Rusija zabranila međunarodni LGBTQ+ pokret kao "ekstremistički"

Moja očekivanja su prevazidjena
Oh No Facepalm GIF by Golden Globes

Znao sam da Putin to može

U sustini, ovo ti je prava priča:

- Za sebe tvrde da su heteroseksualci.
- Ubedjeni su da je seksualna orijentacija stvar izbora, i da lako covek moze da se zavede pa da prestane da se lozi na zene nego da pocne na muskarce.
- Posto to, naravno, nije tako - jedino logicno objasnjenje zasto oni to tako misle je da polaze od sebe, cime dokazuju da su biseksualci, jer jedino biseksualci mogu da se prebace cas na svoj, cas na suprotan pol.

I tako dolazimo do prostog logickog zakljucka da ljudi mrzeclći LGBT, zapravo mrze sami sebe :)
Frederice, ti si zivi dokaz da je glupost neunistiva. Bravo majstore :bravo:

U Rusiji živi preko milion gejeva. Najviše u Moskvi i Petrogradu. Ima ih i u vrhu vlasti, samo moraju da ćute i ne talasaju. Pod tim uslovima ih se toleriše. Ima ih podosta u umetničkim krugovima, među glumcima, pevačima, TV voditeljima, modne kreatore ne treba ni pominjati. Inače muškaraca koji naginju takvim sklonostima se može dosta naći među kuvarima, mesarima, baletanima; a zadnje vreme i među sportistima (fudbalerima naročito). Inače kod omladine ima sve više takvih sklonosti, puno više nego npr. 40-50 godina. Ove informacije sam dobio od sveštenstva. Ima ih naročito dosta u vrhu crkve, i pravoslavne i katoličke. Ru. patrijarh i deo episkopata su takvih sklonosti. Za vreme SSSR-a KGB je takve kandidate vrbovao za bogoslovije i kasnije im (po)gurao karijere. Takvi ljudi su poslušni. Moraju biti. Zanimljivo je da deo njih upražnjava takve sklonosti a propoveda suprotno. Ali to nije ruska posebnost. Vatikan i Katolička crkva su puni takvih kadrova. Papa Franja se ne usudi spavati u papskoj palati, da ga gej bratija ne bi otrovala ili zadavila (na papama se ne radi obdukcija). Živi u konačištu Dom svete Marte sa monahinjama.

Poslednja izmena:
U ruskoj crkvi jedini koji je otkrivao razmere gej rasprostranjenosti je bio đakon Andrej Kurajev. Upozoravao je javnost na carovanje gej sklonosti (ru.: sodomizm) u bogoslovijama, prozivao episkopat. Na kraju je za kaznu raščinjen, a sada prelazi u Pravoslavnu crkvu Češke i Slovačke. Kurajev o jednom o gej skandala:
https://m.business-gazeta.ru/article/94594
Sam taj Kurajev je licemer. Opredelio se za celibat pre rukopoloženja a na kraju već ima unučad.
Gejeve osuđuju popovi licemeri, a upravo popovi imaju ogromni uticaj na Putina.

Back