Rusko-srpska strategija za Kosovo?

vercetti

Zainteresovan član
Poruka
328
Posle dolaska visoke Ruske delegacije u Srbiju i sastanka sa najvisim drzavnim funkcionerima objavljeno je da ce Rusija i Srbija nastaviti zajednicke napore za vracanje Kosova u ustavne okvire Republike Srbije,primenjujuci zajednicku strategiju koja je pripremljena
 
Posle dolaska visoke Ruske delegacije u Srbiju i sastanka sa najvisim drzavnim funkcionerima objavljeno je da ce Rusija i Srbija nastaviti zajednicke napore za vracanje Kosova u ustavne okvire Republike Srbije,primenjujuci zajednicku strategiju koja je pripremljena

Strategijom se ne moze nazvati nesto za sta "neprijatelj"(protivnik) zna, a u slucaju da predsednik Srbije :roll: Boris Tadic nije prisustvoao tome "strateskom" sastanku, onda mozda nesto i bude od svega toga, u protivnom ni blaf necemo moci da upotrebimo kao sa onom izjavom "SRBIJA NECE RATOVATI NI PO KOJU CENU", pa nam juce Austrijski Kancelar izjavljuje kako je zapad morao priznati nezavisnost Kosmeta jer bi u protivnom doslo do rata (siptari im zapretili)

Tugo i bedo od zemlje, na sta si spala...:evil:
 
Kakva šablonska izjava, baš poput onih govorancija na mitinzima i sednicama...
k022.gif
 
Ako je meni upuceno...zaista se pitamJer ovaj put nije isto kao kad su nas prodavali za repa.Sad su Rusi malo ojacali i dosli u situaciju da se i oni za nesto pitaju.Mislim da im je dosadilo da ih USA ignorise po vaznim svetskim pitanjima.Za nas je mozda dobro sto bas preko Kosovskog pitanja to zele da pokazu!

Slazem se. Srbija nema vise sta da izgubi. :mad:
 
To ti je strategija............"hebo lud zbunjenoga"!

Kakvi crni Rusi i njihova strategija zajedno sa Srbima. Mi smo za njih eksperimentalni , ne pacovi, nego misevi. Oni najsitniji.........

Ma nismo mi u pitanju toliko koliko oni sami i njihovi interesi.Ja mislim da je njima povredjen ponos i da ne mogu da trpe vise da ih Ameri tretiraju tako.Ipak je Rusija mocna drzava.Stali su na noge,ne moraju vise da za saku zelenih novcanica okrecu glavu na drugu stranu,I licno mislim da to ne zele vise.
 
Ma nismo mi u pitanju toliko koliko oni sami i njihovi interesi.Ja mislim da je njima povredjen ponos i da ne mogu da trpe vise da ih Ameri tretiraju tako.Ipak je Rusija mocna drzava.Stali su na noge,ne moraju vise da za saku zelenih novcanica okrecu glavu na drugu stranu,I licno mislim da to ne zele vise.

i ja sam mislio da su rusi stali na noge i da se nece prodati za zeLembace ali nista od toga....
opet spremaju neke peSmice da nam pevaju,onako bratski
 
i ja sam mislio da su rusi stali na noge i da se nece prodati za zeLembace ali nista od toga....
opet spremaju neke peSmice da nam pevaju,onako bratski

Pa nas skepticizam je opravdan jer su nam kroz istoriju dosta puta okretali ledja tj. da ne kazem nesto gore.Cak su prvi bili otrcali na Kosovo pa se onda povukli.Ali zar nama ova situacija dozvoljava da budemo pesimisti?Treba im biti zahvalan,i jos nekim drzavama,sto bar formalno brane medjunarodno pravo a time i nase interese...
 
Ili mozda bolje znas situaciju od mene?

Verovatno ne znam situaciju bolje od tebe, ali sam videla dovoljno da mogu da tvrdim da Conte govori istinu. Slična situacija kao i u Srbiji. Veliki gradovi su zaista impozantni i već se 94. godine video neki napredak u odnosu na 89. a verujem da je sada taj napredak još uočljiviji, mada su moji neki prijatelji odlazili u Rusiju skoro poslom i apsolutno su potvrdili ono što ja sada kažem, a ti me demantuj. I veruj mi, bilo bi mi veoma drago da grešim i da je njihova unutrašnjost daleko razvijenija od unutrašnjosti Srbije. Ja nisam od onih koji patološki mrze sve što je rusko, naprotiv. Nadam se da ću uskoro imati prilike da opet odem, zaista mislim da je dragoceno iskustvo. Dok, npr. uopšte nemam želju da odem u Nju Jork. Mada, verovatno grešim, ali eto....
 
I prošla si celu Rusiju uzduž i popreko.
Daj čuli ste samo za ta dva grada pa ih zato i spominjete.

Nisam baš uzduž i popreko, ali sam stigla do Kavkaza.:D I nisam baš imala dovoljno godina da bih shvatila šta se dešava, u Srbiji tada živelo sasvim normalno, ali sam bila dovoljno odrasla da shvatim u kakvoj se bedi živelo. I već 94. je bila bolja situacija i kažem, zaista bih volela da sada imaju norveški standard, ali sumnjam da će to skoro dostići.
 

Back
Top