RUSKA FATAMORGANA SRBIJE

Moreplovka....

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.023
Gde god da se nađete u Srbiji, igla na kompasu će ukazivati na Istok, na “slovensku braću”. Ne prođe ni jedan dan, a da vlada ne pohvali “postojanost Moskve”: Rusija oštrim rečima upozorava na kršenje međunarodnog prava i na balkanski požar koji će nastati zbog nezavisnosti Kosova. Kremlj je nesebičan spasilac međunarodnog prava? Takav epitet predsedniku Putinu, čiju sliku Srbi nose na demonstracijama poput ikone, ne može da oduzme čak ni srpski premijer Koštunica. A ako je Rusiji toliko stalo do stabilnosti u regionu, zašto je 2003. godine povukla svoje trupe sa Kosova? Ne, za Moskvu je Kosovo jednostavno poklon: bez rizika Rusija može da ljuti Zapad kako joj se prohte. Ali, ova pomoć Beogradu neće biti besplatna. Ruski medved će pokušati da sakupi što više meda, recimo prilikom privatizacija.

(Die Presse)
 
Ne vidim razliku u "skupljanju meda" izmedju zapada i Rusije,ustvari ako treba da biram,neka budu ipak Rusi.Malo ravnoteze i u ekonomiji ne bi bilo na odmet.Jedino me plasi da ne bude samo sakupljanje poena kao i `99.Ali nadam se da Putin ipak nije Jeljcin.
 
Ruski medved će pokušati da sakupi što više meda, recimo prilikom privatizacija.

Ma ruski medved je i ruska stipsa........ako moze nesto na tu, bratsku foru da mazne, hoce vrlo rado...

Inace, gde god su rusi konkurisali u tenderima , dali su najlosije uslove....ali vazno je da su se dogovarali sa mlohavim degenerikom......ko Deripaska oko Bora.....

Nema ruskih investicija.....rusija ne da na srbiju ni kopejku......
Zato smo dobili juce MILIJARDU DOLARA BESPOVRATNE pomoci od EU........pa ti vidi....
 
Ma ruski medved je i ruska stipsa........ako moze nesto na tu, bratsku foru da mazne, hoce vrlo rado...

Inace, gde god su rusi konkurisali u tenderima , dali su najlosije uslove....ali vazno je da su se dogovarali sa mlohavim degenerikom......ko Deripaska oko Bora.....

Nema ruskih investicija.....rusija ne da na srbiju ni kopejku......
Zato smo dobili juce MILIJARDU DOLARA BESPOVRATNE pomoci od EU........pa ti vidi....


Pa naravno. Ni sa Luk oil-om se nisu baš proslavili. Ali pokušavaju i dalje.:wink:
 
Gasprom želi većinski kapital u NIS-u

Beta
Gasprom želi da učestvuje u privatizaciji NIS-a i da kupi većinski paket akcija, izjavio je potrparol ruske naftne kompanije Sergej Kuprijanov.

U intervjuu za beogradski dnevni ekonomski list Biznis on je rekao da je Gasprom o tim namerama informisao Vladu Srbije i da sada očekuje odgovor.

Na pitanje da li bi ruska kompanija kupila manjinski paket, Kuprijanov je rekao da je Gasprom "spreman da razmotri svaku varijantu privatizacije" koju predloži srpska vlada, ali da "smatra da je kupovina kontrolnog paketa najbolje rešenje za strateškog investitora".

"NIS zahteva značajnu rekontrukciju i modernizaciju i ta činjenica bi trebalo da bude uzeta u obzir pri određivanju cene kompanije", rekao je on.

Gasprom bi, ukoliko kupi NIS, kako je naveo Kuprijanov, bio zainteresovan za izgradnju efikasne, savremene kompanije koja će biti konkurentna na evropskom tržištu.

On je rekao da je u planu da "konačna razrada" projekta Južzni potok bude završena do kraja 2008. godine, nasvodeći da se trenutno razmatraju dve moguće maršrute - severna i južna, koje bi se protezale preko teritorije članica Evropske unije.

"Odluku o konačnoj maršruti i obimu gasovoda nameravamo da usaglasimo sa tehničko-ekonomskim uslovima projekta, koji će izvesti Gasprom i italijanska kompanija Eni", rekao je porptarol ruske naftne kompanije, jedne od tri najveće u svetu.
 
kako da ne.
ja mislim da cje bar podjednako da pokazuje i na zapad.
to ti je nasha realnost, uvek jurimo za nekim silama, mesto da stanemo i postanemo svesni sebe.
tako cje nas jahati i kurta i murta.

Кад ћете коначно схватити да не "јуримо" ми за њима, него је управо - обратно.

Ми, све и да хоћемо, немамо баш много маневарског простора да "станемо и постанемо свесни себе".

Сем, ако верујете у бајке о "несврстаности", и "неутралности", без претходне сагласности и договора "великих".
 
