Rusofili i zapadofili

Na kraju krajeva najbolje je taktičko rusofilstvo.

Srpsko društvo ne treba u svemu težiti ka ruskom, ali u geopolitičkom smislu apsolutno treba da se svrsta na stranu ruskog režima zato što je to jedini ispravan put i zbog kojeg se nećemo sramotiti naših predaka.
Sve je to lepo ali taktika vam kasni 30 godina
Još je Slobodanu Jovanoviću kao izrazitom anglofilu bilo potpuno jasno da imamo najviše zajedničkih interesa sa Rusijom pa tek onda sa Francuskom, a sa Nemačkom uopšte ne.

Inače već Dositej Obradović na koga se “reformisti” tako rado pozivaju je otvoreno uopzoravao Karađorđa na opasnost od Austrije.

06EF5594-4D86-44FA-9C7E-457C192F4B8A.jpeg

Koliki je vojni budzet SAD? (U nominalnom iznosu, batali ta muljanja sa procentima)
Kakve veze ima koliko ovi drugi (NATO vazali) izdvajaju ako samo SAD izdvaja za sredstva za ubijanje vise nego ceo svet (i to verovatno visestruko)? I zasto je to tako ako oni nisu otimaci vec *carstvo prava* kako cujemo od vas?
*Pamet* ljudi poput tebe treba da se proucava na svim institutima za neuronauke
Vojni budžet SAD pojede korupcija. Govorim ti o proseku, Hrvatska izdvaja manji procenat za vojsku, a svejedno drži paritet sa Srbijom u vojnoj moći.

Imamo baš dobre primere neočetnika, iako ovo novi ne stoji jer imaju istu mantru kao 32. ubiti sve koji nisu s nama....počv sa ratnicima koji su ratovali protiv neprijatelja. Imamo odlične dokaze i za tada i za sada izdaji države i naroda...imamo čak dokaze o saradnji sa ustaškim režimom protiv srba...
Kao što su do 32. pustili ratnike da umiru od gladi, a mnogima i sudili po izmišljenim optužnicama, sad gledamo kako se sud za ratne zločine u Srbiji ponaša kao ustaška ekspozitura, sve sa željom za pravnom sigurnošću i civilizovanim ponašanjem. Isto se dešavalo i 32. prodali su srbiju i izdali kralja, "na koga se mafijaši pozivaju" bez sramote, izdaju državu i pogaze sve zakletve narodu i počnu sa "zalaganjem" za pristojnu državu.
Jadna je svaka država kojoj ste vi gradjani....

Stereotipa? Ma kakvi, samo pažljivo čitaš ili se nađeš u društvu Rusofila i odmah dobiješ sve informacije. Razumeju se u sve, od ravne zemlje i zaprašivanje iz aviona do aktuelnih pomeranja vojnih jedinica na frontu.
Evo ja znam sve enklave na Kosovu i koliko odokativno Srba ima trenutno u njima, a rusofil sam. Jel to znači da ipak nisam?

Rusofila je u Srbiji 80+%. Čak i prosečnog čoveka kojeg ne interesuje politika gleda blagonaklono / prijateljski na Ruse. Veze su neraskidive.

E sad to što raznoraznim grupacijama ne odgovara Putin što je autokrata je tačno, ali i ironično kad pogledamo da im odgovara život u neoliberalnoj diktaturi gde će svaka patriotska vlast biti oborena ili obojenom revolucijom ili tako što će maksimalno da se ocrni raznoraznim fabrikovanim aferama.

Pola ovih pristojni srba bi sedelo u zatvorima da funkcioniše pravosudje kako treba, ali ne funkcioniše jer su ti isti ljudi, tzv. četnici (demokrate) funkcioneri pravosudja i svojima ne sude....a isti ti su izdali i kralja i državu i narod i svoje zakletve i boga i ljude...

Ne bih se nazvao zapadofilom jer su razlozi moje zapadnjačke orijentacije isključivo praktične prirode. Gepolitički položaj Srbije jasno ukazuje na koju stranu ona treba da ide. Dakle, tu je stvar potpuno čista.
S druge strane, rusofilski razlozi zašto treba ući u BRIKS su ili iracionalni ili zasnovani na onome što se dešavalo 90-ih godina. Ali svi ti navodni razlozi služe da prikriju onaj pravi motiv i smisao postojanja proruske pete kolone - stavljanje Srbije pod rusku totalitarističku čizmu.
Prema tome, samo treba biti protiv bilo čega što zagovaraju dotični drugovi.
Možda se ponavljam, ali pre ulaska Srbije u savez sa Rusijom (1894.) Engleska i Francuska su nas posmatrale samo kao nemačkog eksponenta, iako je u Austriji još i pre Austro-ugarske nagodbe bilo ideja da se Srbija (još uvek vazalna) prvom prilikom okupira i pripoji, sa “pravima“ koja je imala i Bosna i Hercegovina.

