Rat u Ukrajini (13)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    113
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Situacija na Limanskom pravcu u 14 casova 1. oktobra tj danas

Pogledajte prilog 1230557
a vidi moju kartu

20221001120010-9b1315aa.jpg
 
Da, ali sa izdajom zapadne Bosne dosao je kraj i Krajini.
Pa vec sam rekao da se rat u Krajini vodio u Bosni.
I nije to bio samo nas lokalni rat nego svesrpski iako smo ga vodili u komadima, a protivnik porazavao komad po komad.

4 avg 95 pola Vojske Krajine je bilo na Bihacu. U Lici (posebno Velebit) na nekim mjestima imali su prednost 10, pa i 50 na prema 1.
Jadno. U drugom svj. ratu kad su bili jaci 50 puta od nas, Velebitu nijesu smjeli prici kad su nasi djedovi to branili (bez Zlobe Zlobode i srpske zaledjine - ali tad su nam saveznici bili Talijani).
 
tupko samo ponavljas retardirane fraze koje nemaju nikakvog smisla ne moram da budem oficir u vojsci da znam da se najveca zemlja u evropi sa najacom armijom posle turske napada sa samo 150 hiljada vojnika a bez ikakve rezerve i to na frontu od 1200km i to uz svu pomoc natoa a onda kad ti se ukropi skupe vise na jednom mestu ti ispusis tu teritoriju a onu glupu floskulu kako im unistavaju pozadinu ne pije vodu jer onda ih ne bi bilo toliko na prvnoj liniji nesto tu opsano ne stima
Nešto ne štima samo u tvojoj glavi jer se ne odvija onako kako ti zamišljaš. Što ne znači da neko pametan nw vuče konce i ostvaruje interese koje ti ne možeš pojmiti.

Moraš poznavati osnove o vojnim vještinama i vojnoj taktici i uopšteno poznavati kako jedna vojska funkcioniše da bi ovde nekom solio pamet. Moraš biti potkovan znanjem a ti si samo potkovan.
 
Pa to im ja objašnjavam ali oni ne shvataju jer većina njih nema blage veze o armiji ili vojnim terminima. Ne poznaju ni osnove i vode neke bitke u svojim glavama koje u RL-u ne postoje.
Драгоне знају то и они јако добро.
Овде по коментарима јасно видиш коме је циљ провокација а коме овјективна анализа, ових других скоро да и нема.
Само губиш време објашњавајући усташама нешто.
Они своје фрустрације скривају твитеровим бајкама и дебилним и досадним коментарима.
 
Nešto ne štima samo u tvojoj glavi jer se ne odvija onako kako ti zamišljaš. Što ne znači da neko pametan nw vuče konce i ostvaruje interese koje ti ne možeš pojmiti.

Moraš poznavati osnove o vojnim vještinama i vojnoj taktici i uopšteno poznavati kako jedna vojska funkcioniše da bi ovde nekom solio pamet. Moraš biti potkovan znanjem a ti si samo potkovan.
😂😂😂

Pametni i zrtvovanje vojske i naroda ne ide zajedno ...
 
Ма како да опште је познато да се империје успостављају и воде баш уз помоћ импровизације без икакве стратегије и дугорочнијих планова.
covek je fenomen zivi bez mozga i lupeta retardirane gluposti cudo nevidjeno ja mislio da ce se rusi uozbiljiti posle harkovske ofanzive a oni nastavili po starom znas da dolazi masu ukropa na liman i ti nista ne poduzimas 2 nedelje i pustas da ti taj front pukne a sta je najjadnije nemas nikakav plan nego improviziras
 
To su gluposti, Rusija je pripojila sebi 4 oblasti koje su najplodnije i najvrednije i zaustavila zauvijek prijem Ukrajine u NATO.

To su primarni ciljevi samo što vi to ne možete shvatiti jer nemate znanja.

Još im NATO koliko sinoć rekao "Nećete u NATO, već ćete samo krvariti za nas"...

Jer im je naravno frka...da sta ne preleti i do njih...

Ali NAFO sendvičarima ništa nije jasno...

...
 
Nešto ne štima samo u tvojoj glavi jer se ne odvija onako kako ti zamišljaš. Što ne znači da neko pametan nw vuče konce i ostvaruje interese koje ti ne možeš pojmiti.

Moraš poznavati osnove o vojnim vještinama i vojnoj taktici i uopšteno poznavati kako jedna vojska funkcioniše da bi ovde nekom solio pamet. Moraš biti potkovan znanjem a ti si samo potkovan.
ti si tupan i to potvrdjujes svakim svojim novim postom ti ne znas kako se zoves a o taktici da ne govorimo
 
covek je fenomen zivi bez mozga i lupeta retardirane gluposti cudo nevidjeno ja mislio da ce se rusi uozbiljiti posle harkovske ofanzive a oni nastavili po starom znas da dolazi masu ukropa na liman i ti nista ne poduzimas 2 nedelje i pustas da ti taj front pukne a sta je najjadnije nemas nikakav plan nego improviziras
Sigurno ce biti deo plana ako je stvarno istina da je 5000 bojnika blokirano u Limanu. Znaju sta rade oni pametni na vrhu, posebno ako su stare komunjare i ako razmenjuju 5 za jednog svog.
 
Ма како да опште је познато да се империје успостављају и воде баш уз помоћ импровизације без икакве стратегије и дугорочнијих планова.
Ne vođenje imperije već vođenje ratnih dejstava, uključi malo mozak prije nego napišeš komentar da ti se zagrije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top