Ruska crkva o oblačenju žena

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mrseverac

Zainteresovan član
Poruka
183
Jel ovo XXI vek ili srednji vek?


Moda po kleru
Sveruska pravila oblačenja za dame proleće-zima
e-Novine

Visoki zvaničnik Ruske pravoslavne crkve u utorak je predložio uvođenje “sveruskog pravila oblačenja” osuđujući žene koje izlaze iz kuće “obojene kao klovnovi” i “mešaju ulicu sa striptizom”, piše The New York Times.

Protojerej Vsevolod Čaplin je nedavno razbesneo ženske grupe svojim komentarima o ženskoj skromnosti. Na decembarskom okruglom stolu o međuljudskim odnosima, on je rekao da žene koje oblače mini suknje mogu da isprovociraju ne samo muškarce sa Kavkaza, većinski muslimanskom regionu, “nego i same Ruse”.

“Ukoliko je ona pijana povrh svega, ona će muškarca isprovocirati još više”, rekao je on. “Ukoliko ona aktivno traži kontakt ne treba da bude iznenađenja ako se taj kontakt završi sa silovanjem, to je sve njena krivica”.

Feministkinje su započele seriju protesta i peticija protiv oca Čaplina, koji je bio portparol Ruske pravoslavne crkve i sada važi za jednog od najbližih saradnika patrijarha Kirila I. Čaplin je uzvratio u utorak oštrim saopštenjem da provokativno oblačenje vodi do “kratkog braka”, koji je praćen teškim razvodima, uništavanjima dečijih života sve do samoće, ludila i životnog kraha”. On smatra da oblačenje nije intimno lično pitanje i izražava nadu da će Rusija uskoro biti mesto gde oskudno odevenim ženema i muškarcima u trenerkama neće biti dozvoljen pristup javnim mestima.

“Vi mislite da je to utopija?”, kaže on. “Ali, moraćete da se naviknete na to uskoro”

Njegovi komentari su posebno oporo zvučali u Moskvi, gde žene ratnici hodaju kroz arktičku zimu u štiklama i koktel suknjama. Tamošnji komentatori su na ideju protojereja reagovali šokom i sa velikom dozom sarkazma.

“Nije dobro za žene da nose samo jednu haljinu – to se odavno smatra za incident”! napisao je Anton Orek, komentator moskovske radio stanice Ekho. “Minimum tri haljine nosite jednu preko druge, to se u potpunosti poklapa sa dres kodom dobroodgojene Ruskinje.

Ljudmila Aleksejeva, predsednica moskovskog Helsinškog odbora, organizacije za odbranu ljudskih prava, nazvala je predlog “besmislicom”.

“Sledeće što će reći je da žena ne sme da stavlja karmin na usne”, kaže ona za New York Times.

Crkva je, međutim, bila oprezna u zvaničnim komentarima. Vladimir Vigiljanski, patrijarhov glavni portparol, je rekao da predlog za pravila oblačenja ne postoji ni u jednom crkvenom dokumentu. On je ipak dodao da “ukoliko mlada žena zna da je ljudi gledaju popreko i smatraju je otpadnikom, ona se neće oblačiti na onaj način na koji se danas mnoge oblače”, rekao je on za rusku novinsku agenciju RIA Novosti.

Pravoslavna crkva ima sve jači glas u ruskom društvu a njihova načela su blisko povezana sa aktuelnom politikom vlasti u zemlji. Kiril je takođe učinio dosta kako bi se približio mladima preko nacionalističkih poruka i skupova koji su nekad podsećali na okupljanja organizacije Naši, omladinskog pokreta bliskog Kremlju.

Protojerej Vsevolod Čaplin, jedan od njihovih spiritualnih vođa, jednom prilikom je predložio pokretanje mreže “pravoslavnih noćnih klubova” gde bi se mladi ljudi mogli okupljati.

http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/44028-Sveruska-pravila-oblaenja-dame-prolee-zima.html
 
danas sam procitala da je pre pada berl. zida bilo manje prostitucije u istocnim zemljama jer je bilo posla, bilo para, dostupna kontracepcija... (bilo posla pa ni zene nisu morale da budu prostitutke). za razliku od sadasnjeg stanja... tj bilo je dovoljno slobodnog seksa da prostitucija nije bila mnogo interesantna (uvek je ima ali u razlicitoj meri)

je l to vama zvuci OK teorija? (ovo je neka aktivistkinja, novinarka, pisala)
 
Jel ovo XXI vek ili srednji vek?


Moda po kleru
Sveruska pravila oblačenja za dame proleće-zima
e-Novine

Visoki zvaničnik Ruske pravoslavne crkve u utorak je predložio uvođenje “sveruskog pravila oblačenja” osuđujući žene koje izlaze iz kuće “obojene kao klovnovi” i “mešaju ulicu sa striptizom”, piše The New York Times.