Francuska nas je uzela u zaštitu samo zbog saveza sa Rusijom:
502669B1-3CCE-438C-A911-6BF3CAB754B6.jpeg

Još je Dositej Obradović upozoravao Karađorđa na opasnost od Austrije i savetovao oslanjanje na Ruse:
CF6533FD-955D-45CD-8841-B36E4BF27FF3.jpeg

Evo ja znam sve enklave na Kosovu i koliko odokativno Srba ima trenutno u njima, a rusofil sam. Jel to znači da ipak nisam?

Rusofila je u Srbiji 80+%. Čak i prosečnog čoveka kojeg ne interesuje politika gleda blagonaklono / prijateljski na Ruse. Veze su neraskidive.

E sad to što raznoraznim grupacijama ne odgovara Putin što je autokrata je tačno, ali i ironično kad pogledamo da im odgovara život u neoliberalnoj diktaturi gde će svaka patriotska vlast biti oborena ili obojenom revolucijom ili tako što će maksimalno da se ocrni raznoraznim fabrikovanim aferama.
Imam ja Rusofile i u porodici, nije to ništa strašno. Pa nismo mi jedinstveni po tom pitanju. I Hitler je u svojoj zemlji imao još veću podršku pa je upropastio pola sveta. Kako beše - i put do pakla je popločan dobrim namerama.
Malo je samo problem što nas je u Otadžbini sve manje i manje, a i ovo malo omladine gleda da zbriše put neke Evrope...

Poslednja izmena od moderatora:
Netačno je da omladina želi na zapad, to je mantra. Neki žele, ali su oni u manjini. Uostalom ko želi može i sada, niko im ne brani.
Pitaj omladinu da li bi otišli negde put neke Evrope ili kod Mileta Ronhila uBosnu, na primer? Da ne pitam da li bi neko hteo trajno da se preseli u Mitrovicu, Leposavić, Zubin Potok ili Zvečan. Nešto nisam video neke hazardere po tom pitanju, što ne znači da ih nema.

Poslednja izmena od moderatora:
Pa na zapadu ste i u srbiji, država funkcioniše kao kolonijalna vlada engleske monarhije....čak sudije sude po engleskim zakonima, jer ih oni i postavljaju već 50 godina...Informacije su kao na zapadu pošto je i u RTS postavljaju engleski agenti...

Što se tiče drugog dela rečenice verujem da se na zapadu živelo velelepno u prvim godinama nakon rata i da je zaposlenost bila na vrhuncu. I da robovlasničko eksploatisanje resursa bivših kolonija uz Maršalov plan u borbi protiv Rus- khm khm Staljina uopšte nije doprinela tome :whistling:
Nego, nama istorija ne da... Vidi, mnogo smo mi sebe precenili. Kažu da nas u Otadžbini ima oko 6 miliona. Pa to je kao pola Moskve ili Njujorka, možda čak i manje. Da ne bude - ko visoko leti...
Evo, sad je Markić kao naš predstavnik potpisao deklaraciju u Švajcarskoj oko UKR. Uvešće nas Žvalavi u NATO pakt pa ćemo da pevamo Danke Dojčland kao braća Hrvati.

Milošević je smenio 80 sudija i onda je to bio znak da se srbija bombarduje i milošević skloni i dovede engleska kolonijalna vlada koja je ponovo uspostavila vlast engleske....otpuštanje njihovih kadrova je sprečeno spoljnjim faktorom...zbog važnijih državnih poslova...većina su po srpskim zakonima kriminalci prema kojima je zvicer potrčko...

A zapad je komunistickiji (tj. socijalistickiji) nego ceo istocni blok sto je ikada bio.
E ovde mislim da grešiš. Komunizam ili socijalizam je zapravo nešto sasvim drugo nego za šta se inače izdaje.;)

Zapad je izrazito antikomunistički uvek bio. Zapad je i uništio komunizam i najveća ironija je što naši ljudi koji vole komunizam i Tita zapravo podržavaju sistem i savez koji je uništio ono što su najviše voleli.

Ovaj mandat SNS je oročen da se pohapse kriminalci u državnim institucijama, naročito i osnovno u pravosudju i to već do kraja godine. Narod je imao dosta strpljenja i ako se to ne uradi, Ta ogromna većina će izaći na ulicu i tražiti smenu vlasti....

Back