"Русија вам је крива, казните је, Срби!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" Русија вам је крива, казните је, Срби!

Наравно да Запад љути што Србија није на њихов миг брже-боље увела санкције Русији.
Познато је да упркос шлеперима новца, свакојаким програмима обуке, округлим столовима и дискусијама — нису успели да промене основни наратив у Србији, а то је да Срби воле Русију.
Међутим, какве то везе има са отварањем преговарачких поглавља између ЕУ и Србије?

„Србију кочи велика блискост са Русијом, а не Хрватска“ и „Путин спрема економску офанзиву на Србију“ два су наслова, у двоје дневних новина, са једном истом поруком која није написана, али је толико експлицитна да искаче између свих слова, а не само редова:
Русија је крива за све што вам се дешава, казните је Срби.



'
Серверово сервисирање Србије због Путина

Склоните децу, ево Русије

Овакве поруке за српску новинску читалачку публику нису новост, јер готово свакодневно брижни медији најављују грађанима апокалиптичну будућност која се може свести на поруку: склоните децу, ево Русије.

Наравно да Запад и дипломатски извори из Брисела и Београда, на које се позива један дневник, не воле што Србија није на њихов миг брже-боље увела санкције Русији. Такође, познато је од раније да упркос шлеперима новца, свакојаким програмима обуке, округлим столовима и дискусијама — нису успели да промене основни наратив у Србији, а то је да Срби воле Русију.

Међутим, какве то везе има са отварањем преговарачких поглавља између ЕУ и Србије?

Државе ЕУ усклађују заједничку спољну политику, али ни тада нису обавезне да имају истоветне и једногласне одлуке, па тим више делује нелогично да Србија, која је тек кандидат, мора на силу да има исти однос према Русији, или некој другој држави, какав има, на пример, Велика Британија.

'
Истрага русофила: Отварају ли нови Голи оток

У преговарачким поглављима се нигде не помиње Русија, као што се нигде не помиње формално признање „Косова“. Знамо, свакако, да су Русија и Косово суштински важнији од свега другог што уради званични Београд.

Вечерња школа практичне послушности

„Пред Србијом је и даље низ отворених питања које Хрватска, Бугарска, Румунија, али и балтичке земље, кад је реч о осталим поглављима, могу стављати на дневни ред током процеса преговора и успоравати га“, поручују даље извори у медијима.

Избор наведених земаља које могу да на дневни ред стављају „отворена питања“ нема за циљ да утегне материјале које стручни томови задужени за поглавља спремају и да превентивно свеукупно упозори на озбиљност процеса, већ им је једини циљ порука шта Србију чека ако не игра како свирају у Бриселу.

И одмах, као у вечерњој школи за заостале у развоју, следи пример како то практично треба да изгледа:
„Саговорници ’Данаса‘ наводе пример Црне Горе које веома брзо отвара поглавља, и наводе да је у њој потпуно другачији политички став, јер се Подгорица дистанцирала од Москве, увевши јој санкције Русији, и самим тим себи омогућила брзо отварање врата и ЕУ и НАТО-а“.

Сад то само ваља применити, и ето Србије у Европској унији. Е, пааа, сад повуци, потегни…То је оно што девојци, пардон Србији, срећу квари.

Нигде се не тврди да је тада осигуран улазак Србије у ЕУ.
Притом, неупоредиво су мања условљавања за земље-чланице ЕУ од услова који унедоглед могу да буду постављани земљама-кандидатима за ЕУ.
Што је Србија дуже кандидат, то је условљавање дуже.


Зато сви досад донети закони — не само у Србији, већ и у Румунији и Бугарској, на пример — представљају мртво слово на папиру јер су важне политичке одлуке државних врхова, тачније степен послушности тих држава. Тачка.

Самоомађијани Европском унијом, Европском унијом…

'
Русија у души, на путу ка Европи, све около Америка. Где је Србија?

