Quantcast

Rusko (NE)pomaganje Srbiji

zofr

Domaćin
Poruka
3.125
Da malo obradimo temilicu ruske "pomoci" Srbiji tokom devedesetih

Koliko aviona, tenkova, PVO, kalasnjikova, artiljerije, helikoptera, pristup satelitima, municije, logisticke opreme i raketnih sistema, i bilo koje druge vojne ili finansijske pomoci je Rusija bacila Srbiji od 1990e do 2000 kao slamku spasa il da kazemo zakljucno sa krajem rata u leto 1999e jer posle toga nismo imali vise sukobe da nam je bilo potrebno oruzje

Jel ima neko od vas rusosiita neke precizne verodostojne podatke da su nam vasi komunisti dostavili bar 10 tenkica, ili 10 pancira, ili 10 raketa, ili 10 kalasnjikova barem

Jel imate bilo sta, od 1.og januara 1990 do leta 1999e godine i kraja bombardovanja

Osim cinjenice da je Rusija glasala za uvodjenje sankcija SRJ u savetu bezbednosti UN

Dokaze molim
И осим чињенице да је Милошевић подржао комунистичке пучисте против Јељцина - дакле владе Русије. Шта ћеш погрешно одиграна карта.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
44.271
Ahahahahahhahahahahaha koja nebuloza

Nisam siguran da si razumeo, pokusacu jos jednom za tvoj nivo na 4 noge

Treba da kleknes na kolena, odmah
Pa ti ni ne znaš šta politikologija izučava kao nauka, a bitno je da si ruljokrata i da se politikantski valjaš u ovom tzv. forumu, gde su i moderatori žestoko potkovani političkim naukama.

Tipično antisrpski od 1945.g.

Beočinac

Elita
Poruka
17.032
Svet nikada nije bio bliže kataklizmi kao 26. jula 1983. godine. Opstao je zahvaljujući hrabrosti ovog čoveka!

Bivši sovjetski vojni oficir za koga se veruje da je sprečio nuklearnu katastrofu u jeku Hladnog rata umro je u 78. godini.

Stanislav Petrov je bio dežurni starešina u ruskom nuklearnom centru
za rano upozorenje tog 26. jula 1983. godine kada su se u trenutku oglasile sve sirene i zatreptali crveni znakovi upozorenja nakon što je sistem za upozoravanje pokazao da ka Moskvi leti pet nuklearnih projektila iz pravca Amerike!

Petnaest minuta koji su mogli da unište svet

Petrov je imao samo 15 minuta da obavesti sovjetskog vrhovnog komandanta o napadu. A znao je šta bi to izazvalo – uplašeni pretnjom i Sovjeti i aktivirali svoje nuklearno oružje i svet bi ušao u novi svetski rat.

Petnaest minuta tokom kojih je Petrov rešio da ne učini – ništa!

Instinkt mu je govorio da nešto nije u redu. Drugi, odvojeni radar nije “uhvatio” nikakve projektile, ali šanse su i dalje bile 50:50 da se radi radi o pravom alarmu. U slučaju da greši njegova domovina bi pretrpela stravična razaranja i izgubila početnu prednost u potencijalnom “atomskom” ratu.

Stanislav Petrov je bio čovek koji je prosudio da je u pitanju lažna uzbuna i nije upozorenje sistema prijavio nadređenima.

Sistem je u sledećem trenutku pokazao da su nuklearne rakete počele da padaju po SSSR-u. Ali, ništa se nije dešavalo! Moskva nije bila srušena!

Samo se, neobjašnjivo, sistem za kontrolu pokvario, a odluka Stanislava Petrova sprečila je nuklearni rat.

Hix

Domaćin
Poruka
3.449
Koliko god ti prezirao Ruse cinjenica je da nikada nisu napali Srbiju ubijali Srbe.
nebitno za pomoc, nisu nas ubijali!
Za razliku od tvog zapadnog miljea, koji nam rade o glavi od davnina.

Dakle , nisu nas napali i ubijali.
Nažalost tvoju Rusi su napali Srbiju 1944 u jesen i instalirali Broza a potom zajedno potamanili 10ine hiljada Srba. NATO bombardovanje je vaistinu bila milosrdna akcija spram “oslobodjenja” 44te

Hix

Domaćin
Poruka
3.449
Često čitam kako serundaju putinasi kako nas ne bi nikada napala Amerikad aje bio Putin 90tih.

E sad ajmo malo fekt ček. Putin i Slobica bili su na vlasti zajedno od januara do oktobra 2000 i sve sto je Putin uradio bilo je da ga se sto pre resi i tako zaradi poen kog zapada.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
33.256
Ne ulazeci u situaciju u kakvoj su se i sami Rusi nalazili, cini mi se da je onaj komunisticki glupan ustolicen u BG u to vreme radio protiv predsednika Rusije i podrzavao opoziciju u Rusiji.
Valja napomenuti da su tog smrada i izdajnika izabrali gradjani Srbije vecinom na demokratski odrzanim izborima.
Komunistima u Srbiji sve posle toga nije bilo dovoljno, pa i danas SPS redovno glasaju kao drugu najjacu opciju u Srbiji.
Srbi umesto da stanu iza Milana Panica oni su klicali onoj budaletini Zirinovskom i Seselju.

TTokarev

Iskusan
Poruka
5.525
Svet nikada nije bio bliže kataklizmi kao 26. jula 1983. godine. Opstao je zahvaljujući hrabrosti ovog čoveka!

Bivši sovjetski vojni oficir za koga se veruje da je sprečio nuklearnu katastrofu u jeku Hladnog rata umro je u 78. godini.

