Rat u Ukrajini (13)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    113
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle mir nije opcija? Nije bio ni na Majdanu, ni kad su potpisivani Minski sporazumi, ni na Istanbulskim pregovorima, nije ni danas.

Lepo ste naučili parole. Uživajte u "slabljenju Rusije" dok vam se majčica EU raspada i ekonomski i fizički.
Ja i nisam bas toliki ljubitelj EU, ima svojih prednosti ali i mana.
Za Ukrajinu mir nije opcija dokle god u njoj zivi i jedan Rus.
Amerika u svemu po obicaju pobjedjuje, a njihovi agenti Scholz, Makron, Truss, Von der Leyen odradjuju posao u Europi.
 
daj ne lupaj.. milijarde i milijarde vrednog oružja su nato fašisti poslali i opet Ukrajinci grcaju, oslobodili 10 % uz ogromne ljudske gubitke..samo juče ih poginulo 500..koprcaju se ko retardi... slave svaki oslobođeni svinjac i kokošinjac
Jel pišemo ozbiljno ili ćemo spinovati kako nam godi? Milijarde i Milijarde za američki vojni budžet je doslovno kusur u džepu za koji smo zaboravili. Ameri više ulažu godišnje u održavanje nuklearnog arsenala nego što Rusi kombinovano ulažu u vojsku ( informacije javno dostupne) Za tih 10% Rusi su ginuli mjesecima i izgubili 50k vojnika da bi im Ukrajinci vratili sve za par sedmica. Šta trebamo očekivati od Ukrajinaca, da zauzimaju teritorije nadljudskom brzinom da bi im vi ovdje priznali? Znači Ukrajinci ginu, a Rusi ne? Rusi melju Ukrajince i istovremeno se povlače?
 
da se podsjetimo...
Prije 29 godina američke specijalne snage ubile su 700 Somalijaca i ranile još 1000. Belgijski, talijanski i kanadski "mirovnjaci" UN-a sudjelovali su u brojnim brutalnim ratnim zločinima, uključujući pečenje somalijske tinejdžerice, javno silovanje somalijske djevojke na tenku i još mnogo toga
1664965104565.png
 
Ja sam za Ukrajinu, nezavisnu državu koju je ničim izazvana napala nekad velika svjetska sila koja je sada qurac od ofce skupa sa velikim diktatorom vrtnim patuljkom na čelu.
Kao što sam i mislio, obično proseravanje i NATO propaganda :)...

Sam razmisli koliko žustro si negodovao i protivio se dosadašnjim napadima NATO-a sa Amerikom na čelu. Podsećam te da su sve te države bile nezavisne.i napala ih je velika sila.

Da imaš zrno hrabrosti priznao bi da je za tebe istina ona priča koja se uklapa u agendu protiv Rusije i koju propagira NATO, umesto što se pozivaš na međunarodno pravo i ostale gluposti koje je upravo ta agresorska organizacija učinila nebitnim.
 
Jel pišemo ozbiljno ili ćemo spinovati kako nam godi? Milijarde i Milijarde za američki vojni budžet je doslovno kusur u džepu za koji smo zaboravili. Ameri više ulažu godišnje u održavanje nuklearnog arsenala nego što Rusi kombinovano ulažu u vojsku ( informacije javno dostupne) Za tih 10% Rusi su ginuli mjesecima i izgubili 50k vojnika da bi im Ukrajinci vratili sve za par sedmica. Šta trebamo očekivati od Ukrajinaca, da zauzimaju teritorije nadljudskom brzinom da bi im vi ovdje priznali? Znači Ukrajinci ginu, a Rusi ne? Rusi melju Ukrajince i istovremeno se povlače?
50 k vojnika?? javio institut za rat sa sedištem u Londonu ili onaj bbc reporter iz rova dok se iza njega šeta simpatična bakica?
 
Ukrajinci trpe velike gubitke u ljudstvu za koje nemaju rezerve a Rusi trpe gubitak teritorije koju opet mogu zauzeti.

Pa treba li biti genije da vidiš čemu to vodi?
Ko tebi garantuje da Ukrajinci ne mogu izdržati gubitak od milion vojnika? Meni uopšte ne deluje da Zelenko i ekipa oko njega imaju problem sa tim. Njihovi poslodavci još manji. Rusi ubijaju Ruse.

Ukrajinci su već imali katastrofalne gubitke za ovih sedam meseci, pa evo ih opet bezglavo naleću na položaje ruskih padobranaca, padaju, ginu, ali negde i prođu.

Ko nam garantuje da kada potroše ovaj milion, neće podići novi?

Neke zavidne tehnike vidi se da nemaju (o deficitu govori činjenica da zarobljenu rusku tehniku na harkovskom pravcu, bacaju na Herson), ako izuzmemo da im je Zapad prezasitio pešadiju protivoklopnim i protivavionskim sredstvima, ali guraju, kao Kinezi i Vijetnamci.
Ja sam za Ukrajinu, nezavisnu državu koju je ničim izazvana napala nekad velika svjetska sila koja je sada qurac od ofce skupa sa velikim diktatorom vrtnim patuljkom na čelu.

Može li se reći onda da su i Ameri ***** od svetske sile, kako su i njihove specijalne operacije u Vijetnamu i Koreje, Vijetnamci, Korejci i Kinezi, praktično izmenili u totalni rat, što je kao rezultat imalo da su u oba slučaja prethodno zauzete teritorije napustili podvijenog repa.
 
"Krajnje je vreme: Čudni zraci na nebu nad Belgorodom. U Ukrajini se već raspravlja da je sve izgubljeno - Putin je lansirao lasersko oružje "Peresvet" (nazvano po srednjevekovnom ratniku-monahu kojega je sveti Sergije Radonješki blagoslovio da ide u bitku na Kulikovskom polju).

Neki stručnjaci sugerišu da ovaj sistem stvara efekat "zida svetlosti" u troposferi, ometajući rad optičkih sistema.



Pocelo unistavanje NATO nacistickih satelita :super:
1664965158290.png
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top