Rat u Ukrajini (16)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    142
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Убили су милионе у илегалним ратовима и никада нису провели дан у затвору. Џулијан Асанж је разоткрио њихове ратне злочине и прети му 175 година затвора.
FiKZhZ0XoAAFXl8


да ли према овим људима гледате с поштовањем или гађењем?
 
Koja statistika? Amerika je jedina zemlja zapada koja nema univerzalno zdravstveno osiguranje, ali kao sto sam vec spomenuo to je drustveni konsenzus. Oni koji su osigurani imaju najbolju zdravstvenu njegu na svijetu. Ocekivana zivotna dob je na razini Kube ali nesto niza od mnogih drugih zapadnih zemalja, ali je to iskljucivo rezultat pretilosti koja opet rezultira kroz visok zivotni standard. U biti, Amerikanci su zrtve sopstvenog uspjeha.

A u inovacijama u zdravstvu da ne govorimo.
Lupaš na osnovu svojih želja.
Nema konsenzusa, oni koji imaju lovu nameću svoje interese.
 
Samo ako nisu osigurani. Ali opet ponavljam, to je drustveni konsenzus Amerikanaca da je svatko odgovoran za svoje zdravstveno osiguranje i to se nece promjeniti uskoro. Obama je nesto pokusao sa svojim Obamacare, ali javnost ni to nije bas dobro prihvatila. Kada Amerikanci odluce da tu nesto promjene, onda ce odrijesiti kesu.
ne pricaj kojesta biseru
 
Da li bi se medicina razvijala u istoj mjeri i bila dostupna svima danas, u nekom alternativnom povjesnom scenariju u kojem se Amerika u 30im godinama proslog vijeka povlaci u izolaciju i dopusta nacistima i komunistima da se bore za hegemonij u ostatku svijeta?
Naravno da ne. Ali nije samo amerika zasluzna za razvoj medicine. Ceo svet ulaze u to. Kao i CERN. Postoje oblasti u kojima svi imaju isti interes i bez obzira na sve svi saradjuju u tome.
 
Масовни егзодус из Харкова Нема грејања нема струје, људи одлазе аутобусима
FiVdy6GWYAEQxQd

Метро и електрични превоз у већини градова у Украјини не раде Украјинске железнице ставиле су у погон дизел локомотиве.
 
Размишљајући о томе како је Украјина баш на данашњи дан пре седам година уништила део електричне мреже да би започела енергетску блокаду Крима из ината и многи људи у Лавову и Кијеву су постављали смешне мемове и уживали у шаденфројдима.
FiTKkOyX0AM--nG
:per:
 
Naravno da ne. Ali nije samo amerika zasluzna za razvoj medicine. Ceo svet ulaze u to. Kao i CERN. Postoje oblasti u kojima svi imaju isti interes i bez obzira na sve svi saradjuju u tome.
Da, ali ogromna vecina inovacija ipak dolazi iz Amerike. A to da mnoge zemlje danas uopce mogu doprinositi znanosti je rezultat globalizacije i naglog ekonomskog razvoja sto je opet rezultat povoljne geopoliticke situacije u blizoj proslosti, i Amerike kao hegemona koja je odrzavala povoljan status quo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top