Ruskinja plaća 950 evra mesečno stan u Beogradu

snowtrooper

Legenda
Poruka
61.991
A što mora da se studira u BG, recimo KgU je bolje rangitan od BU. Sada je lako ili mnogo lakše studirati i u inostranstvu, zar nije privlačnije od Bg-a. Ne razumem tu opasku, a često je čujem, e sad su, sa cenama nekretnina studenti naaaajviše pogođeni.

Pogođeni su njihovi roditelji koji uglavnom najviše finansiraju sve to.
Rast cena stanova u Beogradu će se odraziti i na Novi sad, Niš pa i Kragujevac.
Ukoliko može da se pređe na isti smer na drugom univerzitetu gde je studiranje povoljnije tamo će doći do vece potražnje.
Studenti sa juga Srbije su uglavnom na Niškom univerzizltetu, u Beograd jedino idu ako u Nišu ne postoji taj smer ili nema mesta prilikom upisa.

moonja..

Buduća legenda
Poruka
30.859
Pogođeni su njihovi roditelji koji uglavnom najviše finansiraju sve to.
Rast cena stanova u Beogradu će se odraziti i na Novi sad, Niš pa i Kragujevac.
Ukoliko može da se pređe na isti smer na drugom univerzitetu gde je studiranje povoljnije tamo će doći do vece potražnje.
Studenti sa juga Srbije su uglavnom na Niškom univerzizltetu, u Beograd jedino idu ako u Nišu ne postoji taj smer ili nema mesta prilikom upisa.
Odrazio se već skok cena na rentiranje i u manjim gradovom.
Kao što je Niš univerzitetski centar za jug, tako je za sever NS, a za zapadnu Srbiju Kg. I tu ne brojim neke nekrštene, privatne fakultete. Njih ima skoro svuda Razumem sasvim potrebu i poštovanje želje da se za neke katedre na fakultetima kojih nema, dođe u BG na studije, ali to čini i manjinu od ukupno onih koji su došli na studije u BG. Nema potrebe za takvim pritiskom na BG. Zavisi i od samog nekog mladog čoveka, ali mislim da je danas sasvim normalno i da se povremeno radi i doprinosi uz studije. Ne moraju to da budu ne znam kakvi zahtevni poslovi.
I da, studije u Beču, smeštaj u domovima automatski po upisu, su daleko jeftinije od BG npr ...ne mislim na samu cenu domova, nego kad se sveukupno izračunaju troškovi stanovanja i života uopšte.

Poslednja izmena:

snowtrooper

Legenda
Poruka
61.991
Odrazio se već skok cena na rentiranje i u manjim gradovom.
Kao što je Niš univerzitetski centar za jug, tako je za sever NS, a za zapadnu Srbiju Kg. I tu ne brojim neke nekrštene, privatne fakultete. Njih ima skoro svuda Razumem sasvim potrebu i poštovanje želje da se za neke katedre na fakultetima kojih nema, dođe u BG na studije, ali to čini i manjinu od ukupno onih koji su došli na studije u BG. Nema potrebe za takvim pritiskom na BG. Zavisi i od samog nekog mladog čoveka, ali mislim da je danas sasvim normalno i da se povremeno radi i doprinosi uz studije. Ne moraju to da budu ne znam kakvi zahtevni poslovi.
I da, studije u Beču, smeštaj u domovima automatski po upisu, su daleko jeftinije od BG npr ...ne mislim na samu cenu domova, nego kad se sveukupno izračunaju troškovi stanovanja i života uopšte.

Slažem se da nema potreba za navalom studenata na Beograd, ja sam studirao u Nisu i bilo mi je povoljnije nego da sam pokusao da studiram u Beogradu ali neki smerovi su vezani isključivo tamo što je problem.
Uz to je i najviše opcija za posao u Beogradu tj. raznovrsnija je ponuda.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.266
Niko ne placa porez u Srbiji na izdavanje stanova, jer novac dobijaju u ruke (kesh) i to niko ne prijavljuje. Cak, ne postoji definisan poseban nacin placanja poreza na izdavanje nekretnine kada je izdajes kao fizicko lice (a najvise se nekretnina tako izdaje), vec to podpada pod opsta pravila o porezu na dohodak. Ali posto taj dohodak nije ni na papiru ni elektronski evidentiran - niko nikoga ne juri da plati porez na to.

U celoj ovoj prici oko paprenih cena nekretnina za izdavanje, profitiraju oni koji ih izdaju, a u minusu su obicni prosecni stanovnici Srbije koji zive ili zele da dodju da zive u Beogradu/NS-u.

ej ok, ali možda su ti rusi npr, videli stan na stan-na-dan za 30 evra po danu, kad to pomnožiš sa 30 dana, to je 900 evra. takav stan i nije bio planiran za obično izdavanje :think:

a ne znam mogu ljudi da budu fini da spuštaju cene ako žele možda to i rade, uostalom ne znam je l ti Rusi idu negde dalje, bar deo valjda ide?

Poruka
15.290
Piše se svuda da su cene nekretnina za iznajmljivanje skočile. Negde je pisalo da stan koji su plaćali ove godine u aprilu i koji je bio 350 evra sada plaćaju 450 evra.
Takođe sam pročitala da su stan od 30+ nudili za 400 evra i da su dobili 72 ponude u roku od sat vremena i da su isti mogli bez problema da izdaju i za 600 evra.

