Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Ruska vlada dala ostavku

Rayela

Legenda
Poruka
59.153
https://www.kurir.rs/planeta/339344...dev-podnosi-ostavku-posle-putinovog-obracanja

RUSKA VLADA RASPUŠTENA: Medvedev podneo ostavku posle Putinovog obraćanja (VIDEO)
PLANETA
15.01.2020. 14:39h
Premijer Rusije Dmitrij Medvedev nakon obraćanja predsednika Rusije Vladimira Putina saopštio da raspušta rusku Vladu.

Pre nego što je Medvedev saopštio da se vlada raspušta, sastao se sa predsednikom.
124 људи прича(ју) о овоме

Po prihvatanju ove odluke, Putin je naložio ministrima da funkcionišu kao privremena vlada dok se nova ne formira.
Kako je naveo premijer, Putin je u obraćanju naciji istakao "fundamentalne" promene u Ustavu.
FOTO: PRINTSCREEN
"Poštovani predsedniče, poštovane kolege, svi ste bili svedoci koju je poruku izneo Vladimir Putin, koji su naši prioriteti i kakve su fundamentalne izmene u Ustavu Ruske Federacije. Ove promene, kada se usvoje, doneće promene ne samo u većem broju članova Ustava, već će uravnotežiti vlast uopšte. Mi kao Vlada dužni smo da omogućimo predsedniku naše zemlje šansu da preduzme sve mere koje su mu na raspolaganju da bi se to sprovelo u delo. S tim u vezi sam i doneo odluku o raspuštanju Vlade", naveo je.
Takođe, istaknuto je da je Putin Medvedevu ponudio poziciju zamenika šefa Saveta bezbednosti Rusije.
Podsetimo, predsedničko obraćanje naciji o stanju u državi održalo se prvi put na početku godine.
Putin je govorio o socijalnim, ekonomskim i tehnološkim problemima sa kojima se zemlja suočava.

Putin je u svom novogodisnjem govoru najavio da bi DUMA i Vlada trebalo da imaju vecu politicku tezinu,
Medvedjev je nepopluran u Rusiji, a sada na ovom novom mestu trebalo bi da bude simpaticniji i da eventualno
on nasledi Putina ( to su naravno spekulacije politickih analiticara).

Rayela

Legenda
Poruka
59.153
To mi u Srbiji mozemo samo da sanjamo... cak je i Rusija za nas Zapad.
To sam i ja pomislia, a kao kruna svega ( naci cu negde i na srpskom tu vest) iranski predsednik Rohani
( ej iranski) najavljuje promene u smislu "mi sluzimo narodu". Koliko sam ja razumela Rusija ce menjati Ustav ( Putin
to naziva velikim promenama), moguce je da ce bataliti prezidijalnu demokratiju ili nesto pola/pola jer za sada Parlament
u Rusiji kao i da ne postoji.

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
12.632
https://www.kurir.rs/planeta/339344...dev-podnosi-ostavku-posle-putinovog-obracanja

RUSKA VLADA RASPUŠTENA: Medvedev podneo ostavku posle Putinovog obraćanja (VIDEO)
PLANETA
15.01.2020. 14:39h
Premijer Rusije Dmitrij Medvedev nakon obraćanja predsednika Rusije Vladimira Putina saopštio da raspušta rusku Vladu.

Pre nego što je Medvedev saopštio da se vlada raspušta, sastao se sa predsednikom.

124 људи прича(ју) о овоме

Po prihvatanju ove odluke, Putin je naložio ministrima da funkcionišu kao privremena vlada dok se nova ne formira.
Kako je naveo premijer, Putin je u obraćanju naciji istakao "fundamentalne" promene u Ustavu.
FOTO: PRINTSCREEN
"Poštovani predsedniče, poštovane kolege, svi ste bili svedoci koju je poruku izneo Vladimir Putin, koji su naši prioriteti i kakve su fundamentalne izmene u Ustavu Ruske Federacije. Ove promene, kada se usvoje, doneće promene ne samo u većem broju članova Ustava, već će uravnotežiti vlast uopšte. Mi kao Vlada dužni smo da omogućimo predsedniku naše zemlje šansu da preduzme sve mere koje su mu na raspolaganju da bi se to sprovelo u delo. S tim u vezi sam i doneo odluku o raspuštanju Vlade", naveo je.
Takođe, istaknuto je da je Putin Medvedevu ponudio poziciju zamenika šefa Saveta bezbednosti Rusije.
Podsetimo, predsedničko obraćanje naciji o stanju u državi održalo se prvi put na početku godine.
Putin je govorio o socijalnim, ekonomskim i tehnološkim problemima sa kojima se zemlja suočava.

Putin je u svom novogodisnjem govoru najavio da bi DUMA i Vlada trebalo da imaju vecu politicku tezinu,
Medvedjev je nepopluran u Rusiji, a sada na ovom novom mestu trebalo bi da bude simpaticniji i da eventualno
on nasledi Putina ( to su naravno spekulacije politickih analiticara).
'оће л' појевтин'т' гАааза ?

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
12.632
Dosta je Rusima da se brukaju toliko resursa a tako slab rast...
A i Kina im tu, znaš ono blam kada ulazis sa vozom u Kinu iz Rusije ide voz i ere SSSR-a 😆
A od granice Kinezi furaju svoje koji jure preko 300 na sat.
Шта нас брига шта се дешава у две најсуровије експлоататорско ливералне пара ројало надри клеро олигархо скаламоције

Преузеле су Р и К примат од САД'а .... у нејнегативнијем утицају на планету и на људски род ....

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
12.700
Dešava se ono o čemu se već par godina priča: Vladimir Vladimirovič napušta položaj 2024. i rešio je da poslednji mandat posveti reformi i stvaranju održivog sistema u Rusiji koji se neće urušavati nakon odlaska jakog cara ili predsednika.

Mnoga predsednička ovlašćenja prenosi na parlament i druge institucije.

Verujem da će jačanja institucija ruskog sistema biti kruna njegove spektakularne vladavine.

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
12.632
Pojma nemam sta taj zli narod koji vodi zlikovac Putin planira i radi, ali me i ne zanima, plus daleko im lepa kuca.
Hrvatskoj i Srbiji, mjesto je u drustvu civiliziranih naroda EU, ne u uniji s narodom koji krase cudne, siljaste glave.
Планира да уведе обавезно истребљене мачака .. Кинези су све куце истребили ...

А Руси ће маце .....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.