Руска салата

Malo sam eksperimentisala kod ruske salate.
Povrće sam držala u cediljki do god se nije ohladilo. Krastavčiće sam dobro ocedila. Mislim da višak vode u povrću i krastavcima salatu napravi vodenom.
Ovaj put nije bila.

- - - - - - - - - -

Da razumem te

i moji nece da jedu zato je nisam spremala bas dugo
ali danas cu sebi da nacinim plezir moram samo do prodavnice po ovim kijametu
pa ne znam koliko je realno da cu bas danas da je probam:lol:

Mene su jednom sa tom salatom poslužili i jedva sam je pojela. Ne volim taj ukus i jedva sam gutala. Pojela sam sve, red je ali mi nikako nije prijala.
 
Da ja sam cedila povrce ali krastavce nisam
ipak stavila aam
pakovanje povrca iz lidla
3 kuvana jaja
250 gr sunke
dve kese majoneza vital 200 gr
i osam kiselih krastavčića
možda bi iseckala jos koji da ih je bilo u tegli
Pavlaku nisam stavila ne znam ni ja zasto ali sledeci put hocu jer imam utisak da pavlaka moze da oplemeni ukus
dok je bila topla cinilo mi se da je tecna ali kad je provela nekoliko sati u frizideru izgledala je kao prava:lol:

- - - - - - - - - -

Ukus je bio perfektan
 
Da ja sam cedila povrce ali krastavce nisam
ipak stavila aam
pakovanje povrca iz lidla
3 kuvana jaja
250 gr sunke
dve kese majoneza vital 200 gr
i osam kiselih krastavčića
možda bi iseckala jos koji da ih je bilo u tegli
Pavlaku nisam stavila ne znam ni ja zasto ali sledeci put hocu jer imam utisak da pavlaka moze da oplemeni ukus
dok je bila topla cinilo mi se da je tecna ali kad je provela nekoliko sati u frizideru izgledala je kao prava:lol:

- - - - - - - - - -

Ukus je bio perfektan

Mi nismo pojeli svu juče i mogu ti reći da je baš čvrasta.
U frižideru se stegne.

Nije tema ali da najavim da ću za Božić uz praseće pečenje spremati mimozu salatu. Tu najviše volim.
 
i svi kuvani sastojci moraju biti skroz ohladjeni
i ocijedjeni

Pa ovo se, valjda, podrazumeva. Necu valjda majonez da stavljam preko vruceg povrca da mi se sve rastopi? z:D z:D z:D

Povrce se ocedi, malo rashladi na sobnoj temperaturi, onda u frizider na sat-dva, i tek onda salata moze da se sprema.

Sto se kiseline tice, ne bih je dodavao u rusku salatu. Dovoljno je to sto omeksaju krastavcici pa puste sok.
 
Ја не стављам лимун и павлаку, а опет нема укус бљутавог малтера.

За мој укус довољно је киселости коју дају краставчићи, јер они томе и служе.
 
Па, добро, ствар укуса, ја само кажем да мени није бљутаво, јер ја не волим кисело баш нешто.
 
Ovo je odlicno jer mozemo videti koliko razlicitih varijacija postoji. Ovde sam prvi put cuo za limun, piletinu, pavlaku itd.

Al' ima nesto i u tome kako ljudi/gosti naviknu da jedu pa se onda mora odrzati ta tradicionalna receptura kuce.
 

Back
Top