Gazprom zeli...........pa zeli i Deripaska, najbogatiji rus, pa dao smesnu ponudu za Bor.:)

Naravno , rekao sam da rusi zele........samo ako moze bez kinte.......:)

Neka neko od rusofila nabroji tri firme koje su kupili rusi ......:)
Neka neko od rusofila nabroji dva projekta , gde su rusi nekom kopejkom pomogli srbiju??:)
 
Кад ћете коначно схватити да не "јуримо" ми за њима, него је управо - обратно.

Ми, све и да хоћемо, немамо баш много маневарског простора да "станемо и постанемо свесни себе".

Сем, ако верујете у бајке о "несврстаности", и "неутралности", без претходне сагласности и договора "великих".

Pa ti rece da se neces oglasavati na mojim temama....Karakter nema sta!
 
Gazprom zeli...........pa zeli i Deripaska, najbogatiji rus, pa dao smesnu ponudu za Bor.:)

Naravno , rekao sam da rusi zele........samo ako moze bez kinte.......:)

Neka neko od rusofila nabroji tri firme koje su kupili rusi ......:)
Neka neko od rusofila nabroji dva projekta , gde su rusi nekom kopejkom pomogli srbiju??:)



Potpuno, ali potpuno si u pravu.

I kad ja poredim ovu vrstu njihove pomoći (ekonomsku ili vojnu, sasvim svejedno) sa istom takvom pomoći 1999. meni kažu da ja ne razumem odnos snaga 2007 u svetu.

Isto tako su i 99. protestovali, pretili svim i svačim, a na kraju se ništa od toga nije desilo.

Zašto bi sada bilo drugačije? Skoro sam sigurna da i neće biti.
 
Кад ћете коначно схватити да не "јуримо" ми за њима, него је управо - обратно.

Ми, све и да хоћемо, немамо баш много маневарског простора да "станемо и постанемо свесни себе".

Сем, ако верујете у бајке о "несврстаности", и "неутралности", без претходне сагласности и договора "великих".
i ja sam mali chovek i podlozhan 'vecjima' i zavisan od njih, shto apsolutno ne znachi da nemam shansu da budem slobodan.
ne pricham o nesvrstanosti i neutralnosti. samo pricham o tome da nemamo shansu da budemo shto jesmo dok jurcamo na istok i zapad, a gazimo po sebi. svaka ideja sa strane, svaka shusha mozhe da nas obrlati, svoje vladare skidamo i ubijamo tokom cele istorije, klanjamo se englezima, pa onda se klanjamo rusima, ... i naravno da nemamo 'manevarskog prostora'.

yabadabadu:
Zato smo dobili juce MILIJARDU DOLARA BESPOVRATNE pomoci od EU........pa ti vidi...
bespovratna, a?
samo ti misli da se necje naplatiti. ovako il onako. :mrgreen:
 
Pa ti rece da se neces oglasavati na mojim temama....Karakter nema sta!
Не "оглашавам се на твојој теми", већ одговарам неком другом, ко то заслужује.

Уосталом, одакле ти идеја да сам то рекла?

Ја сам рекла да нећу одговарати - теби, на ТВОЈЕ ПОСТОВЕ. Чега се доследно држим. А шта је важно "чија је тема"?

Теме су ионако - опште.

И, уосталом - шта је тебе брига где и како се ја појављујем овде на Форуму.

Дакле, заправо само понављам: - одхеби.

Немам времена ни воље да се замајавам с искомплексираним ликовима као што си ти.

Збогом.
 
i ja sam mali chovek i podlozhan 'vecjima' i zavisan od njih, shto apsolutno znachi da nemam shansu da budem slobodan.
ne pricham o nesvrstanosti i neutralnosti. samo pricham o tome da nemamo shansu da budemo shto jesmo dok jurcamo na istok i zapad, a gazimo po sebi. svaka ideja sa strane, svaka shusha mozhe da nas obrlati, svoje vladare skidamo i ubijamo tokom cele istorije, klanjamo se englezima, pa onda se klanjamo rusima, ... i naravno da nemamo 'manevarskog prostora'.
Добрим делом си и сам у овом посту заправо добро описао где леже ти узроци, што, како кажеш, "јурцамо... а газимо по себи".

Управо нас те околности, што смо у (не) прилици да се "клањамо", праве таквима.

А, "клањамо се", то је оно што сам ја рекла - зато што - морамо, јер они нас "јуре", другим речима - преко нас се међусобно боре за своје интересе.
 
samo glupanderi misle da tzv. EU daje bilo sta dzabe. bombardovali nas razrusili nam zemlju, okupirali 15% drzave , i sad da nam pokazu da su dobri, dace nam milijardu do 2015 godine, a to sto su nam napravili sto direktne sto indirektne stete u vrednosti preko 300 milijardi to nema veze.

Pa samo Rudarski kombinat Trepca je 1998 godine ostvario izvoz u iznosu od preko 2 milijarde dolara i sada te pare mesto da idu u budzet Srbije idu u budzet NATO zlikovaca! Znaci samo Trepcu sto su nam oteli , mi smo u buli od te bagre NATO zlikovacko-zlocinacke PREKO 15 milijardi dolara za ovih 8 godina NATO okupacije!

