Ruskinja plaća 950 evra mesečno stan u Beogradu

Ja ne znam nikog da ima nekog ovde da je bar tokom studija bio kod rodjaka.

Bilo je ranije, sada jako retko. Uglavnom samo najbliza rodbina to radi ako nema drugog resenja.

Daće ti šansu u kafiću, piljari, kladionici bio ti doktor nauka iz Nase.

Nisam konobar da radim u kaficu i tamo sticem iskustvo.
 
Sramota je sto se zaradjuje na tudjoj muci.
Kao politički rusofob nemam nikakvog žaljenja što ih ovde deru...pitanje je za ove što se kunu u "bratstvo" pa broje šuške i izbacuju srpske studente i porodice u procesu.
Ali to je srpski kafanski patriotizam u classic varijanti. Licemeran do bola.
I treba ti Rusi da znaju o kakvoj braći se radi , sad kada je većina njih postala prvi put svesna gde je Srbija na mapi i da se to ne maže na leba uz votku. Čisto da se reši to pitanje bratstva u budućnosti kada se budu vratili kući puni utisaka, u nadam se slobodnu od Putina Rusiju

Zato derite bez milosti o patriote srpske. Za budućnost naše dece :mrgreen:
 
Pa mozda ih deru rusofobi kao ti... :mrgreen:
Generalno ljudi su prokleti i halaplivi, gledaj koliko kostaju drva i pelet, seti se cene vrece brasna u vreme korone..Sta naftasi rade sa cenama goriva, svi samo koriste situaciju da uzmu pare a ja na to kazem, da bog da ima za leka zatrebalo. :aha2:
Izdominiraše izdajnici...opet...:mrgreen:

Možemo da karikiramo ali generalno...da...ljudi su po prirodi alavi i za pare zaborave porodice a neće neke kvazi-ideologije.
A tržište je nemilosrdno, bilo i biće. Ko može koristi situaciju i ja nemam problem sa tim jer je očekivano. Ali red bi bio barem da ćute u procesu a ne da su najglasniji kad se izbacuju floskule. A to ovde često gledamo.
 
Kao politički rusofob nemam nikakvog žaljenja što ih ovde deru...pitanje je za ove što se kunu u "bratstvo" pa broje šuške i izbacuju srpske studente i porodice u procesu.
Ali to je srpski kafanski patriotizam u classic varijanti. Licemeran do bola.
I treba ti Rusi da znaju o kakvoj braći se radi , sad kada je većina njih postala prvi put svesna gde je Srbija na mapi i da se to ne maže na leba uz votku. Čisto da se reši to pitanje bratstva u budućnosti kada se budu vratili kući puni utisaka, u nadam se slobodnu od Putina Rusiju

Zato derite bez milosti o patriote srpske. Za budućnost naše dece :mrgreen:
Oni imaju ogromne plate,ako hoće dobru lokaciju ,nek plate
 
Tu se slažem.
Najveći problem u celoj priči je loš životni standard u Srbiji gde će mladi izvući deblji kraj ili će doći do još većeg zaduživanja.

Cene uvek diktira zakon ponude i potražnje ali ovakav skok cena može da ima jako loš efekat na budućnost mladih i države.
Neki će biti prinuđeni da prekinu svoje obrazovanje jer neće imati gde da spavaju ili će otići iz zemlje.
A što mora da se studira u BG, recimo KgU je bolje rangitan od BU. Sada je lako ili mnogo lakše studirati i u inostranstvu, zar nije privlačnije od Bg-a. Ne razumem tu opasku, a često je čujem, e sad su, sa cenama nekretnina studenti naaaajviše pogođeni.
 
A što mora da se studira u BG, recimo KgU je bolje rangitan od BU. Sada je lako ili mnogo lakše studirati i u inostranstvu, zar nije privlačnije od Bg-a. Ne razumem tu opasku, a često je čujem, e sad su, sa cenama nekretnina studenti naaaajviše pogođeni.
mnogi manji gradovi imaju samo neke fakultete (2-3-4)...recimo ja kada sam bila zagrejana za arheologiju bila je samo u Beogradu, Akademija umetnosti (muzicki depatrman) najblize u Novom Sadu...
 
mnogi manji gradovi imaju samo neke fakultete (2-3-4)...recimo ja kada sam bila zagrejana za arheologiju bila je samo u Beogradu, Akademija umetnosti (muzicki depatrman) najblize u Novom Sadu...
Dobro, kapiram da neko ko želi da studira arheologiju, Ist.umetnosti, kao i većinu umetničkih fakulteta, nije neko, kako BiH to rekao, bez novca, znamo gde živimo i bez visokih cena rentiranja.
 
Dobro, kapiram da neko ko želi da studira arheologiju, Ist.umetnosti, kao i većinu umetničkih fakulteta, nije neko, kako BiH to rekao, bez novca, znamo gde živimo i bez visokih cena rentiranja.
prilicno je sve centralizovano...recimo u Subotici koja ima oko 120k stanovnika postoji samo ekonomski, gradjevinski i uciteljski...i to ti je to...
nista vise...sta god hoces drugo...jezike, pravo, biologiju, medicinu, poljoprivredu...moras da se maknes iz grada...
 

Back
Top