Protojerej Vsevolod Čaplin je nedavno razbesneo ženske grupe svojim komentarima o ženskoj skromnosti. Na decembarskom okruglom stolu o međuljudskim odnosima, on je rekao da žene koje oblače mini suknje mogu da isprovociraju ne samo muškarce sa Kavkaza, većinski muslimanskom regionu, “nego i same Ruse”.

“Ukoliko je ona pijana povrh svega, ona će muškarca isprovocirati još više”, rekao je on. “Ukoliko ona aktivno traži kontakt ne treba da bude iznenađenja ako se taj kontakt završi sa silovanjem, to je sve njena krivica”.

Feministkinje su započele seriju protesta i peticija protiv oca Čaplina, koji je bio portparol Ruske pravoslavne crkve i sada važi za jednog od najbližih saradnika patrijarha Kirila I. Čaplin je uzvratio u utorak oštrim saopštenjem da provokativno oblačenje vodi do “kratkog braka”, koji je praćen teškim razvodima, uništavanjima dečijih života sve do samoće, ludila i životnog kraha”. On smatra da oblačenje nije intimno lično pitanje i izražava nadu da će Rusija uskoro biti mesto gde oskudno odevenim ženema i muškarcima u trenerkama neće biti dozvoljen pristup javnim mestima.

“Vi mislite da je to utopija?”, kaže on. “Ali, moraćete da se naviknete na to uskoro”

Njegovi komentari su posebno oporo zvučali u Moskvi, gde žene ratnici hodaju kroz arktičku zimu u štiklama i koktel suknjama. Tamošnji komentatori su na ideju protojereja reagovali šokom i sa velikom dozom sarkazma.

“Nije dobro za žene da nose samo jednu haljinu – to se odavno smatra za incident”! napisao je Anton Orek, komentator moskovske radio stanice Ekho. “Minimum tri haljine nosite jednu preko druge, to se u potpunosti poklapa sa dres kodom dobroodgojene Ruskinje.

Ljudmila Aleksejeva, predsednica moskovskog Helsinškog odbora, organizacije za odbranu ljudskih prava, nazvala je predlog “besmislicom”.

“Sledeće što će reći je da žena ne sme da stavlja karmin na usne”, kaže ona za New York Times.

Crkva je, međutim, bila oprezna u zvaničnim komentarima. Vladimir Vigiljanski, patrijarhov glavni portparol, je rekao da predlog za pravila oblačenja ne postoji ni u jednom crkvenom dokumentu. On je ipak dodao da “ukoliko mlada žena zna da je ljudi gledaju popreko i smatraju je otpadnikom, ona se neće oblačiti na onaj način na koji se danas mnoge oblače”, rekao je on za rusku novinsku agenciju RIA Novosti.

Pravoslavna crkva ima sve jači glas u ruskom društvu a njihova načela su blisko povezana sa aktuelnom politikom vlasti u zemlji. Kiril je takođe učinio dosta kako bi se približio mladima preko nacionalističkih poruka i skupova koji su nekad podsećali na okupljanja organizacije Naši, omladinskog pokreta bliskog Kremlju.

Protojerej Vsevolod Čaplin, jedan od njihovih spiritualnih vođa, jednom prilikom je predložio pokretanje mreže “pravoslavnih noćnih klubova” gde bi se mladi ljudi mogli okupljati.

http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/44028-Sveruska-pravila-oblaenja-dame-prolee-zima.html
Eh, pravoslavni talibani... šta reći. :roll:
Primetimo da su izgleda Rusi pravoslavne veroispovesti neke nekontrolisane zveri koje je u stanju da isprovocira bilo šta... nije da sam iznenađen ovim stavom, al' me iznenađuje što se ruski muškarci pravoslavne veroispovesti ne pobune kada ih crkveni velikodostojnik predstavlja kao derlad koja nisu u stanju da se kontrolišu. Il' možda vole da siluju, pa im ovakva blajezganja dođu kao dobrodošlo opravdanje za nastranosti? :think:

Inače, kad se već pominje patrijarh Kiril I, on je poznat po svojim antislovenskim sentimentima, koje javno iznosi. Nije nikakvo iznenađenje što blisko sarađuje sa RKC, velikim neprijateljem slovenskih naroda.
 
danas sam procitala da je pre pada berl. zida bilo manje prostitucije u istocnim zemljama jer je bilo posla, bilo para, dostupna kontracepcija... (bilo posla pa ni zene nisu morale da budu prostitutke). za razliku od sadasnjeg stanja... tj bilo je dovoljno slobodnog seksa da prostitucija nije bila mnogo interesantna (uvek je ima ali u razlicitoj meri)

je l to vama zvuci OK teorija? (ovo je neka aktivistkinja, novinarka, pisala)
Pa kako se uzme, ne baš do kraja. Stoji da se ranije živelo bolje i da prostuticija nije bila raširena koliko danas.
Istočna Nemačka je bila znatno zdravije društvo u smislu da nije bilo medija koji su debilizovali narod i postavljali trendove koje danas narod sledi kao beslovesne ovce.
Pri tome, u istočnoj Nemačkoj su održavane izvesne etičke i moralne vrednosti koje su odbačene sa ujedinjem i uvođenjem robovlasničkog kapitalizma.
 
