• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Rusija pokrenula vojnu operaciju u Ukrajini (13)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?

• Ukupno glasova
    113
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
23.487
I šta? Opet nemaju snage da ga održe a Rusi ga mogu zauzeti sa pojačanjima jer imaju veliki broj jedinica koje mogu prebaciti tamo.
Izvini al danas je 1oktobar.

Prvih 15 do 20 dana se forsiralo i naprasno se stalo. Od marta nisu uspeli znacajnije da mrdnu, sve nesto na kasicicu, a nedeljama vec gube na hiljade kilometara teritorije, i nisu zaustavili to tim nekim imaginarnim jedinicama.

Ne znam koje su to jedinice koje mogu prebaciti a do sad nisu, ne znam koje to Iskandere mogu lansirati, a do sada nisu, ne znam koje suhoje i takticke bombardere mogu poslati a nisu. Koji to kalibar su mogli lansirati a nisu.

etc etc

Motorcyclist

Stara legenda
Banovan
Poruka
83.005
Ispada da Rusi pri svakom povlačenju unište barem 2 HIMARS-a, ubiju cca 1000 Ukrajinaca i objave podatke o enormnoj količini uništene ukrajinske opreme, ali širokogrudi kakvi jesu, za kompenzaciju ostave Ukrajincima par tisuća svojih zarobljenika i malo više opreme od one koju su uništili. Pravi ljudi, široke slavenske duše, nema što!

bas kao

Elita
Poruka
16.944
A 220 dana je sa Iskanderima čekao... Šta točno?
pa, referendume, da ozvanici da su ti ukrajinski rusi usli u rusiju, svi. o jednom trosku, jedno slavlje, jedno okupljanje, umesto da je radjeno jedna po jedna oblast - dnr i lnr su cekale zaporozje i herson da svi zajedno udju u rusiju... po istoj logici mogao je i krim da ih sve saceka, po njima oslobodioce, a po tebi okupatore... iskanderima to nije moglo da se odradi, moralo je na terenu cizmom, a sada jednom oslobodjeni ili okupirani, da se ne svadjemo sta od to 2, stanje se odrzava iskanderima, ko to dovodi u pitanje... moze i tupoljevima itd, tupakovima, sta ja znam sta sve imaju, znaci da ne stede tehniku na racun ljudskih zivota, to su sada ruski drzavljani jednako kao i maskalji

samo zato bi zeleni na brzinu sada u nato, jer je svestan da nema vise cile-mile, vec dza ili bu - kabum, ali mu nato daje samo himarse da tuce pobunjene ruse u ukrajini, a ne i da tuce sa necim drugim u rusiji - himarsi ne mogu da dobace, sto znaci da ih sahranjuju sa tom i takvom pomoci, koja zapravo nije pomoc vec biznis cist, samo pod uslovom da ne gadja krim, rusiju

Poslednja izmena:

Mstislav

Buduća legenda
Poruka
40.267

1664637553326.jpeg

Kataphraktoi

Aktivan član
Poruka
1.232
Украјинци имају меса за млевење. Погинуло их је брат брату преко 100.000 до сада и опет су се скупили за контру. Мале а Бомбе су ескалација ради деескалације.
Uopšte nisu usamljen primer gde jedna strana prihvata enormne gubitke u živoj sili zarad sticanja strateške prednosti.
Problem Ukrajinaca je taj što su sa druge strane Rusi, sa sklonošću da prag bola podignu do neslućenih razmera i u potpunosti se udalje od trenutnog imidža ekspedicionog korpusa sa zadatkom izvođenja specijalne operacije.

KraNp

Poznat
Poruka
8.773
Sam sukob je konfuzan, kao i svaki građanski rat. Međusobno se ubijaju praktično pripadnici jednog te istog naroda.
Rusi su u sukob ušli okovani brojnim ograničenjima. Kako Zapad preko marionetskog režima neprestano podiže ulog, tako su i Rusi prinuđeni da sukob sve više eskaliraju, što je dobro za krajnji ishod, ali nije dobro u celini za Rusiju i Ukrajini.
Najbolje bi bilo da je desant doveo do smene vlasti i da je ona kolona obezbedila njen transfer. Ta baka i ti kolači su otišli.
Sukob u Ukrajini klizi ka ratu kolosalnih razmera.
Ukrajina nema baš nikakve šanse da ga preživi. Samo je pitanje kako će Rusi, po koju cenu i za koje vreme Rusi slomiti monstruma kog je Zapad napravio od nje.
Украјина је овде давно превазиђена прича. Кад она падне у игру улеће Пољска. Па онда Балтичке републике. Затим ће Немце опет терати на Русе. На крају ће мобилисати и ове наше Балканске укољице и све што може по Европи да се мобилише. На крају ће тек Американци и Енглези да улете. Украјина је само прва домина у низу.

darda

Veoma poznat
Poruka
13.514
Украјина је овде давно превазиђена прича. Кад она падне у игру улеће Пољска. Па онда Балтичке републике. Затим ће Немце опет терати на Русе. На крају ће мобилисати и ове наше Балканске укољице и све што може по Европи да се мобилише. На крају ће тек Американци и Енглези да улете. Украјина је само прва домина у низу.
na to mozes da zaboravis jedino koga mogu nahuskati na ruse su poljaci balticke zemlje i rumunija nemci ti nikad vise nece ratovati protiv rusa a englezi i ameri da ginu u ukrajini ili pomenutim zemljama mozes odmah da zaboravis

snouden

Veoma poznat
Poruka
14.958
Svakako im je bolje zato sto sad iznadproporcionalno moraju ginuti za neke Putinove fiktivne ciljeve nekoliko hiljada kilometara od kuce. Siguran sam da prosjecni Juznokorejanac zavidi Burjatima na njihovom statusu i to sto ne moraju da posmatraju pedere na ulici kako se drze za ruke.
to nisu fiktivni ciljevi no pravo da ne budeš ideološki modifikovan kao ti naprimer.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.