Ruski naučnik koji je radio na hipersoničnim raketama uhapšen zbog veleizdaje

ziltoid

Iskusan
Banovan
Poruka
5.859

Ruski naučnik koji je radio na hipersoničnim raketama uhapšen zbog veleizdaje​

1634850373-000_1Q216C-750x499.jpg


Direktor Instituta za teorijsku i primenjenu mehaniku Sibirskog ogranka Ruske akademije nauka i jedan od vodećih ruskih stručnjaka za razvoj hiperzvučnih raketnih sistema Aleksandar Šipljuk uhapšen je pod optužbom za veleizdaju, javila je agencija TASS, pozivajući se na izjavu naučnog direktora instituta Vasilija Fomina.

„U institutu su vođene istražne radnje. One se povezuju sa našim direktorom Aleksandrom Šipljukom, koji je uhapšen“, rekao je Fomin za TASS.

Fomin je rekao da je Šipljuk „suočen sa istim optužbama“ kao i glavni naučni saradnik instituta Anatolij Maslov, koji je ranije uhapšen. Prema Fominu, Šipljuk je odveden u moskovski pritvorski centar Lefortovo.

Aleksandar Šipljuk, priznati ruski naučnik i dopisni član Ruske akademije nauka, bio je vođa hipersonične laboratorije pri Institutu za teorijsku i primijenjenu mehaniku u Novosibirsku.
Poslednjih godina koordinirao je istraživanja vezana uz razvoj hiperzvučnih raketnih sistema.
Ključne oblasti njegovog istraživačkog interesovanja uključuju eksperimentalnu aerotermalnu dinamiku hipersoničnih aviona sa ravnim mlaznim motorima.

Glavni naučni saradnik instituta Anatolij Maslov uhapšen je 27. juna pod optužbom za veleizdaju i odveden je u moskovski pritvorski centar Lefortovo. Izvor blizak istrazi rekao je TASS-u da je on osumnjičen da je delio poverljive informacije povezane sa hipersoničnim istraživanjem. Njegov slučaj istražuje ruska Federalna služba bezbednosti.

Sud u Novosibirsku je 30. juna odobrio hapšenje još jednog naučnika – Dmitrija Kolkera iz Instituta za lasersku fiziku Sibirskog ogranka Ruske akademije nauka. On je bio u termalnoj fazi raka, ali je odveden iz privatne klinike u moskovski pritvorski centar Lefortovo, gde je preminuo 2. jula, podseća TASS. https://rs.n1info.com/svet/ruski-na...ource=ug.contentexchange.me&ref=widgetnadanas


Šta ovo treba značiti? Pukotina u bezbednosnom sistemu Šojguovog novog SSSR-a ili lažno optuživanje u skladu s tradicijom i praksom starog SSSR-a? Saznaćemo iz naučnikovih memoara iz Sibira :hehe:
 

Ruski naučnik koji je radio na hipersoničnim raketama uhapšen zbog veleizdaje​

1634850373-000_1Q216C-750x499.jpg


Direktor Instituta za teorijsku i primenjenu mehaniku Sibirskog ogranka Ruske akademije nauka i jedan od vodećih ruskih stručnjaka za razvoj hiperzvučnih raketnih sistema Aleksandar Šipljuk uhapšen je pod optužbom za veleizdaju, javila je agencija TASS, pozivajući se na izjavu naučnog direktora instituta Vasilija Fomina.

„U institutu su vođene istražne radnje. One se povezuju sa našim direktorom Aleksandrom Šipljukom, koji je uhapšen“, rekao je Fomin za TASS.

Fomin je rekao da je Šipljuk „suočen sa istim optužbama“ kao i glavni naučni saradnik instituta Anatolij Maslov, koji je ranije uhapšen. Prema Fominu, Šipljuk je odveden u moskovski pritvorski centar Lefortovo.

Aleksandar Šipljuk, priznati ruski naučnik i dopisni član Ruske akademije nauka, bio je vođa hipersonične laboratorije pri Institutu za teorijsku i primijenjenu mehaniku u Novosibirsku.
Poslednjih godina koordinirao je istraživanja vezana uz razvoj hiperzvučnih raketnih sistema.
Ključne oblasti njegovog istraživačkog interesovanja uključuju eksperimentalnu aerotermalnu dinamiku hipersoničnih aviona sa ravnim mlaznim motorima.

