Ruski pragmatizam i srpsko slepilo

Rusi kad mogu pomognu, kad ne mogu uglavnom ne smetaju.... za razliku od politickog zapada koji nas satire vise od 2 veka, prakticno od pocetka naseg oslobodjenja..... pa do danas. Ko je odrzavao mrtvaca na Bosforu? Ciju je politiku SAD nastavila? Pa britansku naravno.. A da ne pricamo koliko su nas Svabe "zaduzile"... Ruski narod je polovicno ili rezervisan oko bratimljenja sa Srbima zbog negativnih iskustava u Ukr. ili nam se dive zbog otpora NATO-u i zdusno navijaju za nas... Na Putina imam milion zamerki ali cinjenica je da je on taj koji ne da teroristickom Kosovu da se zaokruzi kao drzava, kao i da je sprecio da se Srbi proglase genocidnim narodom, itd... Politicka Rusija je u UN uradila i radi velike stvari za Srbiju.

Ja licno kao turista bih pre obisao Rim, Pariz, Barselonu, Madrid, London nego Moskvu i St. Peterburg, pa i ziveo neko vreme... zasto da ne. Svima nama je da se ne lazemo bliza zapadna kultura ako govorimo o nekoj rutini i lajf stajlu.. ali s druge strane slovenska pravoslavna dusa nije floskula... Pogledajte rusku epopeju u ww2 pa to samo mi mozemo, zar ne lici na srpsku iz ww1... Rusi su mali ali brojniji Srbi.. Zasto kazem mali.. Pa zato sto oni da bi bili ludi kao mi moraju da se napiju hahaha.. Ostali da se urade svim i svacim ne mogu postici taj nivo ludila, Rusi eto uz malo votke mogu, a mi Srbi smo fabricki takvi.. Ko Asteriks i Obeliks.. :D

I Rusija ima problem sa umirucim identitetom, zahvaljujuci ekonomiji uspeli su malo popraviti natalitet, i kod njih se glas kupuje za kilo brasna i litar zejtina... Al opet je mnogo bolje nego sto je bilo.. Ruska ekonomija je otprilike nivo Spanije i Italije, standard gradjana u proseku kao u Srbiji i Bugarskoj, ali zato vojska barabar sa USA.. I to ih odrzava.. u zivotu.. U poredjenju sa resursima naravno da to nije idila ali kada pogledamo kroz sta je sve Rusija prosla od Napoleona, komunista, Hitlera, itd.. mora se odati priznanje Rusima da se dobro drze.

I tu ponovo dolazim do nas.. Sta smo mi sve preturili preko ledja i mi se drzimo vise nego odlicno.. iako ovako iz prve ruke svima nam deluje da smo u ocajnoj situaciji i jesmo s neke strane, al s obzirom da nas je zadesilo svako moguce zlo, kao narod smo jos i super.

Konacno jedan objektivan, racionalan i logican glas.
Kao sto rekoh ranije nije nam rusija mama, tata, seka i bata pa da nam pomaze.
Treba sami sebi da pomazemo a Rusiji hvala sto nam ne smeta u tome kao sto to zapad stalno cini.
Samo da podsetim da zadnji put kad su nas je Amerika i zapad bombardovali i ubijali nam decu
izgovor je bijo da su zeleli da nas prevaspitaju i da je to za nase dobro (Kampanja milosrdni andjeo).
 
us-outdoor-poly-max-flag-6x10-or-smaller.jpg

penicilin za diktatore !
 
...da nije bilo ruskog veta danas bi zaslugom britanaca koji drže mnoge na platnom spisku u srbiji i NVO agenturama srbi bili proglašeni u UN genocidnim narodom....samo zbog toga srbi trebaju rusima ljubiti guhicu i svakodnevno raditi blowjobs....

Kako da ne.

Prvi srpski ustanak - potpisivanje Bukurestanskog mira sa Otomanima i izdaja Srba. Doduse zbog Napoleona al jbg.

Drugi srpski ustanak - meh, skoro pa nista.