Упркос свему наведеном, велики део српске јавности неће да види написано, одбија да разуме прочитано, и као мантру понавља: Европска унија, Европска унија, Европска унија…

Европска унија је политичко-економска или економско-политичка заједница држава, формално суштински и организационо.
Свугде осим у Србији.
У Србији овај савез 29 земаља представља божанство, вечни идеал као такав, заменицу за „добро јутро“, „добар дан“, „добро вече“, служи се уместо вечере, узима ујутру на гладан стомак, дегустира уместо дезерта…

Паралелно са овим процесом иде мантра и серија текстова где је најчешћа реч „офанзива“ или њене модификације, попут „освајања“, „десанта“…
А уз њу иде име руског председника Путина, или само назив државе Русије.


'
Србе није могуће послати на фронт против Русије

Једино што никако да се договоре сами са собом да ли Русија осваја Србију и Балкан или су они одавно покорени, па Путин држи поклопац да не побегну.

Делује збуњујуће јер из свих тих силних писанија није најјасније да ли је Србија блиска са Русијом или Русија хоће да је освоји са 10 милијарди евра инвестиција.

Извори Спутњика тврде да информација није тачна, али чак и да је тачна, зар није добро да у земљу уђе 10 милијарди евра? Наравно да је добро. Међутим, ехо приче је такав као да то није новац, већ да је то десет милијарди тенкова „армата“ који били распоређени по Србији.

Узгред, процес придруживања Европској унији састоји се, иначе, од три етапе. Земљи се додељује статус званичног кандидата за чланство, затим кандидат започне процес званичних преговора о чланству и најзад, кад преговори буду окончани, земља може приступити ЕУ пошто све земље-чланице ратификују Уговор о приступању. Србија је почела другу етапу.

До ратификације једино сигурно има да буде 10 милијарди текстова који глорификују ЕУ и плаше децу Путином. " .


https://rs.sputniknews.com/komentari/201606021106161244-rusija-vam-je-kriva-kaznite-je-srbi/


z:)

"Strasno ...strasno..." ...

Sto pre da se "Srbi urazume i da propuze pred zlocinacki NATO" i pred EU rupicu , inaceee... "ce im doci Rusi"...!
 
"Запад спрема одлучујући тренутак:

Да Русија не може физички да заштити Србију (видео)...


Руски утицај у Србији је много мањи него што бих волео да буде, нарочито у култури и у области оних садржаја којима амерички и западни утицај остварује свој учинак већ пуних педесет и нешто година, рекао је за Спутњик професор доктор Мило Ломпар са Филолошког факултета у Београду.

Демократе у спољнополитичком одбору Сената у Вашингтону позвале су Америку да већу пажњу посвети Србији, да што више њихови дипломата овде проводи време како би одбранили нашу земљу од наводног руског утицаја.

У емисији од „Од четвртка до четвртка“ професора Ломпара смо питали да ли се он осећа угроженим, на шта нам се само осмехнуо.

— На делу је једна од карактеристичних хипокризија западног света, који под руским утицајем представља известан утицај који се одиграва у нашем окружењу, док своје деловање у старту ослобађа било какве одговорности да је реч о утицају.
Тачније, представља га као неко благотворно дејство, занемарујући шта они који су изложени том дејству мисле о томе.
То је хипокризија у којој се полази од тога да смо ми малолетни, да нам треба старатељ.
Са друге стране се напада сваки окрет од задате трасе, а не треба заборавити да је од сукоба са Информбироом та траса у високом континуитету везана за амерички утицај, који је само растао у шестој, седмој и осмој деценији титоистичке Југославије.
Навешћу податак да је Фулбрајтову стипендију, у периоду Хладног рата, после Савезне Републике Немачке највише добила СФРЈ. То говори о снажном утицају на културну и интелектуалну инфраструктуру наше земље, и он се наставио деведесетих преко невладиних организација, које су свој утицај претвориле добрим делом у званичну политику после 2000. године. Амерички утицај је један официјелни, а други је везан за далекосежно седиментирање садржаја америчког пропагандног идеолошког миљеа.