danas sam procitala da je pre pada berl. zida bilo manje prostitucije u istocnim zemljama jer je bilo posla, bilo para, dostupna kontracepcija... (bilo posla pa ni zene nisu morale da budu prostitutke). za razliku od sadasnjeg stanja... tj bilo je dovoljno slobodnog seksa da prostitucija nije bila mnogo interesantna (uvek je ima ali u razlicitoj meri)

je l to vama zvuci OK teorija? (ovo je neka aktivistkinja, novinarka, pisala)

ako se nema posla i nema para, ko plaća tim prostitukama?
pa i prostitucija je slobodan sex, stvar izbora, tačnije.
 
Lupeta pop. Nego, neka ode da propoveda to po klubovima u vlasništvu ruskih krimosa, pripreti prokletstvom...pa će kukom da ga pecaju iz Neve.
Kad popovi počnu da lupetaju treba otvoriti oči i obratiti pažnju na moguće skupljanje rulje hrišćanskih talibana, pošto u takvim situacijama imaju tendenciju da počine svakakve monstruoznosti. Ja ne bih tako olako otpisivao nešto šta izjavljuje portparol RPC, koji je veoma blizak sadašnjem patrijarhu. Naročito ne, ako se uzmu u obzir stavog tog patrijarha.
 

a-kolekciju-prolece-l.jpg
 
Што се облачења тиче, руска црква није измислила никакву топлу воду у бојлеру, постоји правило облачења за хришћане и хришћанке, и то не само када иду у храмове, већ и у свакодневном животу. Онај ко је хришћанин се тога придржава.
 
Што се облачења тиче, руска црква није измислила никакву топлу воду у бојлеру, постоји правило облачења за хришћане и хришћанке, и то не само када иду у храмове, већ и у свакодневном животу. Онај ко је хришћанин се тога придржава.
Tako je to kad drkаdžije krenu da određuju šta ko i kako treba da radi.
 
Правила постоје у свакој сфери, на овај или онај начин. Хришћанин бира свесно да буде хришћанин и да се придржава свога веровања и свега што иде уз то, односно труди се, као што рекох та правила постоје много пре ове изјаве, и хришћани широм света их се придржавају, сада што су званичне државне јеретичке цркве толерисале свакакво понашање и облачење које је далеко од хришћанскога живота, то је њихов проблем, па сада морају да дају некаква саопштења како хришћанке треба да се облаче. Свашта! Па у Цркву када иде, жена мора да има мараму преко главе, дугу сукњу, покривене руке..Другачије и не може да уђе у Цркву. Ове квазиправославне су допуштале све и свашта.
 
Зато што су хришћанке, и молим модератора да реагује јер дотични, Зазијавало, вређа верска осећања хришћана. Можемо дискутовати о поступку дотичне цркве, али без увреда, молим!!! Овакве изјаве су недопустиве!!!
 
Ako postoje uvrede, onda su usmerene na žene koje crkva pokušava da predstavi kao seksualne objekte koji izvan radnje ne smeju da budu bez neprozirne ambalaže, kao i na muškarce u kojima vidi samo nekakve prikrivene seksualne manijake od kojih se ženski rod može odbraniti samo brižljivim upakivanjem.
 
Постоје увреде са твоје стране, јер прво, вређају хришћанке које поштују одређене вредности и које саме и са срећом воде хришћански живот и неке од њих познајем и лично, вређа мене јер поштујем хришћански морал, своју Истинску Цркву и своје свештенике који нису манијаци нити чудаци, и не носе спаваћице, такође, нисам блејач, итд. Дакле, ја теби не спорим да будеш атеиста, али то што ти износиш јесте директна увреда и понижавање и поново молим модератора да реагује. Ако не волиш РПЦ то је твоја ствар. Ја нисам припадник ни РПЦ ни СПЦ, али ЈЕСАМ православац и такве твоје изјаве су против православног морала као таквог и подпадају и под удар закона.
 
...
Primetimo da su izgleda Rusi pravoslavne veroispovesti neke nekontrolisane zveri koje je u stanju da isprovocira bilo šta... ...

Скоро сам сигуран да постоје моменти када чекате да нека, било каква, медијска бубуљица објави нешто као ово, вест, па се мало као чуде, како то...а онда крећете у генерализацију какву не дозвољавате према вашој вери.
Јадно.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top