Ruska hrana je nešto ubedljivo najgore što sam probala

Руска храна је више здравија од српске пошто рибу поготово харингу много више једу. Селјотку обожавају ,то је усољена риба..
Капћониј (димљени) сир ми је симпатичан.
Боршч је сличан нашем слатком купусу али по мени укуснија руска варијанта, служи уз кувано месо обично пилетина..
Манти... Укусно јело спрема се на пари у спец.лонцу Мантоварки. Лепјошке, у Босни зову преврате, укусне са мармеладом. Сарме наше немају али имају нешто слично али уместо у од киселог купуса праве од слатког листа купуса. Наше сарме су далеко укусније. Пирошки укусни. Плов је слично нашем јелу пиринач и месо пилетина... Уз селјотку највише обожавају Хељду зову је грјећка.. фантастичан укус... после динстања обавезно се стави малчице маслаца. Пију црни чај обавезно са млеком. Да и воле шашлик...месо на ражњићима.

Лепа је руска храна али мени је у благој предности српска јер је јача, зачињенија...
 
evo,proslo je dosta vremena,mislio sam da necu ali je to jace od mene.znaci nista zlonamerno samo bih hteo sebi da objasnim,ovako matorom.koji je bio motiv otvaranja ove teme sa tako bombasticnom i tendenciononistickom namerom.svako ima pravo da ima svoj stav i misljenje ali bas ovaj nacin.da li je ta mrznja,koja je nedvosmisleno prisutna i koju je autor pokazao u samom naslovu teme.sta se dogodilo toj mladoj osobi,da na taj nacin ,iznese mrznju,da, mrznju a ne netrpeljivost, prema rusiji.kakva je skrivena iskustva dozivela tamo na putu?Sta joj se to tamo dogodilo? ili su motivi sasvim drukciji - priroda njenog posla kao novinar u jednoj firmi koja se bavi medijima i koja je poznata po svom nacinu i kvalitetu rada?
 

Back
Top