Зашто онда у САД наводе да се злочиначки утицај Русије манифестује кроз културне везе, пропаганду, енергију и развој војних односа када је добро познато да је број америчких медија у Србији далеко већи од руских? Па и број војних вежби са САД?


CC0
Нови „атак“ америчких јастребова-русофоба: Сада на удару Српска

— Та оптужба је потребна да би се уклонио сваки облик руског присуства овде.
Кад имамо медије који су доминантно под америчким утицајем, пропагандним, идеолошким, културним, то значи, просто речено, игнорисање чињеница.
Битно је да одређени садржаји тог утицаја, везани за војну или неку другу компоненту, представљају нешто што САД на овом простору сматрају недозвољеним.
Реч је о трајном напору да се обави редизајнирање политичке мапе у складу са облицима титоистичке Југославије, а то значи да се унитаризује БиХ, да се Република Српска, ако не формално укине, оно сведе на празну форму, да се Косову и Метпхији обезбеди столица у УН и да се поспеши процес дезинтеграције СПЦ као јединог интегралистичког облика српске националне егзистенције.

Да ли и Србија служи за поткусуривање демократа и републиканаца? Можда демократе овим потезом желе да докажу Трампу да је погрешио што је издвојио мање новца за овај део Балкана него Обама?

— Могуће је. Гледано историјски, од Првог српског устанка на територији Србије најјачи је био англосаксонски утицај. Већ код кнеза Милоша се борио за доминацију са руским утицајем. Руски утицај је, сасвим супротно, био благотворан, јер су сви облици националног потврђивања српске кнежевине у 19. веку, припајање новоослобођених крајева, обезбеђивања српских епископа у османској царевини били остварени под утицајем Русије. Не желим да идеализујем те односе који су имали своју сложену путању, као ни Русију. То је велика земља која има огроман број интереса различито распоређених и она калкулише тим интересима као што иначе велике земље раде. Споразум Русије, Аустро-угарске и Немачке оставио је Србију у некој врсти мутне зоне под јаким утицајем немачких фактора, али је Русија у одлучујућем тренутку заштитила егзистенцију Србије. То је оно што они, по мом схватању, хоће да онемогуће, да у одређеном тренутку Русија буде у могућности да заштити физичку и државну егзистенцију Србије, и то је врло суптилан облик онемогућавања, који се наслања на 20. век, где су српско-руски односи због Југославије ушли у различите садржаје. Дакле, између два рата, због монархистичке политике и осуде Октобарске револуције, после Другог светског рата због Информбироа, руско-српски односи су у много чему били на нижем нивоу.

Какво је сада стање?


'
Да ли си „савремен“ ако пљујеш своју земљу? (видео)

— Сад кад се Србија по природи ствари мора окренути на ону страну одакле јој долази помоћ, то је дубоко рационално опредељење, а то је оно што изазива противљење.
Англосаксонски и западни свет има карактеристичан облик лицемерја, они све затечене односе посматрају као надљудске категорије. Они кажу да је то — тако и тако, а пошто је то тако, никако не може да се мења ако промене иду у правцу који они не одобравају.
Ако промене треба да се одиграју у правцу који они одобравају, затечено стање је најгоре могуће. Њихов утицај је позитиван, било да задржавају неко стање које је потпуно неприродно, било да желе да промене стање које њима не одговара.
То је техника којом се манипулише, техника утицаја и тако се и медији одређују, тако се вести тонирају и тако се понашају дипломате и то је нешто о чему увек треба водити рачуна.

И Дом лордова је представио извештај „Уједињено Краљевство и будућност Западног Балкана“. Да ли вас је изненадило то што је Србија означена као мање утицајна на БиХ него што је то Хрватска?

