Rusofili i zapadofili

ako ima neki logicar sa 2 gr mozga da poentiram sa ovih mojih par unosa, buduci da sam podigao temu?

1. upis link-tekst:
Значајно је да су на политичком нивоу, укључујући и правне акте, уграђена лажна тумачења и оцене конкретних историјских догађаја. Постоји много примера: закони о холодомору – геноциду у Украјини, резолуције Европског парламента, које подједнако окривљују нацистичку Немачку и Совјетски Савез за избијање Другог светског рата.
2. upis video, gde mladez i svi klicu hitleru

moja poenta:
ako je komunisticka rusija jednako kriva za ww2 kao i nacisticka nemacka, nece li i danas biti jednako krive ukrajina i rusija za ovaj rat, a zapad samo oprati pilatovski ruke?> jel mi klicemo kao nacisti pedohitleru aka shitty pants aka pedohitleru? NE! mi kazemo pokrao izbore, korumpirao ukre on i njegovi demorats, i vidimo svi izlapotinu cak danas!

Ima i onaj od gosn Bernija - besplatno zdravstvo. Bajden je izmedju. :per:
Бајден је сенилан... :lol:

Мада, ова опција ми се јако свиђа. Друг Маркс поручује Америма да гласају за Трумпа!

1719250101521.png

ako ima neki logicar sa 2 gr mozga da poentiram sa ovih mojih par unosa, buduci da sam podigao temu?

1. upis link-tekst:

2. upis video, gde mladez i svi klicu hitleru

moja poenta:
ako je komunisticka rusija jednako kriva za ww2 kao i nacisticka nemacka, nece li i danas biti jednako krive ukrajina i rusija za ovaj rat, a zapad samo oprati pilatovski ruke?> jel mi klicemo kao nacisti pedohitleru aka shitty pants aka pedohitleru? NE! mi kazemo pokrao izbore, korumpirao ukre on i njegovi demorats, i vidimo svi izlapotinu cak danas!
drugi svetski rat je započeo septembra 39te kad su nacistička njemačka i komunistička rusija napale poljsku
da su rusija i ukrajina zajedno napale neku drugu državu, onda bi bile krive obe

Него, друже @38imak , ти као стручњак за америчка питања, објасни подробно шта му дође МАГА комунизам, ако може?
MAGA za sebe ne smatraju da su komunisti, sto je presmesno, jer lupaju neke potpuno komunjarske gluposti, kao sto su zastita domacih radnih mesta/ radnici svih americkih drzava ujedinite se/ strasno kako americki radnik gubi posao od nepismenih Meksikanaca. Lupaju da su protiv federalnih agencija, ali ce da ti posebno naglase kako je strasno sto vakcine nisu ispitivane 10 godina po zvanicnoj FDA regulativi. Izrazito su pro-drzavno, kolektivisticki, i anti-privatnici raspolozeni, izuzev u slucaju privatnika koji zaposljavaju max 10 ljudi. Vole policiju i vojsku.

Ali da ih pitas, oni ce ti reci da su oni anti-komunisti.

Uglavnom su religiozni fanatici, ti Ameri imaju neke bas religijske frikove, koji su tesko vidljivi na ovim nasim ateistickim prostorima. Ne vade Isusa Hrista iz usta, svaka druga rec im je 'Hrist' ili kovanica 'Moj Gospod i Spasitelj Isus Hrist'. To je bukvalno u svakom selu u Srbiji krindz reci, ali tamo u Americi imas na hiljade i hiljade zajednica gde je to ultra-pozitivno reci. Misle da su pro-kapitalisti, ali su bruka za kapitalisticku misao.

Masa Amera iz ideja koje su bliski meni su mi pali u ocima, jer se poslednjih 8 godina uvlace tim MAGA budalama, zbog popularnosti i para. Imas libertarijance koji bukvalno misle da su to sve potpuni idioti, ali ce u javnosti da prica da su super, zbog popularnosti i para.

drugi svetski rat je započeo septembra 39te kad su nacistička njemačka i komunistička rusija napale poljsku
da su rusija i ukrajina zajedno napale neku drugu državu, onda bi bile krive obe
mislis kao eu i usa jugoslaviju?
cupas iz konteksta u svakom slucaju
ali:
  1. navedi zrtve poljske u odnosu na nemce i u odnosu na sovjete
  2. i nemacke u odnosu na sovjetske tada
eto, samo to, pa da vidimo, Rusi su uzeli istocni deo Poljske da zaustave nemacki genocid nad poljacima, DA IH ZASTITE POSTO NIKO DRUGI NIJE U EVROPI

• 1939 Military Campaign-About 200,000[3] Polish civilians were killed in the 1939 Military Campaign. Many were killed in the Luftwaffe's terror bombing operations, including the bombing of Frampol[18] and Wieluń,[19] bombing of Sulejów.[20] Massive air raids were conducted on these, and other towns which had no military infrastructure.[21] Civilians were strafed from the air with machine gun fire in what became known as a terror bombing campaign. Columns of fleeing refugees were systematically attacked by the German fighter and dive-bomber aircraft.[22] The Siege of Warsaw (1939) caused a huge toll of civilian casualties. From the very first hours of World War II, Warsaw, the capital of Poland, was a target of an unrestricted aerial bombardment campaign by the German Luftwaffe. Apart from the military facilities such as infantry barracks and the Okęcie airport and aircraft factory, the German pilots also targeted civilian facilities such as water works, hospitals, market places and schools.