Glavni naučni saradnik instituta Anatolij Maslov uhapšen je 27. juna pod optužbom za veleizdaju i odveden je u moskovski pritvorski centar Lefortovo. Izvor blizak istrazi rekao je TASS-u da je on osumnjičen da je delio poverljive informacije povezane sa hipersoničnim istraživanjem. Njegov slučaj istražuje ruska Federalna služba bezbednosti.

Sud u Novosibirsku je 30. juna odobrio hapšenje još jednog naučnika – Dmitrija Kolkera iz Instituta za lasersku fiziku Sibirskog ogranka Ruske akademije nauka. On je bio u termalnoj fazi raka, ali je odveden iz privatne klinike u moskovski pritvorski centar Lefortovo, gde je preminuo 2. jula, podseća TASS. https://rs.n1info.com/svet/ruski-na...ource=ug.contentexchange.me&ref=widgetnadanas


Šta ovo treba značiti? Pukotina u bezbednosnom sistemu Šojguovog novog SSSR-a ili lažno optuživanje u skladu s tradicijom i praksom starog SSSR-a? Saznaćemo iz naučnikovih memoara iz Sibira :hehe:
U svakoj zemlji se za odavanje državne tajne odgovara, ništa čudno i posebno.
Eto, SAD traži da joj isporuče Asanža, mada on nijeodavao nikakve vojne tajne. Zašto su hteli da hapse Snoudena? I on nije odao ni jednu vojnu tajnu?
Sve je to normalno i toga je uvek bilo i biće.
 
„U institutu su vođene istražne radnje. One se povezuju sa našim direktorom Aleksandrom Šipljukom, koji je uhapšen“, rekao je Fomin za TASS.

Fomin je rekao da je Šipljuk „suočen sa istim optužbama“ kao i glavni naučni saradnik instituta Anatolij Maslov, koji je ranije uhapšen. Prema Fominu, Šipljuk je odveden u moskovski pritvorski centar Lefortovo.

Aleksandar Šipljuk, priznati ruski naučnik i dopisni član Ruske akademije nauka, bio je vođa hipersonične laboratorije pri Institutu za teorijsku i primijenjenu mehaniku u Novosibirsku.
A šta je to čudno i šta je to što bi zavredilo bilo kakvu javnu pažnju? Biti član Ruske akademije nauka ima čast, ugled ali i obaveze - sve svoje znanje podrediti samo jednom cilju - Rusiji i Rusima. Tako je svuda na svetu - akademici uživaju privilegije, niko im se ne meša u struku, ali i svoje obaveze - štititi svoj rad, naročito od neprijatelja ...Takođe, i to je istina, u svakoj normalnoj državi, naročito kada su u pitanju akademici koji se bave vojnim istraživanjima, su neprstano, 24/7, pod lupom agencija koja se bavi bezbednošću ...
 
Pa ako ne platis dovoljno naucnike a On vidi da mangupi i mafijascici raspolažu ogromnim parama bez rada i nauke, i ne prilkažeš mu čast na naučnom delu uvek postoji veoma mala verovatnoća da se desi nešto po ovoj temi. I to je u celom svetu.
Pamet uvek treba dobro platiti a ne ove budaletine koji vode drzavu.
 

Ruski naučnik koji je radio na hipersoničnim raketama uhapšen zbog veleizdaje​

1634850373-000_1Q216C-750x499.jpg


Direktor Instituta za teorijsku i primenjenu mehaniku Sibirskog ogranka Ruske akademije nauka i jedan od vodećih ruskih stručnjaka za razvoj hiperzvučnih raketnih sistema Aleksandar Šipljuk uhapšen je pod optužbom za veleizdaju, javila je agencija TASS, pozivajući se na izjavu naučnog direktora instituta Vasilija Fomina.

„U institutu su vođene istražne radnje. One se povezuju sa našim direktorom Aleksandrom Šipljukom, koji je uhapšen“, rekao je Fomin za TASS.

Fomin je rekao da je Šipljuk „suočen sa istim optužbama“ kao i glavni naučni saradnik instituta Anatolij Maslov, koji je ranije uhapšen. Prema Fominu, Šipljuk je odveden u moskovski pritvorski centar Lefortovo.

Aleksandar Šipljuk, priznati ruski naučnik i dopisni član Ruske akademije nauka, bio je vođa hipersonične laboratorije pri Institutu za teorijsku i primijenjenu mehaniku u Novosibirsku.
Poslednjih godina koordinirao je istraživanja vezana uz razvoj hiperzvučnih raketnih sistema.
Ključne oblasti njegovog istraživačkog interesovanja uključuju eksperimentalnu aerotermalnu dinamiku hipersoničnih aviona sa ravnim mlaznim motorima.