— Не, то је тачно. Структура постјугословенске конфигурације на овом простору укључује Хрватску доминацију. Она је била обезбеђивана унутар титоистичке Југославије арбитрарном улогом Јосипа Броза Тита и политичком идеологијом Комунистичке партије, која је почивала на претпоставци великосрпског хегемонизма. Хрватска је врло дуго била истурени експонент немачке политике, која је вођена својим партикуларним интересима и на дубоку штету српских интереса форсирала Хрватску, чак и у садржајима који су били дубоко компромитујући. Данас је немачка политика доминантна у Србији, али нисам међу онима који на то гледају са одобравањем, јер је увек фатално негативна. Она се овде практично одређује, ми не знамо како ће се решити нарастајући спор између католичке и секуларне Хрватске, карактеристичан за високо једнонационалне земље са јаком Католичком црквом. То се види у Пољској, у Мађарској. И какав ће однос бити између америчког и немачког утицаја у Хрватској. У БиХ хрватски утицај се остварује на два плана. С једне стране, унутар Федерације, где Хрвати константно спроводе политику опструкције, а са друге у Републици Српској и у Србији најзначајнији трговински ланац је Хрватски, а то је забрињавајућа чињеница.

Да ли би Америка баш да би показала своју надмоћ над немачком могла да пошаље високог званичника своје администрације Брајана Хојта Јија као будућег амбасадора у БиХ?


'
Срби га згазили, а рекао је: Наша Русија крвари за цео свет

— Могло би да се деси ако је он експонент клинтоновске идеолошке формације унутар Стејт департмента.
Чак и да дође неки други човек, неће се компоненте америчке политике у односу на форсирање хрватских интереса овде битно разликовати од компоненти немачке политике. Величанствено британско лицемерје је да Британија, која је изашла из ЕУ, моделује наш улазак у ЕУ.
Мислим да ће се Британија вратити, а за њом и Америка, класичној британској политици. Неке назнаке у том правцу видим у понашању Пољске,, која поред Чехословачке, Србије и Грчке осликава британску политику која је у бити антинемачка и антируска. Тако ја видим и овај спор Пољске и Европске уније, иако Пољска и Мађарска постављају права питања унутар ЕУ.
Не би ме изненадило да унутар грчке, српске, пољске политике уочимо исто кретање које не мора на исти начин да се исказује и оно би означавало да је ова британска брига у ствари брига како задржати свој утицај унутар ЕУ, а да у исто време будете ван.

Република Српска обележила је 26 година постојања. Да ли сматрате да речи Милорада Додика и Томислава Николића о спајању РС и Србије брину Брисел и Вашингтон?

— Кључно је да речи морају бити у вези са чиновима, а у овом случају оне то нису. Главно питање јесте да ли је садржински испуњен део о посебним и паралелним везама. Упоредите однос Западне Херцеговине према Хрватској и видећете да је то неупоредиво. Западна Херцеговина је практично интегрисана у Хрватску, а овде постоји читави садржаји који нису остварени. Кључно би било да се оствари интегралистичка културна политика, да се постави питање ћирилице, наставних и васпитних програма, да се концептуализује оно што се говори. Природна тежња једног народа је да живи у истој држави. Најављена Декларација о опстанку може да доведе до тога, али је кључно питање да ли хоће. Код нас се само прича, а не ради се. Кључна компонента је да се створи унутрашња целина унутар легалног хоризонта који би омогућавао људима да се осећају деловима те целине. То је могуће уколико постоји искрена жеља политичара да то учине.

Запад брине о великосрпству, али не и о великоалбанској држави. Ви сте један од потписника Апела за одбрану КиМ, због чега?



....".

https://rs.sputniknews.com/intervju/201801151114168025-lompar-zapad-rusija/
 
mi i hoćemo da nam dođu Rusi.....kad već neko dolazi

i RUSKINJE

- - - - - - - - - -

Кажу да високи представник у Босни и Херцеговини спрема увођење БиХ у НАТО путем декрета, мимо воље Српског народа.

aham

ima li u bosni jos predaka Gavrila
 

i Ruskinje

sd.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top