Ruski politicki savez

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Pozdrav,

Kao sto je poznato u vrijeme blokovske ere Jugoslavija nije bila svrstana u nijednom politickom bloku i spadala je u nesvrstane gdje Srbija dan danas tom bloku pripada.Srbija kao drzava pokusava da smogne snage da se zalijeci proslost i da se ruzne stvari zaborave i da primarni politicki cilj bude EU, Kosovo i NATO.Za EU i NATO Srbija ima potencijala i mogucno je da se toj ustanovi priblizi dok je Kosovo postalo neovisno i priznato cak od SADa.

Srbija kao da pomislja da se Kosovo moze vratiti i ona ulaze sve politicke mjere da se Kosovo mirnim putem vrati pod Srbijansku ingerenciju i vlast.

Da li nakon ovih ciljeva Srbija planira da uspostavi specijalne odnose sa Slavenskim drzavama tacnije sa Rusijom i da sa Rusijom ostvari jedan politicko-ekonomski blok koji bi povezivala religija i porijeklo?Naravno da se Srbija udaljila od Rusije i da ne razmislja o nekoj vezi i kao da se stvorio animozitet prema svemu sto je sa Istoka i Rusije.Da li Srbijanska politika ide kao Amerikanizaciji drustva i pokornosti Americkoj politici?
 
Iskreno mislim da je greska sto su se Pravoslavne drzave odvojile od Rusije i usle time u EU u kome dominiraju neke vrijednosti priblizne Vatikanu a Rusiju ostavili samu da se bori za svoju dominantnu politiku u svijetu i povracanju domena svjetske sile.

Rusija i pored toga ima problema sa Ingusetskim drzavama i sa Gruzijom kojoj je oteta Juzna Osetija i Rusi kao da zele vrsiti pristisak na susjedne drzave gdje zive Rusi i kao da im je cilj da obezbijede politicki interes u bivsim Sovjetskim Republikama pa se stoga prave vojne koalicije snaga Buharskih drzava sa Rusijom.

Da li Rusija namjerava da pocne njegovati Slavizam i da se pobrine za Ortodoksne drzave i da napravi jednu politicku instituciju koja bi se sastajala i diskutirala o bitnim stvarima za Slavjanske drzave i Pravoslavlje?
 
Treci problem su velika zastupljenost muslimana u Rusiji i problem Cecenije i Ingusetije koju Rusiju destabilizira i tjera je u jednu krajnost primjene sile i rata sa muslimanima koji su u Sovjetskom Savezu imali velikog utjecaja pa se time i dalje muslimanske republike drze pod Ruskom dominacijom umjesto da Rusija ulaze napore da se muslimanske republike polako osamostaljuju od Rusije i Ruskog interesa a da se Ingusetski problem rijesi na taj nacin sto ce muslimani dobiti satisfakciju u tome sto se Rusija nece mijesati u Buharu, i sto ce muslimanima biti otvorena vrata da migriraju u te drzave a te muslimanske republike treba da se bas osamostale zbog Ingusteskog problema i davanju povoda muslimanima Rusije da priznaju Rusiju jer cifra muslimana u Rusiji se krece oko 8 miliona a svi oni mogu naseliti Buharske drzave ili ostati u Rusiju kao lojalni gradjani.Mora se Rusija odvojiti od problema muslimana jer to je bitno za daljni mir u tom regionu a sto se Rusija vise zalaze oko Kazakhstana time se vise zapostavljaju pravoslavci u Srbiji i Crnoj Gori i Makedoniji.
 
Mislim da su Srbija i ostale zemlje pravoslavne, trebale da pridju Ruskom savezu i da budu prisne sa Slavjanskim drzavama.Rusija je prisutna u G8 grupi drzava koje su bitne za svjetsku politiku.Mislim da se Srbija malo udaljila od Rusije a da bi Ruski program bila velika satisfakcija za Srbiju i za realnost neovisnog Kosova jer bi Srpsko drustvo povratilo sjaj Slavizma i Ruske dominacije u Srpskom drustvu.Na Kosovo vise niko ne bi mislio jer ono je posljedica lose politike.
 
Srbija u slucaju ulaska u EU nece uciniti nista strasno sem sto ce se pribliziti nekim pribliznim istomisljenicima kao sto je Francuska, ali ce ostati vecinom sama sa neistomisljenicima koji ce joj diktirati politiku ponasanja.Ako Srbije udje u NATO Savez bitce i prakticki Americka provincija sa prisutnim Americkim bazama.

Sve se pitam gdje je tu Rusija?
 
Mislim da su Srbija i ostale zemlje pravoslavne, trebale da pridju Ruskom savezu i da budu prisne sa Slavjanskim drzavama.Rusija je prisutna u G8 grupi drzava koje su bitne za svjetsku politiku.Mislim da se Srbija malo udaljila od Rusije a da bi Ruski program bila velika satisfakcija za Srbiju i za realnost neovisnog Kosova jer bi Srpsko drustvo povratilo sjaj Slavizma i Ruske dominacije u Srpskom drustvu.Na Kosovo vise niko ne bi mislio jer ono je posljedica lose politike.

ja mislim da ti treba da pridjesh nekoj ludnici, a i da se zadrzis tamo.
:dash:
ko ovog nosferatua drzi na forumu, banujte smapera
 

Back
Top