Ruska vojna kancelarija u Beogradu - Geopolitički uticaj velikih sila na region

cetka

Iskusan
Poruka
5.216
Kada je pre dvanaest (možda i više) godina otvarala kancelarija NATO (https://jfcnaples.nato.int/vkv_beograd/arhiva/arhiva-vesti/2019/12godisnjicakancelarije.aspx) ili nakon promena oktobra 2000-te US vojni savetnici, britanski vojni i policijski stručnjaci koji su pri tom bili instalirani u ustanovama MUP i MO (GŠ) nije bilo talasanja i komentara kao što se sada trudi N1 u tekstu http://rs.n1info.com/Vesti/a664102/...analiticari-vojna-neutralnost-poljuljana.html
Svakako da smo ne neutralnost ali neku samosvojnost izgubili tim činom, neka naša lutanja u spoljnjoj politici i danas se nastavljaju a mi prijatelje tražimo uvek u nekim vrlo pouzdanim srbomrscima, da ne idem daleko u prošlost, dovoljna su nam činjenja AV.a koji je podržao Hilari u izborima koja je znamo kako histerično zagovarala antisrpske stavove, do uzimanja za savetnike jednog (opet) osvedočenog srbomsrsca (po delima sudim) Toni Blera.
Neverovatno mije da se u tom periodu dizala galama oko rusko-srpskog humanitarnog centra i diplomatskog statusa. Zapravo to i nije loša galama ali je neprincipijelna jer je pri tom nakon 2000-te dat imunitet NATO soldatima pri prolasku kroz Srbiju istim onima koji su nas par godina pre tga tako zdušno pomagali bombama, krstarećim raketama, kasetnim bombama, grafitnm bombama, koji su tako osakatili našu privredu i uništili elektro sistem (ili tako nekako beše).
Mi smo vojno neutralni ali i ne bismo baš da budemo toliko neutralni, voleli bi smo i sa Rusima i sa Amerima ali i ne bi smo...
Još jedan dokaz da su nakon 2000-te sve vlasti bile marionetske.
 
Kada je pre dvanaest (možda i više) godina otvarala kancelarija NATO (https://jfcnaples.nato.int/vkv_beograd/arhiva/arhiva-vesti/2019/12godisnjicakancelarije.aspx) ili nakon promena oktobra 2000-te US vojni savetnici, britanski vojni i policijski stručnjaci koji su pri tom bili instalirani u ustanovama MUP i MO (GŠ) nije bilo talasanja i komentara kao što se sada trudi N1 u tekstu http://rs.n1info.com/Vesti/a664102/...analiticari-vojna-neutralnost-poljuljana.html
Svakako da smo ne neutralnost ali neku samosvojnost izgubili tim činom, neka naša lutanja u spoljnjoj politici i danas se nastavljaju a mi prijatelje tražimo uvek u nekim vrlo pouzdanim srbomrscima, da ne idem daleko u prošlost, dovoljna su nam činjenja AV.a koji je podržao Hilari u izborima koja je znamo kako histerično zagovarala antisrpske stavove, do uzimanja za savetnike jednog (opet) osvedočenog srbomsrsca (po delima sudim) Toni Blera.
Neverovatno mije da se u tom periodu dizala galama oko rusko-srpskog humanitarnog centra i diplomatskog statusa. Zapravo to i nije loša galama ali je neprincipijelna jer je pri tom nakon 2000-te dat imunitet NATO soldatima pri prolasku kroz Srbiju istim onima koji su nas par godina pre tga tako zdušno pomagali bombama, krstarećim raketama, kasetnim bombama, grafitnm bombama, koji su tako osakatili našu privredu i uništili elektro sistem (ili tako nekako beše).
Mi smo vojno neutralni ali i ne bismo baš da budemo toliko neutralni, voleli bi smo i sa Rusima i sa Amerima ali i ne bi smo...
Još jedan dokaz da su nakon 2000-te sve vlasti bile marionetske.

Naravno da se tada nije talasalo jer koji gazda
dozvoljava potčinjenima
da ga javno pljuju ?

Tada su već svi bili svesni da smo 2000-te zvanično okupirana zemlja,
kolonija kojoj gazde postavljaju prinudne upravnike
koji doduše glume vlast,
isto k'o upravnik skupštine stanara
što se beči na vlasnike stanova,
a pred poslodavcem skida gaće i pre nego mu ovaj zatraži.

Ko se tada radovao što su mu stranci,
okupatori došli u kuću da mu zavode red,
ukoliko nije dobro unovčio to radovanje
ispao je samo glupi idiot bez grama mozga.

Ovo sada otvaranje i tzv ruske kancelarije
ne znam šta tačno znači sem moje intimne reakcije
da ako mi već neko gazduje , 'ajde da bar bude
taj što me prethodno nije tukao,
bombardovao i zatrovao deset sledećih generacija
ukoliko ih toliko bude na ovoj zemlji
uranijumom i kojekakvim još otrovima .

Za početak je i to dovoljno
dok i ako doživimo oslobođenje.

Ako ga uopšte bude kao i volje da se do njega dođe?!
 
Shvaticemo Rusiju za ozbiljnu kada izlobiraju i izdominiraju sa jednom bazom od barem 100 vojnika u Nisu.

Do tada ovu vlast shvatamo za ustasku a Ruse za nemocne po pitanju Srbije.
S tim što moraš da uočiš razliku da su SAD svoju bazu na okupiranom delu Srbije instalirali nasilnim putem dok je politika Rusije u poslednje 3 decenije da otvara baze i vojno interveniše samo na poziv stranih vlada uz obaveznu saglasnost Parlamenta.

