekali da radimo rvačke tehnike ustvari da odmerimo ko je jači

Ja sam voleo i vežbe akrobatike, premetanja, preskakanja. Znam da sam šokirao neke devojke u gimnaziji kad sam izveo zvezdu i kolut unazad. Koliko znam niko, sem onih koji se bave rvanjem ne zna koliko se vremena posvećuje akrobatici u rvanju. Svi misle da su rvači krupni kilavi tipovi teških kostiju
 
kod nas kad oces tako, uzmes pa guras zmajevku po dvoristu
pa da odlicno je old skul, fensi zamena za to su "sanke" sa opterecenjem nakacenim pa onda guras ko bik. mada guranje zida je bas izometricka vezba jer guras nepokretan objekt. ko ne veruje kako je to teska vezba nek stane ispred zida i proba da gura makar pola minuta svom snagom
 
U Indiji postoji stara, drevna skola rvanja. Ti treninzi su mukotrpni, izvuku im svu snagu, al na kraju postanu shahbaz.:cool:
Krecu jos od nizeosnovnih razreda, sa 7,8 godina, deca maltene, ali moze kad god hoces, ako prezivis.:)
 
Tako je, ali je mnogo češći slučaj da rvač dobro savlada udaranje[1] nego da udarač dobro savlada rvanje.

[1] Barem onoliko koliko je potrebno da nokautira i da ne bude nokautiran.
ok samo ne potcenjuj pesnicenje tj boks kao takodje vrlo efikasnu vestinu u mma. mislim da je profi borcima koji su vec dugo u treningu svejedno iz kog su sporta usli u mma jer ovde sve mora da se dovede na vrhunski nivo
 

Back
Top