Srpsko- turski ratovi : Austrija i Rusija su se dogovorile da neće podržati stvaranje velike slovenske države na Balkanu, u slučaju raspada Turske, a Sankt Petersburg je odbio da pomogne srpske ustanike jer je već odlučio da se svom energijom posveti oslobođenju Bugarske. Kada je ratna sreća prešla na osmansku stranu, Rusija je ultimativno zahtevala obustavu neprijateljstava. Primirje je trajalo do aprila 1877. godine, kada je Rusija objavila rat Turskoj i krenula u oslobađanje Bugarske. Pošto su ih Otomani zaustavili kod Plevne, tražili su našu pomoć i ulazak u rat, što smo mi i uradili i serijom pobeda onemogućili da Turci upute pomoć iz pravca Bosne, Albanije i Kosova prema Sofiji. Niš je oslobođen 12. janura 1878, što, pokazaće se, nije odgovaralo Rusiji koja ga je već obećala Bugarima. Oslobađanje Kosova od strane srpske vojske prekinule su Rusija i Turska koje potpisuju Sanstefanski mir kojim Srbija, Crna Gora i Rumunija dobijaju nezavisnost a stvara se Velika Bugarska koja je uključivala pored same etničke bugarske teritorije i srpski Niš, vardarsku i grčku Makedoniju te delove Albanije. Srbijom je zavladalo snažno i javno antirusko raspoloženje, a knez Milan shvata da se "spoljna politika ne može zasnivati na opasnoj slovenskoj sentimentalnosti". Srećom po Srbiju, a na nesreću Rusije, sazvan je Berlinski kongres kojim je Bugarska vraćena u prirodne granice, a Srbija dobila niški, pirotski, toplički i vranjski okrug. Rusija je takođe podržala i okupaciju Bosne i Hercegovine od strane Austro-ugarske.

Finansiranje buna protiv obrenovićevskih vlasti u Srbiji

Odmah posle gušenja radikalske Timočke bune 1883. godine, manji broj buntovnika se sklonio u Bugarsku, a srpske vlasti su uskoro saznale da se sprema upad četa iz ove zemlje i Crne Gore, koje finansiraju Rusi, verovatno nezadovoljni držanjem Milana Obrenovića posle Sanstefanskog mira i blagim okretanjem Austriji.
Ova destabilizacija političkih prilika u Srbiji ipak nije pošla za rukom ruskoj diplomatiji.


Srpsko-bugarski rat: Izdaja
Srbija je ušla u rat zbog kršenja odluke Berlinskog kongresa i prisajedinjenja Istočne Rumelije Bugarskoj. Neprijatelj nas je potukao, a tokom Pirotske bitke austrougarski poslanik je od Bugara tražio obustavu neprijateljstava, rekavši da Beč neće dozvoliti da Srbija dođe u težak položaj.
Tokom pregovora u Bukureštu, Bugarska je tražila da Srbija plati ratnu odštetu, a Rusija je smatrala da su ti zahtevi opravdani, i podržala je Sofiju u tim naporima. Austrougarska je tvrdila da Srbija nema odakle da je plati, a Nemačka i Velika Britanija su stale uz Austriju u odbrani Srbije. Bugari su na kraju od ovoga odustali. (Nemojte međutim misliti da su Austrijanci na našoj strani bili zato što nas vole; ljudi su se jednostavno vodili svojim interesima, baš kao i Rusi.)



Sankcije 1992: Izdaja

Nakon izbijanja rata u Bosni i Hercegovini, u maju 1992. godine nepriznatoj Saveznoj Republici Jugoslaviji uvode se sankcije rezolucijom Saveta bezbednosti 757, koje su predviđale potpuni međunarodni ekonomski embargo.
Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.
Kina i Zimbambve su bili uzdržani.
 
Kako da ne.

Prvi srpski ustanak - potpisivanje Bukurestanskog mira sa Otomanima i izdaja Srba. Doduse zbog Napoleona al jbg.

Drugi srpski ustanak - meh, skoro pa nista.

Srpsko- turski ratovi : Austrija i Rusija su se dogovorile da neće podržati stvaranje velike slovenske države na Balkanu, u slučaju raspada Turske, a Sankt Petersburg je odbio da pomogne srpske ustanike jer je već odlučio da se svom energijom posveti oslobođenju Bugarske. Kada je ratna sreća prešla na osmansku stranu, Rusija je ultimativno zahtevala obustavu neprijateljstava. Primirje je trajalo do aprila 1877. godine, kada je Rusija objavila rat Turskoj i krenula u oslobađanje Bugarske. Pošto su ih Otomani zaustavili kod Plevne, tražili su našu pomoć i ulazak u rat, što smo mi i uradili i serijom pobeda onemogućili da Turci upute pomoć iz pravca Bosne, Albanije i Kosova prema Sofiji. Niš je oslobođen 12. janura 1878, što, pokazaće se, nije odgovaralo Rusiji koja ga je već obećala Bugarima. Oslobađanje Kosova od strane srpske vojske prekinule su Rusija i Turska koje potpisuju Sanstefanski mir kojim Srbija, Crna Gora i Rumunija dobijaju nezavisnost a stvara se Velika Bugarska koja je uključivala pored same etničke bugarske teritorije i srpski Niš, vardarsku i grčku Makedoniju te delove Albanije. Srbijom je zavladalo snažno i javno antirusko raspoloženje, a knez Milan shvata da se "spoljna politika ne može zasnivati na opasnoj slovenskoj sentimentalnosti". Srećom po Srbiju, a na nesreću Rusije, sazvan je Berlinski kongres kojim je Bugarska vraćena u prirodne granice, a Srbija dobila niški, pirotski, toplički i vranjski okrug. Rusija je takođe podržala i okupaciju Bosne i Hercegovine od strane Austro-ugarske.