Glavni naučni saradnik instituta Anatolij Maslov uhapšen je 27. juna pod optužbom za veleizdaju i odveden je u moskovski pritvorski centar Lefortovo. Izvor blizak istrazi rekao je TASS-u da je on osumnjičen da je delio poverljive informacije povezane sa hipersoničnim istraživanjem. Njegov slučaj istražuje ruska Federalna služba bezbednosti.

Sud u Novosibirsku je 30. juna odobrio hapšenje još jednog naučnika – Dmitrija Kolkera iz Instituta za lasersku fiziku Sibirskog ogranka Ruske akademije nauka. On je bio u termalnoj fazi raka, ali je odveden iz privatne klinike u moskovski pritvorski centar Lefortovo, gde je preminuo 2. jula, podseća TASS. https://rs.n1info.com/svet/ruski-na...ource=ug.contentexchange.me&ref=widgetnadanas


Šta ovo treba značiti? Pukotina u bezbednosnom sistemu Šojguovog novog SSSR-a ili lažno optuživanje u skladu s tradicijom i praksom starog SSSR-a? Saznaćemo iz naučnikovih memoara iz Sibira :hehe:
Neobicno da je izostavljen glavni deo,
Kradja vojnih tajni u ovom konkretnom slucaju je delo kineza
 
Naučnici su po pravilu ljudi koji dosta razmišljaju. Takvi u totalitarnim sistemima nisu poželjni.
Ako sam pravilno shvatio, Rusija je totalitarni sistem?
Možeš li da mi objasnite šta je totalitarni sistem i po čemu je Rusija totalitarna sistem a Brisel (EU) nije?
Unapred hvala.
 
Ako sam pravilno shvatio, Rusija je totalitarni sistem?
Možeš li da mi objasnite šta je totalitarni sistem i po čemu je Rusija totalitarna sistem a Brisel (EU) nije?
Unapred hvala.
Pa evo recimo, u EU ne dospevaš na 15 godina robije ako kažeš da je Putinov rat protiv ukrajinskog naroda u stvari Rat a ne specijalna operacija
 
Naučnici su po pravilu ljudi koji dosta razmišljaju. Takvi u totalitarnim sistemima nisu poželjni.
zato je tu amerika da ih spasava, kao nacisticke po velikackom ratu,
a ako mogu da se kupe za dzenjgi, jos bolje, mislim u $$$; naravno prvo im se kaze da nisu pozeljni u totalitarnom sistemu, da treba da prebegnu ovamo u slobodu i demokratiju, pa se posle tek te tvrdnje podmazuju sa $$$ - nisi ti dlugi mutav uopste, znas kako se radi biznis :mrgreen: :per: nisi mutav, ali si glup ako verujes u te bajke koje valjas drugima
 
Neće jer kao kukavica pobegao od odgovora.
Pa pitanje nije teško? Mislim, ako nešto tvrdi onda ima relevantne podatke. Samo ih treba podeliti.
Ja ne znam kako nazvati ovu birokratsku gamad u Briselu. Povlače takve poteze da ne vidim nikakvu vezu s mozgom. Na svaku njihovu izjavu o tome da će smanjiti "zavisnost" od nafte i gasa iz Rusije reaguje berza i svaki put sve skuplje. Oni žive i paralelnom sistemu?
Kada vidim onog Borelja, stomak mi se okrene. To je zaista trebalo naći.
I onda, naletom na komentar uvaženog moderatora i ne mogu da verujem?
 
Pa pitanje nije teško? Mislim, ako nešto tvrdi onda ima relevantne podatke. Samo ih treba podeliti.
Ja ne znam kako nazvati ovu birokratsku gamad u Briselu. Povlače takve poteze da ne vidim nikakvu vezu s mozgom. Na svaku njihovu izjavu o tome da će smanjiti "zavisnost" od nafte i gasa iz Rusije reaguje berza i svaki put sve skuplje. Oni žive i paralelnom sistemu?
Kada vidim onog Borelja, stomak mi se okrene. To je zaista trebalo naći.
I onda, naletom na komentar uvaženog moderatora i ne mogu da verujem?
Nema podatke jer moderator namerno širi anti-rusku propagandu.
 

Back
Top