Nije samo Beograd u pitanju. Navodno je slična situaciju u svim većim gradovima Srbije.
To važi ne samo za iznajmljivanje stanova na mesečnom nivou već i na dan kao i na cene u kafićima i restoranima.

Ljudi iz provincije koji bi želeli da posete neki od naših gradova treba da sada takođe da izdvoje mnogo više para nego ranije za posetu ili boravak u istima.

Da li je to pozitivan ili negativan trend za naš narod? Pošto sa jedne strane ljudi više zarađuju a sa druge strane naši građani možda nemaju više taj "luksuz" da provedu par dana kao ranije u ovim gradovima.

Ruskinja plaća 950 evra mesečno stan u Beogradu, a nije u centru

17963825596362d67020ad4521736911_578x460.jpg

Nakon ruske invazije na Ukrajinu, koja se odrazila i na samu Rusiju, brojni Rusi su pronašli utočište u Srbiji. Jedna Ruskinja sada se pohvalila kako stan, koji je od centra grada udaljen više od pola sata, plaća 950 evra mesečno, što je po mnogima previše.

Ruskinja po imenu Olga stigla je sa svojim partnerom iz Moskve u Beograd, a na Instagramu je privukla mnogo pažnje nakon što se pohvalila stanom za koji plaća ogromnu kiriju svakoga meseca.

Nekretnina se prema njenim rečima ne nalazi u centru grada.

"Četrdeset minuta hoda od centra, 2 sobe: spavaća + dnevni boravak s kuhinjom, balkon", napisala je u opisu objave na Instagramu. "Nema više beskućnika u Beogradu", dodala je.

Ipak, mnogi korisinici su primetili kako je Olga dobila pogrešnu procenu od strane stanodavaca, te da ovaj stan ne vredi toliko. Ispod su se nizali komentari u kojim su je mnogi čak ismevali.

Korisnici su pisali kako stan sa snimka vredi od 250 do 350 evra, te da je Olga opljačkana.

"Četrdeset minuta hoda od centra je mnogo novca. Pljačkaju te i iskorišćavaju tvoj položaj. Takav stan bi i u centru mogao da se iznajmi za manje novca", napisao je jedan korisnik.

"Očigledno niste shvatili da ste opljačkani. Pre godinu dana moj stan u centru Beograda, u Botaničkoj bašti, sa 2 spavaće sobe i dnevnim boravkom bio je 450 evra. Sve novo i lepo, baš kao tu. Sada, za ovu cenu ne može da se nađe ništa izvan grada. Ne krivim vas, nego iznajmljivače i agencije koje se ponašaju skandalozno otkako ste došli", jedan je od komentara.

"Sad kad stanodavci vide da su Rusi presrećni sa ovim cenama ima da ih podignu još više", dodao je neko drugi.

Olga je primetila da je privukla dosta pažnje svojom objavom, što ju je natjeralo da pratiocima objasni kako je i sama svesna da plaća ogroman iznos novca za stan, ali da je srećna zbog toga. Na svom storiju objasnila je to da je, posle mobilizacije u Rusiji, dosta ljudi otišlo za Srbiju, te da je tamo sada vrlo teško da se pronađe stan ispod 1.000 evra, čak i više.

Neki korisnici su jednostavno Olgi poručili kako "sreća nema cenu" i poželeli joj dobrodošlicu u Srbiju.
Dama puna love pa joj se može.

canavaro

Aktivan član
Poruka
1.186
Starije generacije 60+ koji su rođeni u Bg-u.
:hahaha:

starije generacije 60+ koji su rodjeni u Beogradu su deca nepismene sirotinje iz okoline Pirota, Vranja i sl. zabiti koji u posle 2. sv. rata prvi put sišli sa brda i upisali se u partiju, pa ih partija poslala na radnu akciju da obnavljaju i grade Beograd. onda im dali stanove (u kojima i dan danas zive po 3 generacije potomaka tih "starih Beogradjana") kasnije otkupljenih za kutiju sibica! toliko o takvim "starim Beogradjanima"...

"starim Beogradjaninom" mogu da se nazivaju potomci ljudi koji su u Beogradu ziveli tu i pre 2. sv. rata ili mnogo jos ranije.
evo jedan tekst o tome:
https://www.blic.rs/vesti/beograd/pravih-beogradana-nema-vise-od-1000/397zgbc

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.519
:hahaha:

starije generacije 60+ koji su rodjeni u Beogradu su deca nepismene sirotinje iz okoline Pirota, Vranja i sl. zabiti koji u posle 2. sv. rata prvi put sišli sa brda i upisali se u partiju, pa ih partija poslala na radnu akciju da obnavljaju i grade Beograd. onda im dali stanove (u kojima i dan danas zive po 3 generacije potomaka tih "starih Beogradjana") kasnije otkupljenih za kutiju sibica! toliko o takvim "starim Beogradjanima"...

"starim Beogradjaninom" mogu da se nazivaju potomci ljudi koji su u Beogradu ziveli tu i pre 2. sv. rata ili mnogo jos ranije.
evo jedan tekst o tome:
https://www.blic.rs/vesti/beograd/pravih-beogradana-nema-vise-od-1000/397zgbc
Kakve veze ima odakle su došli ako nisu napravili cirkus od BG kao što ovi danas rade?
Zna se i šta znači stari u terminu ... neki rođeni neki postali Beograđani...a neki nikad nisu i niti će.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.