Finansiranje buna protiv obrenovićevskih vlasti u Srbiji


Odmah posle gušenja radikalske Timočke bune 1883. godine, manji broj buntovnika se sklonio u Bugarsku, a srpske vlasti su uskoro saznale da se sprema upad četa iz ove zemlje i Crne Gore, koje finansiraju Rusi, verovatno nezadovoljni držanjem Milana Obrenovića posle Sanstefanskog mira i blagim okretanjem Austriji.
Ova destabilizacija političkih prilika u Srbiji ipak nije pošla za rukom ruskoj diplomatiji.


Srpsko-bugarski rat: Izdaja
Srbija je ušla u rat zbog kršenja odluke Berlinskog kongresa i prisajedinjenja Istočne Rumelije Bugarskoj. Neprijatelj nas je potukao, a tokom Pirotske bitke austrougarski poslanik je od Bugara tražio obustavu neprijateljstava, rekavši da Beč neće dozvoliti da Srbija dođe u težak položaj.
Tokom pregovora u Bukureštu, Bugarska je tražila da Srbija plati ratnu odštetu, a Rusija je smatrala da su ti zahtevi opravdani, i podržala je Sofiju u tim naporima. Austrougarska je tvrdila da Srbija nema odakle da je plati, a Nemačka i Velika Britanija su stale uz Austriju u odbrani Srbije. Bugari su na kraju od ovoga odustali. (Nemojte međutim misliti da su Austrijanci na našoj strani bili zato što nas vole; ljudi su se jednostavno vodili svojim interesima, baš kao i Rusi.)



Sankcije 1992: Izdaja

Nakon izbijanja rata u Bosni i Hercegovini, u maju 1992. godine nepriznatoj Saveznoj Republici Jugoslaviji uvode se sankcije rezolucijom Saveta bezbednosti 757, koje su predviđale potpuni međunarodni ekonomski embargo.
Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.
Kina i Zimbambve su bili uzdržani.
.....znam ja da si ti na platnom spisku NVO agentura...ni slova nisi napisao za spas ruskog glasa od genocidnog planetarnog etiketiranja od strane tvojih sponzora...seme vam....e...... rusko carstvo je nestalo što su ušli u ww1 za spas srbije, a srbi su im zahvalili vojnom intervencijom u murmansku 1920....
 
.....znam ja da si ti na platnom spisku NVO agentura...ni slova nisi napisao za spas ruskog glasa od genocidnog planetarnog etiketiranja od strane tvojih sponzora...seme vam....e...... rusko carstvo je nestalo što su ušli u ww1 za spas srbije, a srbi su im zahvalili vojnom intervencijom u murmansku 1920....
Ma to je prepisao od nekoga... klasičan CroUser.
 
.....znam ja da si ti na platnom spisku NVO agentura...ni slova nisi napisao za spas ruskog glasa od genocidnog planetarnog etiketiranja od strane tvojih sponzora...seme vam....e...... rusko carstvo je nestalo što su ušli u ww1 za spas srbije, a srbi su im zahvalili vojnom intervencijom u murmansku 1920....

Ovo su sve istorijski FAKTI. A ti vrdaj kako god hoces. Ovo se sve desilo sto je napisano. Sankcije 1992. su bruka zesca a i izdaja Milosevica 1999.
 
.....znam ja da si ti na platnom spisku NVO agentura...ni slova nisi napisao za spas ruskog glasa od genocidnog planetarnog etiketiranja od strane tvojih sponzora...seme vam....e...... rusko carstvo je nestalo što su ušli u ww1 za spas srbije, a srbi su im zahvalili vojnom intervencijom u murmansku 1920....

Gresis to je Jelena Milic radi prekovremeno na Krsti
:hahaha: :zcepanje: :rotf:
 

Back
Top