Rat u Ukrajini (14)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    122
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
IMG_20221006_132621_454.jpg


Battle for Kherson: the situation in the Andreevsky and Berislavsky sections as of 14.00 October 6, 2022

▪️After several unsuccessful sorties by Ukrainian mobile groups on the positions of the Russian Armed Forces south of Davydov Brod and near Pyatikhatki, the Ukrainian command evacuated the dead and wounded of 57 ompbr and 60 opbr.

▪️On the night and morning of October 6, enemy DRGs operated at the turn of Kostromka - Bruskinskoye and Pyatikhatki - Kochkarovka. Each group had four people in a group of 46 separate airmobile and 128 separate mountain assault brigades of the Armed Forces of Ukraine.

▪️Two Bayraktar TB2 UAVs are patrolling over the Ingulets River from the Kanatovo airfield. In the area of Belaya Krinitsa, at least one air defense system and several mobile air defense systems are deployed to cover the Ukrainian group.

▪️Closer to 10:00, units of the 60th brigade of the Armed Forces of Ukraine began an assault on the Pyatikhatka-Polyanka line with the support of mortar crews. For now, the fighting continues.

And the forces of the 57th brigade once again tried to storm the positions of the RF Armed Forces near the forest belt south of Davydov Brod. Artillery of the Armed Forces of the Russian Federation launched fire on the shock groups of the Armed Forces of Ukraine, the enemy retreated with losses.

@Rybar
 
Ja sam uvjereni antifašist i antikomunist, a religiju bi zabranio zakonom :kafa:
Да ниси у проблему са вером у Бога замало четник.
Могао би објаснити која је то струја у НДХ следила
пут антикомунистичких антифашиста?
Сем четника наравно.
 
До употребе нуклеарног оружја је далек пут, мада никада ближи, цијели арсенал убитачног оружја у низи стоји неупотребљен још увјек.
Бацаће Руси свашта на њих још вјеруј ми.Нико није рекао да ће резервисти одрадити ударну песницу али ће попунити тамо гдје шкрипи и гдје фали људи.
Вјеровао или не тако изгледа рат, интервентни ударни вод се пофајта, разбије, помакне напред, дође замјена учврсти и све тако.
Без резерве не можеш покрити оволики терен, сулудо је било ући у Украјину са овако мало снага и надам се да ће једног дана доћи било какво објашњење из врха руске армије зашто се тако радило.Ако је требао бити блеф да се скине режим морао је постојати план Б шта ако не прође план А.
Јер ако је план Б, 7 мјесеци од операције мобилизација тек када је ђаво одњео шалу онда су Руси заиста подценили Украјину и не желе да признају да су је подценили.Међутим све се мења од дјелимичне мобилизације, држава је ушла у ратни мод и ништа више није исто.А време ће све показати.
Očigledno je da su mislili da će biti dovoljno da moćna ruska armada samo pređe granicu, i da će se ukrajinska vojska odmah razbežati, a da će predsednik i vlada pobeći u Poljsku. No, branitelj Evrope od azijske žgadije, gospodin Zelenski, je kazao da će onaj ko napadne Ukrajince videti njihovo lice, a ne leđa. Time je srušio sve planove Moskve, od ruske vojske napravio sprdnju, i uveo Rusiju u agoniju koja i dalje traje.
 
Russia is now Ukraine's biggest weapons supplier, investigation finds

An investigation by the Wall Street Journal (WSJ) has found that Russia has unwittingly become Ukraine's biggest weapons supplier in the war - outstripping huge supplies from the West.

During the conflict, Russian weapons seized and used by Ukrainian forces include tanks, howitzers and guns. The report claims this haul is helping forces retake parts of the eastern Donetsk region, including the town of Lyman, which was recaptured last weekend after Kremlin forces withdrew.

The WSJ quotes a Ukrainian battalion deputy chief of staff, Ruslan Andrikyo, saying that one battalion seized 10 modern T-80 tanks and five 2S5 Giatsint 152-mm self-propelled howitzers after it entered the town of Izyum last month.

He adds: "We've got so many trophies that we don't even know what to do with them.

