Rat u Ukrajini (13)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    113
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam Ukre upoznao za vreme ratova 91-95 kao mirotvorce u Krajini,opasni sverceri i muljatori.
Bilo je i neki afrikaner iz Nigerije,nesretnik je tada prvi put video pušku.
Navukao se na rakiju,pa smo trampili hranu za alkohol.

:zkez:

@Jugoslav Čvarak

A Ukrajinke kao nisi upoznao...:ceka:

A ni @Jugoslav Čvarak ...on više voli Švabice...(i Švabe...:tajna:)


...
 
Valerij Gerasimov o stanju na frontu:
 

Prilozi

  • ddsds.jpeg
    ddsds.jpeg
    123,4 KB · Pregleda: 25
Rusa, i Ukrajinaca koji se smatraju za deo ruske nacije (ne naroda) , su na jugu i istoku Ukrajine. Oni koji su se tu naselili kad su ruski Carevi najurili Otomansku Imperiju i likvidirali Krimski Kanat kao pretnju.
Sever i zapad su stravični rusofobi, kao Poljaci.
Па да, ево и колега Čvarak прича о Украјинцима, а каже: Руси, идите кући!
Значи, инстикт говори... подсвест...
 
Poslednja izmena:
Moj prioritet je da se vi iz SNS-a opredelite.

Ako krenete za Rusiju, podjednako će vam propasti partija.


Vaš podlački program se do sada bazirao na Neutralnosti, a ona je sada uginula. :hehe:
Da li si ćlan neke partije koja mora da čeka svoj trenutak, pa obećavaju kule i gradove? Politika nije za poštene ljude,kad tvoji dođu neko će to poturati ovo pod nos, znaš - neće bolje biti ni pod drugima.
 
Upravo sam upoznao klinku od deset godina, ukrajinsku izbjeglicu iz Krivog Roga.
Kakvi su to laktarosi i mafijasi u nastajanju, mogu tek zamisliti kakvi su njihova velika braca Rusi.
Mala popisala sve sifre u susjednim kucama u kojima je bila i sada krade net, ne bi me iznenadilo da je mater i baba posalju da se drugima prikopca na struju.
Pa di smo mi balinluk, cetnicad i -U-stasija od tih sovjetskih oraka topliji i bolji ljudi, stvarno na svijetu nema ljudi do Jugovica.

Rusky, go home!

:poludeo:
Priča mi frendica u AT traže popust i u Bäckerei-u jer su oni "jadni" Ukrajinci.

 
Па да, ево и колега Čvarak прича о Украјинцима, а каже: Руси, идите кући!
Значи, инстикт говори... посдсвест...
Sve je to isto i trpam pod Sovjete, to je kao traziti nijanse izmedju naroda koji naseljavaju Africki Rog.
Cak mislim da su Rusi gori, zato sto su veci a samim time i bahatiji.
 
Konasenkov ima latentan fetis ka Himarsu. Nema frke, bice vrele akcije tavaris Igor Jevgenјevic. :super:


У рејону насеља Купјанск, Харковска област, ракетним нападом уништено је привремено место размештаја јединице 14. механизоване бригаде Оружаних снага Украјине. Ликвидирано је више од 50 милитаната и 12 јединица специјалне војне опреме.

💥 Масовни ватрени удари на положаје 66. и 93. механизоване бригаде Оружаних снага Украјине на правцу Краснолиманског уништили су дневно више од две стотине украјинских војника, пет тенкова и девет борбених возила пешадије.

◽ И поред претрпљених губитака, имајући значајну надмоћ у снагама и средствима, непријатељ је увео резерве и наставио офанзиву у овом правцу.

◽ У вези са стварањем претње од окружења, савезничке трупе су повучене из насеља Красни Лиман на повољније линије.

Jos dodaje da su danas u reonu Zaporozja unistili dva sistema HIMARS

1664650974457.jpeg
 
To se zove “predrasuda”, a non-stop se uvozi iz Anglosfere - koren toga je u rivalitetu Engleske prema Rusiji - gajili su užasne strahove da će Carska Rusija kroz Srednju Aziju doći do Indije pa preoteti.

Samo ko nije dovoljno dugo živeo na Zapadu, ili putovao, može da veruje da ovde “nema” nacionalizma i lokalnih šovinizama.
Да није било Октобарске револуције данас би Царска Русија држала Босфор и Дарданеле, а геополитичка слика света била би свакако битно другачија.

У Цариграду је 1910. живело 400.000 Турака, 400.000 Грка, 300.000 Јермена и 300.000 Грузина.
Сви знамо шта се десило Јерменима, а слично судбина је снашла и Грузијце и Грке, с тим што су они који су преживели геноцид масовно исељени. Сва ова места у којима данас летујемо са префиксом "Неа" су у ствари имена села/градова у Турској одакле су Грци после 1922. протерани.

У Првом Балканском рату Бугари су били ослободили Једрене, али су га, након подмуклог напада на Србију због Македоније у Другом Балканском рату, врло брзо изгубили.
Октобарска револуција је не само трајно осакатила Русију, већ је и спасила Турску и учврстила је макар као регионалну силу!
Ето како једна "увезена" револуција у тако моћној земљи, из корена мења геостратешку ситуацију на целом континенту.
Још један такав тектонски поремећај који може уследити уколико Русија не победи у овом рату (што се наравно неће десити) довео би опстанак саме Русије под знак "?" а нема сумње да се не би повољно одразио и на нас у Србији!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top