Stanislav Petrov je bio dežurni starešina u ruskom nuklearnom centru
za rano upozorenje tog 26. jula 1983. godine kada su se u trenutku oglasile sve sirene i zatreptali crveni znakovi upozorenja nakon što je sistem za upozoravanje pokazao da ka Moskvi leti pet nuklearnih projektila iz pravca Amerike!

Petnaest minuta koji su mogli da unište svet

Petrov je imao samo 15 minuta da obavesti sovjetskog vrhovnog komandanta o napadu. A znao je šta bi to izazvalo – uplašeni pretnjom i Sovjeti i aktivirali svoje nuklearno oružje i svet bi ušao u novi svetski rat.

Petnaest minuta tokom kojih je Petrov rešio da ne učini – ništa!

Instinkt mu je govorio da nešto nije u redu. Drugi, odvojeni radar nije “uhvatio” nikakve projektile, ali šanse su i dalje bile 50:50 da se radi radi o pravom alarmu. U slučaju da greši njegova domovina bi pretrpela stravična razaranja i izgubila početnu prednost u potencijalnom “atomskom” ratu.

Stanislav Petrov je bio čovek koji je prosudio da je u pitanju lažna uzbuna i nije upozorenje sistema prijavio nadređenima.

Sistem je u sledećem trenutku pokazao da su nuklearne rakete počele da padaju po SSSR-u. Ali, ništa se nije dešavalo! Moskva nije bila srušena!

Samo se, neobjašnjivo, sistem za kontrolu pokvario, a odluka Stanislava Petrova sprečila je nuklearni rat.
Kakve bajke, lep' te ebo!
Ovo deci pred spavanje svako vece da citas.

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.309
Ne ulazeci u situaciju u kakvoj su se i sami Rusi nalazili, cini mi se da je onaj komunisticki glupan ustolicen u BG u to vreme radio protiv predsednika Rusije i podrzavao opoziciju u Rusiji.
Valja napomenuti da su tog smrada i izdajnika izabrali gradjani Srbije vecinom na demokratski odrzanim izborima.
Komunistima u Srbiji sve posle toga nije bilo dovoljno, pa i danas SPS redovno glasaju kao drugu najjacu opciju u Srbiji.
Srbi umesto da stanu iza Milana Panica oni su klicali onoj budaletini Zirinovskom i Seselju.
Milosevic je podrzao puciste, i tu zavrsio sa bilo kakvom podrskom od strane Rusije. Sve stoji sto si rekao, ali Srbi su bili
zadojeni obecanjima o "Srbiji iz 1918." koju je ovaj olako obecavao. Svakako da je to bilo nerealno a i iz prvih mirovnih
sporazuma se videlo da je Milosevic ubrzo od toga odustao.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
44.271
Milosevic je podrzao puciste, i tu zavrsio sa bilo kakvom podrskom od strane Rusije. Sve stoji sto si rekao, ali Srbi su bili
zadojeni obecanjima o "Srbiji iz 1918." koju je ovaj olako obecavao. Svakako da je to bilo nerealno a i iz prvih mirovnih
sporazuma se videlo da je Milosevic ubrzo od toga odustao.
I Vučić je pripomogao Klintonu, a ne Trampu, pa ga ovaj zaobilazi kao smrdljiv sir !

Tako je to kada nemaš državničku, diplomatsku i političku elitu, već politikante.

Poruka
5.125
Ma presaberi se malo bolje,
Pa vi ste svi vec u SNS rezervatu
Vas Gazda, izabrani vas jase ko Mazge i vuce za nos ko magarce

Zato ti ne vidis u kom oboru zivis, al zato vidis sargarepicu i slusas kako je ceo dan teklo mleko i malo meda
Ma nisam ti ja uopšte u politici rođače, mislim nisam ni u jednoj stranci, samo sam posmatrač. E sad ako kažem NEUTRALNI ti ćeš da skočiš ko oparen jer NE MISLIM KAO TI .:aaa:
Za mene su političari isto što i mafijaši, ljudi koji zgrću LAKU LOVU, u ovom slučaju MUZU DRŽAVU, i tu nemam nikakvih dilema.

Dal je muze Kurta ili je muze Murta, to za mene nije bitno, jer sam ne učestvujem u muži.

Sad je muze Vučko, a prilično velikI broj potencijalnih muzača pokušava DA ME UBEDI da je Vučko loš čovek i da su ONI BOLJI OD NJEGA ?

A mnogi među njima su VEĆ MUZLI SRBIJU ?

Stoga, nemam problem oko te MUŽE, već se fokusiram na sebe.

Kako imam četiri sina, zadovoljan sam što neće poput hrvatskih i crnogorskih sinova ići da glume TOPOVSKO MESO po Avganistanu, Donbasu, Iraku i ko zna već gde.

Alergičan sam na NATO jer me je bombardovao, jer je SILOVAO MOJU ZEMLJU 1999-te.

Samim tim alergičan sam i na srpsku natoguziju koja nastoji da dođe do vlasti i promeni stanje.

Alergičan sam na ŽUTE (koji čine veliki deo natoguzija korpusa) jer su NATO-u predali sve naše generale koji su časno branili srpsko ime, srpsku čast, srpski narod na teritoriji zlosrećne države Aleksandrove.

Istorija me naučila da nam katolička Jevropa nikada nije bila prijatelj.

Satirali su nas u I sv ratu, satirali nas u Jasenovcu i u JAMAMA hercegovačkim, streljali nam decu iz školskih klupa u ŠUMARICAMA, i bombama spaljivali autobuse i vozove pune žena i dece, ubijali bebe na svojim nošama ?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.