Kako u Srbiji vlast tvore nato titoisti dok god bude tako Rusi neće doći.
 
Naravno da se tada nije talasalo jer koji gazda
dozvoljava potčinjenima
da ga javno pljuju ?

Tada su već svi bili svesni da smo 2000-te zvanično okupirana zemlja,
kolonija kojoj gazde postavljaju prinudne upravnike
koji doduše glume vlast,
isto k'o upravnik skupštine stanara
što se beči na vlasnike stanova,
a pred poslodavcem skida gaće i pre nego mu ovaj zatraži.

Ko se tada radovao što su mu stranci,
okupatori došli u kuću da mu zavode red,
ukoliko nije dobro unovčio to radovanje
ispao je samo glupi idiot bez grama mozga.

Ovo sada otvaranje i tzv ruske kancelarije
ne znam šta tačno znači sem moje intimne reakcije
da ako mi već neko gazduje , 'ajde da bar bude
taj što me prethodno nije tukao,
bombardovao i zatrovao deset sledećih generacija
ukoliko ih toliko bude na ovoj zemlji
uranijumom i kojekakvim još otrovima .

Za početak je i to dovoljno
dok i ako doživimo oslobođenje.

Ako ga uopšte bude kao i volje da se do njega dođe?!
 
S tim što moraš da uočiš razliku da su SAD svoju bazu na okupiranom delu Srbije instalirali nasilnim putem dok je politika Rusije u poslednje 3 decenije da otvara baze i vojno interveniše samo na poziv stranih vlada uz obaveznu saglasnost Parlamenta.

Kako u Srbiji vlast tvore nato titoisti dok god bude tako Rusi neće doći.

Ne mogu da budu i nato i titoisti, utuvi to već jednom :D

p.s. interesantno da mi kod tebe ne smeta
što u svaku čorbu trpaš komuniste i titoiste,
bude mi često i smešno ,
valjda jer ne deluješ zao i pokvaren
za razliku od nekih drugih iz kojih izbija
tolika mržnja iz svakog slovca
da ti zgade i život i činjenicu
da sa nekim takvim dišeš isti vazduh .
 
Ne mogu da budu i nato i titoisti, utuvi to već jednom :D

p.s. interesantno da mi kod tebe ne smeta
što u svaku čorbu trpaš komuniste i titoiste,
bude mi često i smešno ,
valjda jer ne deluješ zao i pokvaren
za razliku od nekih drugih iz kojih izbija
tolika mržnja iz svakog slovca
da ti zgade i život i činjenicu
da sa nekim takvim dišeš isti vazduh .

Ne radi se tu više o ideologiji ni o degeneraciji ideologije oličene u titoizmu već o sistemu privilegija i negativnoj selekciji što je njegova tekovina.

A kako Vulin, Brnabićka ili pleme Krkobabić jesu u skoro svakoj čorbi nema potrebe da ih igde trpam, več jesu tamo.

Ako nema nato titoista kako objašnjavaš postojanje Vejvode, Draškovića ili Kandićke?
 
Poslednja izmena:
Navodno za servis migova ... je-bes odnos snaga.

Nato ima bazu a Rusi ovde neku kancelariju :rotf:
Bolje 50m² u Beogradu nego 400m² na Kosovu
Ko je još trčao na Kosovo kad je napuštao selo, majke ti?
Posmatrali Rusi migraciju Bosanaca, linеarnu ali opet migraciju i doneli zaključak, nisu to glupi Klinton Amerikanci....
A za Bosance ne brini, oni se ranije prijavljivali na američke Klinton kurseve.
Ako pobedi Tramp lako će Bosanci Turke promjeniti, привет!
 
Poslednja izmena:
Shvaticemo Rusiju za ozbiljnu kada izlobiraju i izdominiraju sa jednom bazom od barem 100 vojnika u Nisu.

Do tada ovu vlast shvatamo za ustasku a Ruse za nemocne po pitanju Srbije.
Ovu vlast je instalirala CIA, kratko li ti pamćenje? Nasledila prethodne atlantske kursiste.
Mislili u DS-u da uvalu kitu Vučiću a onda se svašta izdešavalo pa DS-u ostalo samo da sedne...разгули...
 
Западна Европа над нашим просторима демонстрира своју супериорност и надмоћ , шефује нашим политичарима и држи их у покорности ..

остало је на народу , да ли ће се покорити и пасти под ноге Хитлеровцима 21 века или ће се против њих борити
 
S tim što moraš da uočiš razliku da su SAD svoju bazu na okupiranom delu Srbije instalirali nasilnim putem dok je politika Rusije u poslednje 3 decenije da otvara baze i vojno interveniše samo na poziv stranih vlada uz obaveznu saglasnost Parlamenta.

Kako u Srbiji vlast tvore nato titoisti dok god bude tako Rusi neće doći.

Istini za volju, Rusi ovde ne bi mogli da intervenišu sve i da ih molimo na kolenima.
 
Ne radi se tu više o ideologiji ni o degeneraciji ideologije oličene u titoizmu već o sistemu privilegija i negativnoj selekciji što je njegova tekovina.

A kako Vulin, Brnabićka ili pleme Krkobabić jesu u skoro svakoj čorbi nema potrebe da ih igde trpam, več jesu tamo.

Ako nema nato titoista kako objašnjavaš postojanje Vejvode, Draškovića ili Kandićke?
Натовце ће лако мрак појести.
 

Back
Top