Rusija, Putin i LGBT: Predsednik u novi ustav stavlja Boga i tradicionalni brak

Predsednik Rusije Vladimir Putin želi da u novom, promenjenom ustavu brak bude definisan kao zajednica muškarca i žene.

Pogledajte prilog 658485

Ovakav stav isključuje mogućnost uvođenja istopolnih bračnih zajednica.

Ova odredba nalazi se među amandmanima koje je predložio Putin, a o tome će se izjasniti i građani.

Kritičari ovakve i slične Putinove poteze u vezi sa promenom ustava vide kao njegov pokušaj da zadrži vlast i posle isteka mandata 2024. godine.

U Putinovom paketu predloga nalazi se i proglas o tome da stanovnici Rusije veruju u Boga, kao i kazna za odricanje od bilo kog dela teritorije zemlje.

Ovaj teritorijalni amandman ojačao bi poziciju Rusije na Krimu - delu ukrajinske teritorije koja je aneksirana 2014. godine - kao i Kurilskim Ostrvima oko kojih se Kremlj spori sa Japanom od završetka Drugog svetskog rata, navodi Vladimir Maškov, stručnjak koji je učestvovao u pisanju predloga novog ustava.

Zašto Vladimir Putin odjednom ima potrebu da sve ove stvari zapiše u ruski ustav?

To manje održava trenutno stav društva o pomenutim pitanjima, a više ima veze sa stvaranjem tema za debatu koje bi sakrile pravi razlog za promenu ustava. A to je pravna osnova za predsednika Putina da ostane na poziciji moći i posle 2024, ako ne kao predsednik, onda u nekoj drugoj ulozi.

Među predloženim promenama koje se nisu našle u centru pažnje državnih medija je i ubacivanje u ustav i malo poznatog tela koje se zove Državni savet.

Veruje se da bi Putin upravo iz tog tela mogao da crpi moć u budućnosti.

Ostali amandmani ojačaće moć predsednika.

Ali pošto je Putin odlučio da želi da građani Rusije glasaju o ovim predlozima, sada mora da pronađe način da motiviše ljude da budu uzbuđeni zbog ovieoma lh promena, a glasanje je zakazano za 22. april.

I tu stupaju na scenu populistički slogani i teme poput Boga, porodice i braka, kao i obećanja o penzijama i platama.

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-51728724

----------------------------------------

Од 1917. из Русије се ретко могу чути лепе вести. Ово је једна. Осим, ако је збиља реч о популистичком паравану за инсталацију озакоњеног фирерпринципа...
To sto je oteo Krim od Ukrajine,to je veoma zlocest potez Putina.Takodje,ko je on,da ne dozvoljava brak,izmedju istopolnih osoba.Ako dve zene,vole seks
sa svojim vaginama,a duboko se gade muskih penisa,ko je on,da resava tudje zelje i tudje seksualne nagone.Uvek sam govorio,sacuvaj me boze,niskih
muskaraca koji su duboko iskompleksirani zb
 
To sto je oteo Krim od Ukrajine,to je veoma zlocest potez Putina.Takodje,ko je on,da ne dozvoljava brak,izmedju istopolnih osoba.Ako dve zene,vole seks
sa svojim vaginama,a duboko se gade muskih penisa,ko je on,da resava tudje zelje i tudje seksualne nagone.Uvek sam govorio,sacuvaj me boze,niskih
muskaraca koji su duboko iskompleksirani zb
Крим је ионако већински руски. Проблем је то што је Русија овјективно говорећи националсоцијалистичка држава. И то не од јуче.
 
Крим је ионако већински руски. Проблем је то што је Русија овјективно говорећи националсоцијалистичка држава. И то не од јуче.
Nemoj da me plasis..Hitlerova partija se zvala Nacionalsocijalisticka,ili skraceno Nacisti.
 
To sto je oteo Krim od Ukrajine,to je veoma zlocest potez Putina.Takodje,ko je on,da ne dozvoljava brak,izmedju istopolnih osoba.Ako dve zene,vole seks
sa svojim vaginama,a duboko se gade muskih penisa,ko je on,da resava tudje zelje i tudje seksualne nagone.Uvek sam govorio,sacuvaj me boze,niskih
muskaraca koji su duboko iskompleksirani zb
Nije oteo, pa vi zapadnjaci ste izmislili demokratiju. Na krimu se skoro sto procentno narod demokratski izjasnio ... 🙂
 
Крим је ионако већински руски. Проблем је то што је Русија овјективно говорећи националсоцијалистичка држава. И то не од јуче.
Nisi u pravu.Putin je mogao da zatrazi preko Ujedinjenih nacija,da se Krim dodeli Rusiji.To sto je tenkovima usao na Krim,to je obicno razbojnistvo.
 
Sve to i taj referendum,sve je to bila namestaljka.
Kako to kad god dobijete po tamburi - namesteno je. Zasto nije namesteno da je 109 od 120 clanova vlade samoprozvane vestacke tvorevine drzave kosovo demokratski proglasilo fiktivnu paradrzavu. Nego vi zapadnjaci demokratiju i medjunarodno pravo tumacite uvek kako vama odgovara.
 
Kako to kad god dobijete po tamburi - namesteno je. Zasto nije namesteno da je 109 od 120 clanova vlade samoprozvane vestacke tvorevine drzave kosovo demokratski proglasilo fiktivnu paradrzavu. Nego vi zapadnjaci demokratiju i medjunarodno pravo tumacite uvek kako vama odgovara.
Mislim da ces se sloziti ,da je Putin diktator nevidjenih razmera.....
 
Mislim da ces se sloziti ,da je Putin diktator nevidjenih razmera.....
Vi zapadnjaci gde god vidite naftu odmah vam se prividjaju diktatori, krsenje ljudskih prava i slicno. I dizete Nato koaliciju da poseje demokratiju i svrgne vlast i predsednika koji je narod birao i instalirate svoju agenturu da mozete da pljackate kroz privatizacije i to je taj neoliberalni koncept. :hahaha:
 
Британија има дугорочну политичку традицију. Русија, као што видимо, такође ужива у развијеној политичкој свести, те у складу са истом надомешта устав.
zasto uvek dozvolis da ti ovako zavuku, a MISLIS da si pametnjakovic?
 
' МОЈ КОМУНИСТИЧКИ БРАТ СИ-ЂИ-ПИНГ НАМ ЈЕ ОДОБРИО СВУ ПОМОЋ '

АВ

'А ОД ТРАМПА ТЕЧЕВИЗОР'
Да, то је та реторика која осигурава 48%.

nisam bas nesto ubedjen da uzivas kad te nasankaju u onom gde si ubedjen u svoju superiornost
Уживам у свим вашим халуцинацијама. Врло сте забавни.
 

Back
Top