Poslednja izmena:
ti si pomenuo drugi svetski rat, njemačku i rusiju pa ondak rusiju i ukrajinu
sa istim državama sam ti odgovorio
OK navedi podatke, ja sam iznad naveo da su rusi zapravo zastitili polovinu poljske od nemackog genocida koji sy zapoceli 1939
sad imamo od tebe ameriku europu i jugoslaviju
ok, idemo sa persijom i vizantijom
ok, ali ajde drugi put, daj sada da vidimo brojeve za ovo sto si naveo, sta su svabe uradile,a sta rusi tada 1939 poljacima, iz koje godine podaci datoiraju, da se ne sluzimo naknaDNOM PAMECU I FALSIFIKUJEMO

Ovi bi kao da ih genocidišu, a ovi kao ne daju im :D

i posle sa nemcima napravili zajedničku pobdničku paradu :D
pusti sta je posle bilo, pozivas se na 1939 da su zajednici napali, a mi vidimo luftvafe besomucno bombarduje i ubija,a rusi da su samo usetali kao na krim

po tebi su napali i krim, a ne kijevski rezim i doinbas koji je isto bombardovan?

posle su paradirali da zavaraju, uljujkaju svabe, jasno da su se medjusobno varali, ali da navedemo kako su "napali" i u napadu koliko su pobili
za svabe sam naveo iznad, evo opet, svabe ubijaju civile, oni beze na istok, ulaze rusi i pruzaju im zastitu od svaba, to meni tako izgleda
1939 Military Campaign-About 200,000[3] Polish civilians were killed in the 1939 Military Campaign. Many were killed in the Luftwaffe's terror bombing operations, including the bombing of Frampol[18] and Wieluń,[19] bombing of Sulejów.[20] Massive air raids were conducted on these, and other towns which had no military infrastructure.[21] Civilians were strafed from the air with machine gun fire in what became known as a terror bombing campaign. Columns of fleeing refugees were systematically attacked by the German fighter and dive-bomber aircraft.[22] The Siege of Warsaw (1939) caused a huge toll of civilian casualties. From the very first hours of World War II, Warsaw, the capital of Poland, was a target of an unrestricted aerial bombardment campaign by the German Luftwaffe. Apart from the military facilities such as infantry barracks and the Okęcie airport and aircraft factory, the German pilots also targeted civilian facilities such as water works, hospitals, market places and schools.
ajde sad da vidimo kako su to rusi napali poljake sa istocne strane, moze?
svabe pobise 200 hiljada poljaka za koliko, mesec dana, a rusi u svom napadu sa istoka? koliko su pobili?
meni izgleda da se rusi nisu umesali svabe bi nastavile da ubijaju, sto su posle i ucinili

Poslednja izmena:
pazi kako se istorija ponavlja:
https://en.wikipedia.org/wiki/Invasion_of_Poland#:~:text=The Invasion of Poland, also,beginning of World War II.
Soviet diplomacy had lied that they were "protecting the Ukrainian and Belarusian minorities of eastern Poland since the Polish government had abandoned the country and the Polish state ceased to exist".[94]

dakle, sovjeti su htelu da buduci front sa nacistima bude sto zapadnije, i onda pod parolom zastite svojih, kao i danas u ukrajini, se zapravo spremaju za obracun sa nacistima ili natovcima danas

pa kaze:

The Polish border defence forces in the east, known as the Korpus Ochrony Pogranicza, had about 25 battalions. Rydz-Śmigły ordered them to fall back and not to engage the Soviets.[86] That, however, did not prevent some clashes and small battles, such as the Battle of Grodno, as soldiers and locals attempted to defend the city. The Soviets executed numerous Polish officers, including prisoners of war like General Józef Olszyna-Wilczyński.[95][96] The Organization of Ukrainian Nationalists rose against the Poles, and communist partisans organized local revolts, robbing and killing civilians.[97] Those movements were quickly disciplined by the NKVD.

e, a vrati sa na LUFTWAFFE GENOCID I 200 HILJADA MRTVIH OCAS POSLA, PA PAD VARSAVE, A OVDE VIDIMO DA NKVD CAK STITI POLJAKE OD USRAJINACA!!!
DAKLE RUSI SU USLI DA ZASTITE POLJAKE, KAO IZBAVITELJI OD SVAPSKOG GENOCIDA, A VIDIMO I OD UKROLUDAKA NACIONALISTICKIH..

ajde reci, jel sam pristrasan?

Poslednja izmena:

Back