Komunistkinja
Buduća legenda
- Poruka
- 48.824
Сукоб полиције и седамдесетак навијача на трибинама "Ла Кок Арене" у Талину који се догодио у 17 минуту сусрета репрезентација Србије и Естоније изазива бројне спекулације.
Спекулише се да су групу чинили естонски Руси, и група руских навијача који су стигли из Санкт Петербурга да подрже "орлове". Ова прилика је искоришћена да се потенцира заједништво између два народа.
Навијачи су ушли заједно на стадион, носећи транспаренте на којима су биле исписане поруке о повезаности Србије и Русије.
Естонска полиција саопштава да је са стадиона удаљено 73 људи. Дошло је до сукоба са полицијом која тврди да је реаговала плашећи се за безбедност одигравања меча. Око седамдесет људи је приведено, код њих је нађено хладно оружје и десетак бакљи.
Занимљиво је да је естонска полиција приводила и људе испред стадиона који су постављали транспаренте посвећене заједништву руског и српског народа.
Сви приведени су пуштени, а данашњи медији пишу да ће бити поднете пријаве против Руса који живе у Естонији.
Изгледа да је данас Русима збрањено да буду Срби као и обрнуто у Србији ,Србима забрањено да буду Руси.
http://www.rts.rs/page/stories/ci.html
Спекулише се да су групу чинили естонски Руси, и група руских навијача који су стигли из Санкт Петербурга да подрже "орлове". Ова прилика је искоришћена да се потенцира заједништво између два народа.
Навијачи су ушли заједно на стадион, носећи транспаренте на којима су биле исписане поруке о повезаности Србије и Русије.
Естонска полиција саопштава да је са стадиона удаљено 73 људи. Дошло је до сукоба са полицијом која тврди да је реаговала плашећи се за безбедност одигравања меча. Око седамдесет људи је приведено, код њих је нађено хладно оружје и десетак бакљи.
Занимљиво је да је естонска полиција приводила и људе испред стадиона који су постављали транспаренте посвећене заједништву руског и српског народа.
Сви приведени су пуштени, а данашњи медији пишу да ће бити поднете пријаве против Руса који живе у Естонији.
Изгледа да је данас Русима збрањено да буду Срби као и обрнуто у Србији ,Србима забрањено да буду Руси.
http://www.rts.rs/page/stories/ci.html
Poslednja izmena:



Изглед само поједини Срби још не знају да смо заправо Руси,Русима је то одавно јасно