Al ne mozes ti to debilima objasniti.

Ovo cemu se raduju ididudumigi i registra je isto kao da vam neko upadne u kucu, demolira je, siluje vam zenu, okupira jedan sprat od kuce pa vas posle vodi na rucak u lokalnu kafanu -- a vi srecni

Uzmem ti 3 dzaka jabuka pa te posle castim sa 2 oraha.

Hvala Bogu, toliko glup nisam.
 
samo glupanderi misle da tzv. EU daje bilo sta dzabe. bombardovali nas razrusili nam zemlju, okupirali 15% drzave , i sad da nam pokazu da su dobri, dace nam milijardu do 2015 godine, a to sto su nam napravili sto direktne sto indirektne stete u vrednosti preko 300 milijardi to nema veze.

Pa samo Rudarski kombinat Trepca je 1998 godine ostvario izvoz u iznosu od preko 2 milijarde dolara i sada te pare mesto da idu u budzet Srbije idu u budzet NATO zlikovaca! Znaci samo Trepcu sto su nam oteli , mi smo u buli od te bagre NATO zlikovacko-zlocinacke PREKO 15 milijardi dolara za ovih 8 godina NATO okupacije!

Al ne mozes ti to debilima objasniti.

Ovo cemu se raduju ididudumigi i registra je isto kao da vam neko upadne u kucu, demolira je, siluje vam zenu, okupira jedan sprat od kuce pa vas posle vodi na rucak u lokalnu kafanu -- a vi srecni

Uzmem ti 3 dzaka jabuka pa te posle castim sa 2 oraha.

Hvala Bogu, toliko glup nisam.

A ti si sam glupander ako mislis da bilo ko misli da EU daje sve za dzabe!!!
 
Ropero, momak, shvati jedno! Ni ja, niti bilo ko ovde (valjda) ne misli da je Amerika ovde zbog mrznje prema Srbima! I mi dobro znamo sta je Trepca i koliki potencijal to nalaziste pa i celo Kosovo ima! Dobro znamo da je i to jedan od razloga njihovog "prisustva"! Jedino u cemu se razlikujemo jeste sto ti mislis da Srbija moze da stane njima na put, a mi ostali da je to nemoguce! I umesto da podrzavamo tvoje nacelo "bolje mrtav nego sluga", ja se bar vodim da drugog izbora osim sluge u ovom trenutku nemamo, da bi smo mozda jednog dana izdigli odatle! Vidis, ja i ne pomisljam da sam mrtav! Cak mi je u podsvesti da jednog dana budem neko! Tebi je i svest i podsvest da budes NIKO!!!
 
Не "оглашавам се на твојој теми", већ одговарам неком другом, ко то заслужује.

Уосталом, одакле ти идеја да сам то рекла?

Ја сам рекла да нећу одговарати - теби, на ТВОЈЕ ПОСТОВЕ. Чега се доследно држим. А шта је важно "чија је тема"?

Теме су ионако - опште.

И, уосталом - шта је тебе брига где и како се ја појављујем овде на Форуму.

Дакле, заправо само понављам: - одхеби.

Немам времена ни воље да се замајавам с искомплексираним ликовима као што си ти.

Збогом.

Baba jel ti u svakoj corbi moras da budes mirodjija?Vrati se svojim receptima koje postujes...to ti bolje ide.Tvoji postovi jedino obiluju suvisnim znakovima interpunkcije,homonimima,sinonimima..Ionako nista pametno ne kazes.Vise vremena izgubis na prelazak u drugi red..nego li na sadrzaj posta.Ipak tema je moja...to ne mozes da negiras...Kad neko kaze da ce me zaobilaziti treba da bude dosledan..ili bar da pokusa.
 
Добрим делом си и сам у овом посту заправо добро описао где леже ти узроци, што, како кажеш, урцамо... а газимо по себи".

Управо нас те околности, што смо у (не) прилици да се "клањамо", праве таквима.

А, "клањамо се", то је оно што сам ја рекла - зато што - морамо, јер они нас уре", другим речима - преко нас се међусобно боре за своје интересе.

Ovo je high lights :( Izdvojila sam najpametnije detalje iz tvog posta.
 
Ropero, momak, shvati jedno! Ni ja, niti bilo ko ovde (valjda) ne misli da je Amerika ovde zbog mrznje prema Srbima! I mi dobro znamo sta je Trepca i koliki potencijal to nalaziste pa i celo Kosovo ima! Dobro znamo da je i to jedan od razloga njihovog "prisustva"! Jedino u cemu se razlikujemo jeste sto ti mislis da Srbija moze da stane njima na put, a mi ostali da je to nemoguce! I umesto da podrzavamo tvoje nacelo "bolje mrtav nego sluga", ja se bar vodim da drugog izbora osim sluge u ovom trenutku nemamo, da bi smo mozda jednog dana izdigli odatle! Vidis, ja i ne pomisljam da sam mrtav! Cak mi je u podsvesti da jednog dana budem neko! Tebi je i svest i podsvest da budes NIKO!!!

u pravu si!
 

Back
Top