"We started off as an infantry battalion, and now we are sort of becoming a mechanized battalion.

The WSJ claims that Ukraine has captured 460 Russian main battle tanks, 92 self-propelled howitzers, 448 infantry fighting vehicles, 195 armoured fighting vehicles and 44 multiple-launch rocket systems, citing visual evidence compiled from social media and news reports from Oryx, an open-source intelligence consulting firm.

However, it noted that the real number is likely higher as not every captured piece of equipment gets filmed.

@Masno
Fali municije za sve to inače sve to što zarobe ne vredi puno ..152mm nema Nato zemlje ne proizvode kao ni raketa za ruske VBR ..Tako da 90% toga im ne vredi puno ..Ja mislim da će Ukri upasti u veliki problem uskoro sto se tice municije ..
 
Fali municije za sve to inače sve to što zarobe ne vredi puno ..152mm nema Nato zemlje ne proizvode kao ni raketa za ruske VBR ..Tako da 90% toga im ne vredi puno ..Ja mislim da će Ukri upasti u veliki problem uskoro sto se tice municije ..

Доста то зависи и од самих Руса. Свака успешна украјинска офанзива даје сигнал Западу да пошаље додатно оружје, муницију и опрему Кијеву. И обрнуто, сламање украјинских напада и евентуална контраофанзива руских снага, довела би ускраћивања те помоћи.
 
Jedini koji su u problemu je Ruska vojska na terenu.
Trenutno je to tako ali moze sve to brzo da se promeni ..Neću se izjasnjavat dok ne vidim odgovor Rusa na sve ovo ..On mora doci u to ne treba sumnjati .. Pored sve slampavosti i nepdlucnosti Rusa oni i dalje drze kljuc daljeg toka rata ...Meni se sve više čini da ova all in ofanziva Ukra ima vise za cilj da uzdrma rusku javnost tj podršku SVO nego bil sta drugo .. Mislim da dalji tok rata vise zavisi od podrske javnosti nego od bilo čega drugog..Ne mogu Ukri drzat ovaj tempo dugorocno da ji mogli ostvariti svoje ciljeve ..Pogledaj izvještaj pentagona o posiljci koja dolazi tu nema municije ni za jednu brigadu ..
 
Ne bi te čudilo da laserima pale satelite?
Mene bi.
I to ti je vrlo važna razlika između tebe i mene
Ко је то рекао?Пусти видео натпис не буквално спржи, Пересвет је у функцији од 2019 године.
Главна функција „заслепљивање“ непријатељских уређаја који лете у земљиној орбити, а који су опремљени савременом оптичком и навигационом опремом.То што ти не знаш ништа о њему не значи да не постоји.
У преводу „Руски мобилни ласерски систем за заслепљивање непријатељских сателита“.
https://www.thespacereview.com/article/3967/1
 
Trenutno je to tako ali moze sve to brzo da se promeni ..Neću se izjasnjavat dok ne vidim odgovor Rusa na sve ovo ..On mora doci u to ne treba sumnjati .. Pored sve slampavosti i nepdlucnosti Rusa oni i dalje drze kljuc daljeg toka rata ...Meni se sve više čini da ova all in ofanziva Ukra ima vise za cilj da uzdrma rusku javnost tj podršku SVO nego bil sta drugo .. Mislim da dalji tok rata vise zavisi od podrske javnosti nego od bilo čega drugog..Ne mogu Ukri drzat ovaj tempo dugorocno da ji mogli ostvariti svoje ciljeve ..Pogledaj izvještaj pentagona o posiljci koja dolazi tu nema municije ni za jednu brigadu ..
I dalje je zoveš SVO iako je na snazi sveopća mobilizacija u uskoro bivšoj Rusiji :mazi:
 
Доста то зависи и од самих Руса. Свака успешна украјинска офанзива даје сигнал Западу да пошаље додатно оружје, муницију и опрему Кијеву. И обрнуто, сламање украјинских напада и евентуална контраофанзива руских снага, довела би ускраћивања те помоћи.
Ne, beli čovek je rešen da podržava Ukrajinu do poslednjeg Rusa
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top